Счастливая пара
Ефективність програм до 81,12%
Режим роботи: Пн - Пт з 08:00 - 19:30, Субота з 09:00 - 17:00

Відповіді від репродуктолога Аждер Ірини Анатоліївни

Як гормональна терапія впливає на жіночий організм, які є побічні ефекти?

Почнімо з того, що стимуляція в протоколі ЕКЗ триває всього 10-12 днів, та проходить під контролем з боку репродуктолога. Вона так і називається – контрольована оваріальна стимуляція.

Дозування препаратів чітко розраховано і призначається на підставі попередніх досліджень здоров’я жінки та консультації з суміжними спеціалістами (терапевт, ендокринолог, мамолог і т.д.).

На підставі їх висновків визначаються показання та протипоказання для проведення даного методу ДРТ. У разі, якщо ризики занадто високі, застосовують протокол ЕКЗ в природному циклі.

Хочу зазначити, що на сьогодні результативність роботи Клініки «Лада» – це 100% протоколів ЕКЗ без СГЯ.

Ембріон завжди один переноситься? А якщо хочуть двійню люди? Чи є можливість перенести два ембріони? І чи впливає це на вартість?

При відсутності протипоказань можливе перенесення 2 ембріонів одночасно. Однак, ми завжди попереджаємо майбутніх батьків, що це пов’язано з певними ризиками.

По-перше, двійня – це додаткове навантаження на організм мами та малюка. З двійнятами вище ризик того, що не вдасться виносити вагітність до 37-40 тижнів.

По-друге, можлива і така ситуація, коли один з ембріонів поділитися, утворюючи одне яйцевих близнюків, і тоді ви отримаєте не двійню, а трійню.

Однак в ряді випадків, перенесення 2 ембріонів доцільне і рекомендоване.

На вартість ЕКО перенесення 2 ембріонів не впливає.

Наскільки інсемінація ефективна? Мені 39 років

Статистична ефективність ВМІ знаходиться в межах 12-18%, а з віком, цей показник різко знижується.

В першу чергу, це пов’язано зі зміною структури оболонки яйцеклітини (вона стає товщі та сперматозоїду складніше проникнути в неї).

Також варто враховувати, що з віком погіршується загальний стан здоров’я жінки.

Скільки часу триває обстеження пари перед ЕКО?

Найчастіше процес обстеження займає від 1 до 2 міс. Рекомендуємо, не розтягувати його на довший термін, бо це може призвести до спотворення результатів. Більшість аналізів і досліджень можна зробити безпосередньо в Клініці «Лада», а на комплексні дослідження існує спеціальна знижка.

У чоловіка не було сперматозоїдів, через рік лікування вони з’явилися, але дуже мало, уролог-андролог сказав терміново заморожувати сперму і готується до ЕКО + ІКСІ. Підкажіть, будь ласка, чи буде це ефективно при замороженій спермі.

Так буде. У будь-якому випадку я рекомендую використовувати, по можливості, свіжі сперматозоїди, але, на випадок якщо їх не виявимо в день пункції фолікулів, бажано мати кілька заморожених порцій в залежності від оваріального резерву подружжя.

Через якийсь час можна планувати ЕКЗ після позаматкової (після лапароскопії виявлено вузькі труби)

Через 1-2 місяці. Але іноді потрібен більш тривалий відновлювальний період. Це залежить від результатів лапароскопії та ступеня відновлення здоров’я.

Робили декілька інсемінацій в іншій клініці два роки тому. Чи є сенс робити ще раз або все ж ЕКЗ?

Необхідно ознайомитися з результатами обстеження пари, резерву яйцеклітин, віку. Можна пробувати ще 1 інсемінацію. А потім прийняти рішення.

Привіт, через який час після коронавируса, можна починати програм ЕКЗ?

Все залежить від того в якій формі протікав Covid-19 і стану здоров’я на цей час

Скільки можна зберігати ембріони в заморожуванні? І чи впливає термін зберігання на якість? Дякуємо

Можна зберігати необмежену кількість років. На сьогодні зафіксовано випадок народження дитини після 25 років кріозберігання ембріона. Доведено, що заморожування практично не впливає на якість ембріона і їхня здатність до виживання після вітрифікації становить 99,9%

А яка ймовірність вагітності при непрохідних трубах?

Імовірність вагітності природним шляхом дуже близька до 0%. При використанні ЕКО шанси високі.

Гінеколог може діагностувати безпліддя або треба йти до репродуктолога?

Не завжди, все залежить від кваліфікації фахівця. При відсутності вагітності понад 6 місяців регулярного статевого життя, рекомендуємо звернутися до репродуктолога, бо причиною безпліддя може бути не тільки жіночий фактор або гінекологічні захворювання.

Додати коментар

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ-РЕПРОДУКТОЛОГА

Почніть планувати свою вагітність прямо зараз. Ми вам допоможемо!
записатися на прийом
Заявка на безкоштовну консультаціюЗаявка на прийом
Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
(0482) 373747, [email protected]