Счастливая пара
Ефективність програм до 81,12%
Режим роботи: Пн - Пт з 08:00 - 19:30, Субота з 09:00 - 17:00

Кріоконсервація яйцеклітин і сперматозоїдів: як, кому, навіщо?

Кожен день вчені шукають і вдосконалюють методи, що дають можливість людям, які ще недавно вважалися безплідними, виносити і народити власну дитину. Одним з таких способів є кріоконсервація. Суть технології полягає в глибокому заморожуванні клітин в рідкому азоті при температурі -196 oC з можливістю подальшого розморожування і використання. Всі біологічні процеси в клітинах зупиняються, життєвий цикл завмирає, і це дає можливість тривалого зберігання матеріалу до того моменту, коли він буде потрібний. Найбільш ефективним і безпечним методом кріоконсервації є швидкісне заморожування – вітрифікація. Цей метод дає можливість уникнути основної небезпеки заморожування – утворення кристалів льоду, які можуть пошкодити клітини під час відтавання.

Замороження яйцеклітини рекомендуються при наступних є факторах як медичного, так соціального характеру. Серед них:

– якщо жінка зіткнулася з функціональною недостатністю або необхідністю видалення яєчників (щоб в майбутньому народити свою біологічну дитину)

– пацієнткам з онкологічними захворюваннями – перед проведенням хіміотерапії і променевої терапії, оскільки вони ведуть до втрати якості репродуктивних клітин

– якщо жінка хоче з тієї чи іншої причини відстрочити момент настання вагітності без втрати репродуктивного потенціалу.

Однак важливо пам’ятати, що жіночі клітини дуже чутливі до процесу заморожування, а, отже, ефективність кріоконсервації ооцитів нижче, ніж результати заморожування ембріонів.

Кріоконсервація сперми показана в наступних випадках:

– якщо чоловікові доведеться пройти складне лікування або коли чоловік працюють на шкідливих виробництвах

– якщо партнер не може фізично бути присутнім в клініці в день проведення ЕКО

– коли показники спермограми не відповідають вимогам при олігоспермії (недостатній кількості сперматозоїдів) і астенозооспермії (їх малої рухливості). В цьому випадку сперма здається кілька разів з перервами і заморожуванням для накопичення необхідної кількості активних сперматозоїдів.

Варто відзначити, що кріоконсервація сперматозоїдів є надійним захистом від передачі різних захворювань в їх непроявленої стадії.

 Кріоконсервація містить в собі кілька етапів:

Зберігання біоматеріалу може тривати за бажанням пацієнтів від декількох місяців до декількох десятків років. На якість яйцеклітин і сперматозоїдів термін зберігання не впливає. Тому Ви знову зможете стати батьками в будь-який момент, варто тільки захотіти!

Більше інформації про нас Ви зможете знайти тут.

Додати коментар

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ-РЕПРОДУКТОЛОГА

Почніть планувати свою вагітність прямо зараз. Ми вам допоможемо!
записатися на прийом
Заявка на безкоштовну консультаціюЗаявка на прийом
Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
(0482) 373747, [email protected]