Счастливая пара
Ефективність програм до 81,12%
Режим роботи: Пн - Пт з 08:00 - 19:30, Субота з 09:00 - 17:00

Перенесення ембріона: що потрібно знати і як підготуватися

У такій процедурі, як ЕКО запліднення , перенесення ембріона – завершальний і дуже важливий крок. Це приємна і хвилююча процедура, яка проходить абсолютно безболісно.

Майбутня мама спостерігає за всіма маніпуляціями лікаря-ембріолога на спеціальному екрані, завдяки чому, вона може бути впевнена, що все відбувається правильно і їй переноситься її ембріон.

Після перенесення починається період звичайної вагітності. Тому дуже важливо дотримуватися всіх рекомендацій репродуктолога, щоб правильно до неї підготуватися. Бо на даному етапі важливі всі аспекти здоров’я мами.

Чого очікувати, як вибудувати режим дня і коли настає вагітність, розповідає репродуктолог (Одеса) клініки Лада.

Рекомендації перед перенесенням ембріонів

Дата перенесення призначається лікарем репродуктологом, на підставі обраного протоколу (свіжий або кріо), показників аналізів і анамнезу пацієнтки. Дуже важливими показниками є: гормональний фон і готовність ендометрію (шару в матці, до якого прикріплюється ембріон.

Для успіху перенесення істотним фактором є психологічний стан жінки. Будь-який стрес або сильне хвилювання можуть викликати коливання гормонів, що знизить шанси на успіх. Тому рекомендується приділити увагу своєму фізичному і психологічному стану.

Для цього підійдуть прогулянки, заняття йогою, медитації, легкий фітнес. Щоб налаштуватися на потрібний лад можна зайнятися тим, що вас надихає.

Слід уникати перегріву або переохолодження, не купатися у морі або басейні, не контактувати з джерелами інфекції, уважно ставитися до харчування.

При виникненні будь яких симптомів – обов’язково повідомте про них лікаря.

В день проведення процедури підготовка до перенесення ембріонів передбачає наступні моменти:

 • Прийняття душу без косметичних засобів;
 • Легкий сніданок;
 • Відмова від парфумерії та декоративної косметики;
 • Наповнення сечового міхура для кращої візуалізації матки – добре б випити 1-2 склянки води за годину до процедури.
 • Необхідно прийти в Клініку за 30-40 хвилин до початку протоколу;
 • Обов’язково візьміть з собою необхідні документи, позитивний настрій і гарний настрій.

Як поводитися після перенесення ембріонів?
Процедура підсадки ембріона займає 15-25 хвилин. Після чого майбутня мама відпочиває в палаті. На цьому етапі, наші пацієнтки дуже часто вдаються до послуг репродуктивного психолога (в кожному нашому протоколі ЕКО передбачена 1 безкоштовна консультація в подарунок від Клініки).

Безпосередньо після процедури рекомендується полежати від 30 хвилин до двох годин на спині, щоб зменшився тонус матки. Відчуття після перенесення ембріонів у вдалому протоколі схожі на ті, що бувають після звичайного гінекологічного огляду. Тільки в рідкісних випадках можливий невеликий дискомфорт. Можливі болі внизу живота внаслідок введення катетера. Коли проводиться імплантація ембріона, виділення слизові і мажучі також є нормою.

З моменту перенесення починається розвиток самої звичайної, природної вагітності. Уже з цього дня жінці рекомендується ставитися до себе дбайливо, тому що в цей період відбувається сама тендітна частина вагітності. А саме прикріплення ембріона до стінки матки.

На даному етапі (з дня перенесення до першого УЗД малюка) рекомендується виключити:

 • активний спорт – біг, фітнес, велосипед;
 • підйом вантажів;
 • сигарети і алкоголь;
 • сауну, гарячу ванну, лазню – приймати душ можна;
 • авіаперельоти і подорожі (особливо в інші країни);
 • статеві контакти (мінімум на 15 днів, в подальшому краще проконсультуватися з лікарем);
 • продукти харчування, які викликають проблеми з травленням (запори, здуття, діарея – вкрай небажані в даний період);

Слідкуйте за харчуванням, пийте багато води, висипайтеся, гуляйте на свіжому повітрі. І, знову ж таки, хочемо звернути вашу увагу на психологічний стан. Наповніть своє життя приємними враженнями.

Хочеться звернути вашу увагу, що підтвердження вагітності можна отримати тільки за допомогою тесту на ХГЛ і УЗД, через 2 тижні після перенесення. Так що не нервуйте, якщо на більш ранньому етапі тест-смужка не покажеться результату 9 на даному етапі він марний).

Про всі незвичні відчуття або симптоми краще повідомити лікаря, для своєчасної допомоги.

Розвиток ембріона після перенесення по днях

Що відбувається після підсадки:

1 день після перенесення ембріонів

Бластоциста ( 5-денний ембріон), продовжуючи свій розвиток, позбавляється від оболонки і виходить назовні для імплантації в ендометрій. Для того, щоб ембріону було легше пройти цей етап, при підготовці до перенесення, ембріологи роблять процедуру, яка називається лазерний хетчінг. Це надсікання оболонки бластоцисти понад тонким і точним лазером, що допомагає ембріону “вилупитися” і з більшою ймовірністю прикріпитися до ендометрію.

2 день після перенесення ембріонів

Запліднена яйцеклітина торкається до стінок матки і проникає всередину слизової. Ембріон закріплюється на поверхні, де і почне свій розвиток.

3 день після перенесення ембріонів: відчуття

Відбувається поглиблення в ендометрій. Цей процес може супроводжуватися незначними кров’яними виділеннями.

На п’ятий день можуть виникнути неприємні відчуття в області живота. У наступні два формується плацента і починає виділятися ХГЛ (хоріонічний гонадотропін людини), який стимулює подальший розвиток.

На який день після перенесення приживається ембріон

Прикріплення ембріона відбувається протягом 3 -12 днів. Тому тест на ХГЛ рекомендується проводити після закінчення двотижневого терміну.

Додати коментар

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ-РЕПРОДУКТОЛОГА

Почніть планувати свою вагітність прямо зараз. Ми вам допоможемо!
записатися на прийом
Заявка на безкоштовну консультаціюЗаявка на прийом
Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
(0482) 373747, [email protected]