Счастливая пара
Ефективність програм до 81,12%
Режим роботи: Пн - Пт з 08:00 - 19:30, Субота з 09:00 - 17:00

Психологія безпліддя

За статистикою, близько 30% всіх безплідних пар не можуть зачати дитину виключно з психологічних причин. Дійсно, у переважної більшості пацієнток з безпліддям виявляються різні порушення психоемоційної сфери: відчуття неповноцінності, самотності, істеричні стани в період очікування нового циклу, відчуття провини. Особливості характеру жінки, підвищена тривожність, висока або, навпаки, низька відповідальність, культура і традиції родини, досвід попередніх поколінь ( «сімейні сценарії»), поради та повчання оточуючих чинять негативний вплив на жінку.

До того ж, почавши процес лікування, пара стикається з «випробуванням на міцність» у вигляді змінюють один одного обстежень, іноді тривалого лікування, тривог, часто великих матеріальних витрат, заборон і обмежень в сексуальному житті, нездійснених надій і розчарувань. Цілком природно, що це призводить до конфліктних ситуацій всередині сім’ї, важкої домашній обстановці і переживань. По суті, пара перебуває в перманентному стані стресу.

Психолог нашої клініки займається завданням виявлення психологічної складової проблеми безпліддя, яка часто безпосередньо не стосується народження дітей.

Треба відзначити також, що психолог працює як з психологічними причинами безпліддя, так і з психологічними наслідками, які викликає сам факт безпліддя і супроводжуючі лікування обставини.

Змінити свій стан на краще – це перше, що потрібно зробити в ході підготовки до майбутнього батьківства. Адже успішність ЕКО безпосередньо залежить від психологічного стану жінки або пари в цілому. Чим воно гармонійніше, тим більше ризик вагітності.

Фактори психологічного безпліддя:

  • стрес;
  • депресія:
  • страхи;
  • вина;
  • невроз;
  • напруга;
  • сором.

* Статистика клініки «ЛАДА»: ефективність лікування безпліддя методом ЕКЗ за участю професійного психолога підвищується в середньому на 15%.

Розанова Ольга Всеволодівна
Розанова Ольга Всеволодівна
Клінічний психолог.

Додати коментар

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ-РЕПРОДУКТОЛОГА

Почніть планувати свою вагітність прямо зараз. Ми вам допоможемо!
записатися на прийом
Заявка на безкоштовну консультаціюЗаявка на прийом
Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
(0482) 373747, [email protected]