Счастливая пара
Ефективність програм до 81,12%
Режим роботи: Пн - Пт з 08:00 - 19:30, Субота з 09:00 - 17:00

Оцінка якості ембріонів – як визначити “неякісний”

У сучасній ембріології кожен ембріолог визначає якість ембріона. Для чого це треба? Для того, щоб коли ми маємо не один, а кілька ембріонів, можна було вибрати в першу чергу найперспективніші на перенесення. В арсеналі ембріолога, на сьогодні, існують від сучасної ембріоскопії і преімплантіціонной діагностики до класифікації по Гарднера або Стамбульському консенсусу. Коли настає наступний день після запліднення, завдання ембріолога оцінити якість зигот. Оцінюється якість і кількість пронуклеусов.

Важливо робити це в певний проміжок часу після запліднення, так як пронуклеуси згодом зникають. Якщо ембріон 2х добовий або 3 х добовий то для ембріолога важливо оцінити кількість, якість і рівність бластомерів, а також наявність або відсутність фрагментації. Як правило, в сучасній світовій практиці ембріони культивують до 5х діб. Для оцінки якості ембріонів 5х доби – бластоцист найчастіше використовують класифікацію за Гарднера, де ембріолог аналізує якість трофектодерми і внутрішньоклітинної маси.

Також при оцінці якості ембріонів застосовуються ембріоскопії. Цей прилад, є інкубатором, який дозволяє описати морфологічні характеристики ембріонів без необхідності їх вилучення з оптимальною газової та температурного середовища.

Поки що на сьогоднішній день, корелляция між якістю ембріона і його генетичним профілем не доведена. Тому все частіше використовується преімплантаціона генетична діагностика. Цей генетичний аналіз являє собою метод виявлення ембріонів, що мають генні і / або хромосомні аномалії, що також відображає якість ембріонів.

Подальший перенесення ембріонів без хромосомних аномалій дозволяє:

  • знизити кількість репродуктивних втрат;
  • підвищити ефективність циклів ДРТ на перенесення;
  • запобігти народженню дитини з хромосомними захворюваннями;

Якщо жінка хоче зрозуміти якої якості її ембріони, то в такому випадку доцільно записатися на консультацію до ембріологові. Ембріолог в клініці репродуктивного здоров’я «ЛАДА» завжди відповість на будь-які ваші запитання в світі ембріології.

Сіненко Віталій Володимирович
Сіненко Віталій Володимирович
Клінічний ембріолог.

Додати коментар

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ-РЕПРОДУКТОЛОГА

Почніть планувати свою вагітність прямо зараз. Ми вам допоможемо!
записатися на прийом
Заявка на безкоштовну консультаціюЗаявка на прийом
Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
(0482) 373747, [email protected]