Счастливая пара
Ефективність програм до 81,12%
Режим роботи: Пн - Пт з 08:00 - 19:30, Субота з 09:00 - 17:00

Транспортування замороженого біоматеріалу: ембріонів і сперми

Заморожені ембріони і сперма зберігаються в так званих соломинках – пластикових тоненьких трубочках.
Вміст трубочок – заморожена рідина.
Ембріони заморожують в спеціальних рідких середовищах, що містять кріо-протектори – спеціальні хімічні сполуки, що попереджають пошкодження ембріонів при заморожуванні і розморожуванні.
У кожній соломинку міститься зазвичай 2-4 ембріона. Половину соломинки розморозити неможливо. Якщо розморожують, то соломинку повністю.
Сперму перед заморожуванням піддають спеціальній обробці. Одну порцію сперми заморожують в 2-5 і більше соломинках, в залежності від мети кріо-заморожування.
Однією соломинки зі спермою зазвичай вистачає на проведення однієї процедури ЕКО (або ІКСІ, ціна якого доступна на нашому сайті), а для інсемінації іноді потрібно 2-3 соломинки.
Соломинки зі своїм спорядженням зберігаються в ємності з рідким азотом (рідкий азот має низьку мінусову температуру) в спеціальній кімнаті в ЕКО-клініці.
Відповідальними за зберігання заморожених ембріонів і сперми є ембріологи. Вони ж ведуть спеціальні журнали обліку кріо-ембріонів і кріо-сперми.
Без жодного збитку для їх вмісту, ці соломинки можуть бути транспортовані в будь-яку іншу клініку. Це може бути інша клініка в вашому місті, або в будь-якому іншому місті світу. Те ж саме стосується донорства яйцеклітини. Вам не обов’язково здавати її тільки в одній певній клініці, Ви в праві їх міняти, якщо не підходять умови.
Ваші ембріони, в якій би вони клініці вони не знаходилися – це тільки ваша власність (ваша і вашого чоловіка).
І в будь-який момент часу ви можете попросити видати вам ваші кріо-ембріони або сперму для того, щоб перевезти соломинки в іншу клініку (якщо ви вирішили робити перенос або инсеминацию в іншій клініці).
Якщо ви заплатили за заморожування і зберігання, немає жодної причини, чому вам можуть відмовити в цьому.
Транспортування сперми може знадобитися при покупці донорської сперми в іншій клініці. Така необхідність виникає, якщо вам потрібна сперма донора рідкісної групи крові і резус-фактора, донора рідкісної національності або з вираженими фенотипическими (зовнішніми) ознаками.
Соломинки можна перевозити в посудині Дюара: https://ru.wikipedia.org/…/%D0%A1%D0%BE%D1%81%D1%83%D0%B4_%…

Якщо транспортування займає не більше 3-4 годин, то достатньо буде термоса об’ємом 1 літр. Якщо потрібно везти в інше місто, можливі затримки в дорозі і транспортування займає більше 4 годин, то краще взяти 1,5 – літровий термос, або посудину Дюара тому азот поступово випаровується.
При транспортуванні не закривайте щільно кришку термоса, щоб азот, як йому і належить, міг постійно випаровуватися.
В принципі, в транспортуванні заморожених ембріонів і сперми немає нічого складного. Але перед здачею і заморожуванням сперми обов’язково слід звернутися в клініку урології (Одеса) .

Вдалої подорожі вашим майбутнім діткам!

Сіненко Віталій Володимирович
Сіненко Віталій Володимирович
Клінічний ембріолог.

Додати коментар

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ-РЕПРОДУКТОЛОГА

Почніть планувати свою вагітність прямо зараз. Ми вам допоможемо!
записатися на прийом
Заявка на безкоштовну консультаціюЗаявка на прийом
Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
(0482) 373747, [email protected]