Счастливая пара
Ефективність програм до 81,12%
Режим роботи: Пн - Пт з 08:00 - 19:30, Субота з 09:00 - 17:00

Причини безпліддя у жінок: фізіологічні та психологічні аспекти

Безпліддя це неможливість до вагітності протягом 12 місяців за умови наявності статевих контактів не менше одного разу на п’ять-сім днів без використання контрацептивів. За статистикою близько 5% пар не можуть завести дітей. Причиною безпліддя можуть бути як фізіологічні, так і психологічні чинники. Практично в будь-якому випадку можливе лікування. Розглянемо їх по-окремо.

Фізіологічні причини безпліддя

Всесвітня Організація Охорони здоров’я виділяє 22 причини викликають безпліддя. Їх поділяють на абсолютні і відносні. Безумовно і на жаль, до абсолютних відносять причини, пов’язані з невиліковними захворюваннями, вродженими вадами в репродуктивній системі, відсутністю сперматозоїдів в спермі, хірургічними втручаннями та травмами, які зробили процес зачаття неможливими.
Більш того, всі інші причини відносять до відносних, а отже, завагітніти можна і навіть потрібно. Основними причинами безпліддя у жінок прийнято вважати:

 • Патологія матки. Різновидів патології дуже багато, але так як вони всі ставляться до одного органу, то їх об’єднують в одну причину. Одні з найбільш частих патологій матки, це ендометрит, поліпоз, міоми, внутрішньоматкові перегородки.
 • Проблеми з фаллопієвих трубами, такі як непрохідність мул і їх повна відсутність. Непрохідність виникає в слідстві спайок. А ось відсутність, як правило, через хірургічного втручання з яких-небудь причин.
 • Перитонеальна причина безпліддя. Одна з найпоширеніших у жінок. Полягає в наявності спайок в малому тазу. Причини можуть бути різні, від запальних процесів до ендометріозу.
 • Ендометріоз, як причина. Полягає в розростанні ендометрія понад норму. В даному випадку слід зауважити, що він ланцюговою реакцією може викликати появу і інших причин. Тим самим ускладнивши процеси лікування. Своєчасна діагностика запобігає цьому.
 • Імунологічні причини. До них відносять все, що пов’язано зі сприйняттям жіночим організмом сперматозоїдів.

Крім того, для більш оптимального лікування жіноче безпліддя розділять на 3 види:

 • Ендокринне безпліддя. Найпоширеніше і пов’язане з гормональними порушеннями. Зустрічається в трьох формах – Ановуляторне, Недостатність лютеїнової фази і Синдром лютеинизации неовулірующего фолікула. Причинами можуть бути порушення в роботі гіпофіза, надниркових залоз, щитовидної залози або яєчників.
 • Маточне безпліддя. До цього виду відносять всі порушення пов’язані з дефектами матки. Як вроджені, так і придбані.
 • Трубно-перитонеального безпліддя. Сюди відносять всі проблеми, пов’язані з фаллопієвих трубами і спайками малого таза. Так як зазвичай причини пов’язані між собою, то і відносять їх до одного виду. Причинами можуть бути і дисбаланс чоловічих і жіночих гормонів, і ендометріоз, і запалення.

Психологічні причини безпліддя

Як відомо, все, що відбувається в організмі залежить від команд, які дає мозок. Саме тому, будь-які Ваші або вашого партнера переживання, страхи, навіть дитячі потрясіння можуть їм сприйматися як небажання зачаття або позбавлятися від зародка при ваших марних спробах. На сьогоднішній день в медицині введено термін неясного генезу – це коли здача аналізів і первинне обстеження показують відсутність негативних факторів і абсолютне здоров’я обох партнерів. В цьому випадку психологічна консультація необхідна в першу чергу, так як вона може допомогти без подальшого звернення до репродуктивної медицини і великих грошових витрат уникнути проблем безпліддя.
Дослідження показали що 85% пар заводять дитини протягом першого року активного статевого життя, 95% – протягом наступного року. Деякі пари піддають себе стресам, якщо у них нічого не виходить по закінченню декількох місяців, тим самим ще сильніше збільшуючи становище. В першу чергу потрібно побороти в собі такі симптоми, якщо вони є:

 • сильні стресові ситуації на роботі;
 • психологічне потрясіння пов’язане з негативною подією в житті (аварія, смерть близького, стихійне лихо);
 • відсутність віри в свого партнера, як батька майбутніх дітей;
 • постійний тиск і закиди з боку родичів за відсутність вагітності;
 • депресія в будь-яких її проявах.

Звичайно, не все так просто, але впевненість в собі, в своїх силах і бажання досягти результату призводять до бажаної вагітності частіше, ніж Ви можете собі уявити. А в інших випадках Вам допоможе персонал клініки репродуктивного здоров’я “Лада”!

Додати коментар

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ-РЕПРОДУКТОЛОГА

Почніть планувати свою вагітність прямо зараз. Ми вам допоможемо!
записатися на прийом
Заявка на безкоштовну консультаціюЗаявка на прийом
Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
(0482) 373747, [email protected]