Счастливая пара
Ефективність програм до 81,12%
Режим роботи: Пн - Пт з 08:00 - 19:30, Субота з 09:00 - 17:00

Веретено поділу: вплив на якість ембріона

Буває, що множинні повторні протоколи ЕКО закінчуються невдачами. При цьому якість яйцеклітин, на перший погляд, не викликає серйозних сумнівів у ембріологів.

Чому це може статися?

Екстракорпоральне запліднення залежить від багатьох факторів, в тому числі від розташування і морфології веретена ділення клітини. Це один з найважливіших елементів ооцита, який регулює розподіл генетичного матеріалу.

Як утворюється веретено поділу?

Динамічна структура з’являється в процесі мітозу в результаті взаємодії білкових молекул і нуклеотидів. Мікротрубочки з’єднуються на екваторі клітини, утворюючи веретенообразну структуру.

Що таке веретено поділу?

Процес розвитку ембріона визначається якістю самої яйцеклітини і всіх її структур. Що таке ооцит ? Це і є незріла яйцеклітина. Міститься в ній веретено поділу визначає точність розподілу хромосом в процесі дроблення. При розподілі генетичний матеріал повинен бути поділений строго однаково, щоб розвиток плода відбувалося без патологій.

Як можна оцінити веретено поділу?

На жаль, побачити структуру з мікротрубочок, хромосом і полюсів їх розподілу через класичний мікроскоп не можна. Лише деякі клініки мають поляризаційне обладнання для візуалізації веретена поділу в статевих клітинах. Зважаючи на це, даний мітотичний компонент часто не оцінюють у звичайній практиці.

Важливість якості веретена поділу в заплідненні

У нормальній формі структура чітко візуалізується. Веретено поділу розташовується біля Полярного тільця, клітини, яка відділяється в процесі дозрівання ооцита.

При цьому існують аномалії:

  • вакуолізація;
  • фрагментація;
  • порушення візуалізації;
  • відсутність веретена.

В умовах без патологій ефективність зачаття становить 90%, вихід ембріонів – 76%. Аномалії в веретені поділу значно знижують ці показники. Так, ймовірність запліднення зменшується до 72%, а вихід ембріонів – до 31%.

Має значення і розмір мітотичної структури. При веретені площею 90-120 мкм 2 ймовірність успішного зачаття максимальна.

Процедура ІКСІ також залежить від оцінки даного компонента. Завдання ембріолога – правильно розташувати клітку. Як правило, маркером служить полярне тільце. Щоб не пошкодити розташоване під ним веретено під час ін’єкції, фахівець орієнтує клітку на 6 або 12 годин. Але такий підхід не є оптимальним. Результати досліджень показали, що розташування веретена не завжди однозначне. Тому покладатися на теоретичне місце розташування структури не можна.

У клініці “Лада” проводиться попередня оцінка ооцитів за допомогою спеціального поляризатора. Така техніка дозволяє ембріологам перевірити розташування хромосомної структури до проведення маніпуляцій.

Сіненко Віталій Володимирович
Сіненко Віталій Володимирович
Клінічний ембріолог.

Додати коментар

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ-РЕПРОДУКТОЛОГА

Почніть планувати свою вагітність прямо зараз. Ми вам допоможемо!
записатися на прийом
Заявка на безкоштовну консультаціюЗаявка на прийом
Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
(0482) 373747, [email protected]