Счастливая пара
Ефективність програм до 81,12%
Режим роботи: Пн - Пт з 08:00 - 19:30, Субота з 09:00 - 17:00

«Відстрочене» материнство. Створення персонального банку ооцитів

Своєчасне материнство, рано чи пізно, входить в обов’язкові життєві плани кожної жінки! І у кожної цей час СВОЄ. Деякі пацієнтки бажають відстрочити дітонародження і почекати з реалізацією своєї репродуктивної функції. Причини індивідуальні… Жінка може активно займатися освітою, кар’єрним ростом у своїй професійній діяльності. Ми можемо почути дуже вагомі аргументи: «…поки не готова завести сім’ю, треба встати на ноги…», «…не зустріла супутника життя…», «…немає побутових умов…» і багато інших. Кількість жінок, які відкладають материнство «на потім», зростає. Адже після 35 років ймовірність зачати і народити дитину стрімко зменшується. Це безпосередньо пов’язано з виснаженням оваріального резерву. Після 35 років якість ооцитів знижується. І в них зростає частота хромосомних мутацій (це самі довгоживучі клітини жіночого організму). Неминучість, але факт…

Нормальним оваріальним резервом заведено вважати

 • вік пацієнтки до 35 років,
 • рівень ФСГ на 2-3 день менструального циклу до 8 МО/л,
 • рівень АМГ – 1,0-2,5 нг/мл
 • рівень Ингибину В – 40-100 пг/мл
 • число базальних фолікулів <10 мм в діаметрі на 2-3 день менструального циклу не менше 5 в кожному яєчнику
 • обсяг яєчника не менше 8 куб. см

Так як же зупинити незворотний хід часу? І як створити цю «паузу» на біологічних годинниках жінки? Здавалося б, неможливо, АЛЕ! Існує унікальна методика, що дозволяє створити кріобанк власних яйцеклітин. Причини у кожної жінки індивідуальні. Але їх можна поділити на дві основні групи: соціальні (про них говорилося вище) і медичні. За медичними показаннями створення кріобанку своїх ооцитів проводиться з наступних причин:

 • майбутня хіміо- і променева терапія,
 • плановані масивні хірургічні втручання на органах малого таза, ендометріоз,
 • неможливості проведення запліднення всіх ооцитів або їх частини в програмі ЕКЗ (відсутність придатних для ICSI сперміїв; нема чоловіка в клініці в день пункції фолікулів) 
 • якщо вітрифікація ембріонів неможлива з етичних (релігійним) міркувань,
 • якщо сімейний анамнез обтяжений настанням ранньої менопаузи (передчасне, генетично детерміноване виснаження яєчників).

У нашій клініці для збереження ооцитів застосовується методика вітрифікації. Основною перевагою методу вітрифікації ооцитів, в порівнянні з повільною кріоконсервації, є можливість заморожувати ооцити на тривалий термін без втрати їх життєздатності. Даний метод зводить до мінімуму ймовірність пошкодження клітин в процесі заморожування і не знижує результативності програм ДРТ. В результаті, після відтавання ооцитів ембріологи отримують до 99% життєздатних яйцеклітин, здатних до запліднення, тоді як при використанні методики повільного заморожування виживає не більше 60% ооцитів. Кріосховище оснащено автоматизованим обладнанням, яке безперебійно підтримує постійну температуру зберігання. Це дозволяє зберегти заморожені яйцеклітини в ідеальному стані необмежений термін. Створення персонального банку ооцитів має низку незаперечних переваг. По-перше, це унікальний спосіб збереження фертильності жінки. Цей метод надійний і популярний. Він є своєрідною «біострахування від бездітності». Забір ооцитів можливий як в природному менструальному циклі, так і в циклі з контрольованою оваріальною стимуляцією. Яйцеклітини мають тривалий термін зберігання і ними можна скористатися в будь-який момент. І найголовніша перевага даної методики – це народження в майбутньому свого генетичного потомства. Відмінна можливість відстрочити материнство саме зі своїми яйцеклітинами, не вдаючись до донації ооцитів в програмах ДРТ при плануванні вагітності в пізньому репродуктивному віці. Відкладене материнство за допомогою створення персонального банку ооцитів – це ні в якому разі не пропаганда пізніх пологів. Кожна жінка, якщо вона готова і має бажання – повинна реалізовувати свої материнські плани саме в репродуктивному віці. АЛЕ, якщо це важко через ряд причин, ми – лікарі зобов’язані надати їй вибір і реальну можливість відкласти реалізацію її репродуктивної функції на більш сприятливий період.

Данилова Катерина Олексіївна

Лікар акушер-гінеколог першої категорії, репродуктолог
Медичного центру репродуктивного здоров’я «Лада»
СТОРІНКА ЛІКАРЯ

Додати коментар

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ-РЕПРОДУКТОЛОГА

Почніть планувати свою вагітність прямо зараз. Ми вам допоможемо!
записатися на прийом
Заявка на безкоштовну консультаціюЗаявка на прийом
Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
(0482) 373747, [email protected]