Счастливая пара
Ефективність програм до 81,12%
Режим роботи: Пн - Пт з 08:00 - 19:30, Субота з 09:00 - 17:00

Лікування безпліддяЛікування безпліддя

Якщо протягом року регулярного статевого життя без застосування контрацептивів ви не завагітніли, це ще не означає, що ви безплідні. Ймовірність настання спонтанної вагітності зберігається, але з кожним роком шанси зменшуються. Щоб не упустити час, необхідно якомога раніше звернутися до фахівців для проходження обстеження та своєчасного лікування. Завдяки успіхам сучасної репродуктивної медицини безпліддя перестало бути неминучістю.

Всупереч поширеній думці, що жіноче безпліддя зустрічається частіше, ніж чоловіче, сьогодні, згідно зі статистикою, на частку обох статей припадає на 40% випадків. Решта 20% — це імунологічна несумісність партнерів, або, т. зв. безпліддя неясного генезу.

Індивідуальний вибір лікування проводиться тільки після повної діагностики

Вибір тактики і методу лікування спочатку залежить від причини безпліддя.

Лікування може бути хірургічним або медикаментозним.

Для остаточної постановки діагнозу проводиться ряд специфічних тестів і обстежень сімейної пари, у тому числі консультування у суміжних спеціалістів: мамолог, андролог, терапевт, ендокринолог та інші.

Всі необхідні обстеження і консультації фахівців можна пройти безпосередньо в Клініці.

У разі, якщо результати лікування не принесли бажаного результату і вагітність не настала протягом року, рекомендовано використання методів допоміжних репродуктивних технологій, до яких відносяться:

ВМІ IUI – (Intrauterine insemination) або внутрішньоматкова інсемінація спермою чоловіка або донора. Насінну рідину попередньо відмивають і збагачують, потім, через цервікальний канал шийки матки за допомогою спеціального катетера вводять у порожнину матки в дні овуляції.

ЕКО IVF (In vitro fertilization) – екстракорпоральне запліднення, більш відоме як запліднення «в пробірці» / «in vitro»: проводять індукцію суперовуляції, аспірують вміст фолікулів з яєчника, виділяють ооцити, до кожного підсаджують 100-150 тисяч активних сперміїв, отримані ембріони переносять у порожнину матки.

ICSI (Інтрацитоплазматична ін’єкція сперматозоїда), використовується при т. зв. «чоловічому факторі безпліддя». При чоловічому безплідді, яке характеризується відсутністю в еякуляті сперматозоїдів, застосовуються інвазивні методи отримання сперматозоїдів:

TESA (testicular sperm aspiration / тонкоголкова аспірація з яєчка), являє собою голкову біопсію декількох ділянок яєчок. Це найменш інвазивний метод отримання сперматозоїдів. Якщо після 5-6 пункцій кожного яєчка сперматозоїдів не виявили, то, за згодою пацієнта, переходять до мікрохірургічного варіанту пункції ТЕЅЕ.

TESE (testicular sperm extraction) – аспірація тканини яєчка для подальшого пошуку сперматозоїдів. Цей метод є одним із найбільш ефективних для лікування чоловічого безпліддя. При TESE роблять біопсію яєчка. З отриманої тканини виділяють сперматозоїди, якими пізніше запліднюють яйцеклітину.

Безпліддя, як чоловіче, так і жіноче – це проблема, яка актуальна у всьому світі, і в Україні в тому числі. Згідно демографічних досліджень, проведених Всесвітньою організацією охорони здоров’я, батьками не можуть стати близько 15% всіх пар в світі, що знаходяться в репродуктивному віці. У нашій країні ця цифра становить приблизно 1 млн українців. Не дивно, що за лікуванням безпліддя в Одесі з кожним роком звертаються все більше чоловіків і жінок мріють про народження дітей.

Що є причиною

Причин, за якими багато жителів нашої країни потребують допомоги спеціалізованих клінік у зв’язку з лікуванням проблем зачаття і виношування, може бути безліч. Дослідження підтверджують, що на репродуктивну функцію впливають:

 • несприятливий стан навколишнього середовища, прогресуюче зростання забруднень повітря, ґрунту та ґрунтових вод;
 • активний розвиток технологій;
 • наявність в харчуванні великої кількості генетично модифікованих продуктів і канцерогенів;
 • шкідливі звички, часті стреси, малорухливий спосіб життя.

Всі ці фактори прямо або побічно можуть бути причиною виникнення тих чи інших проблем зі здоров’ям у молодих жінок і чоловіків, що в підсумку виявляється неможливістю зачати дитину.

Як ми можемо допомогти

У такому тонкому питанні як встановлення причин, не може бути компромісів, тому діагностика безпліддя в Одесі фахівцями клініки Лада, проводиться найретельнішим чином.

Однією з головних умов в діагностиці для конкретної пари, є індивідуальний підхід, адже кожна дрібниця може мати значення. Щоб затвердити остаточний діагноз, парі необхідно провести ряд обстежень і специфічних аналізів, а також пройти консультації у суміжних фахівців, так наприклад огляд у гінеколога і репродуктолога є обов’язковою.. При правильній діагностиці, лікування безпліддя в Одесі – це реальність, яка щороку допомагає молодим парам стати щасливими батьками.

Програми

TESA (testicular sperm extraction) – аспірація сперміїв з яєчка. Цей метод є одним з найбільш ефективних при лікуванні чоловічого безпліддя.

Процес відбувається таким чином: за допомогою тонкої голки, відсмоктується шприцем невелика кількість тканини яєчка, потім її поміщають в живильне середовище і відправляють в лабораторію, де вона досліджується під мікроскопом на утримання сперматозоїдів. З допомогою TESA можна отримати сперматозоїди, які згодом можливо буде використовувати для запліднення ооцитів методом ICSI (інтрацитоплазматична ін’єкція сперматозоїдів).

Це найменш інвазивний метод отримання сперматозоїдів. У випадках необструктивної азооспермії метод сам по собі обмежений по ефективності. Якщо немає виявлення сперматозоїдів то, за згодою пацієнта, переходять до мікрохірургічного варіанту пункції – ТЕЅЕ.

TESE (testicular sperm aspiration) – це екстракція сперматозоїдів з яєчка, тобто процес видалення невеликої частини тканини яєчка для підтвердження під мікроскопом наявності життєздатних сперматозоїдів. Сперматозоїди, які були отримані при процедурах, можуть бути використані негайно. Також сперматозоїди можуть бути заморожені для використання в більш пізній час, щоб уникнути труднощів під час повторної процедури.

Ці способи відбору використовуються для отримання сперматозоїдів, якщо сім’явивідні шляхи непрохідні. Якщо враховувати, що кількість сперматозоїдів у таких ситуаціях невелика і часто виявляються антиспермальні антитіла, то методом запліднення, в цьому випадку, є ICSI. Сперматозоїди можна зберігати для використання в майбутньому, або проводити біопсію в день пункції фолікулів. Раніше у безплідних подружніх пар, які зважилися на появу дитини, був тільки один варіант (а саме – використання донорської сперми), а зараз безпліддя можна і потрібно лікувати!

ICSI (Intra Cytoplasmic Sperm Injection) – ін’єкція або введення сперматозоїда в цитоплазму ооцита.

Суть цього методу полягає у відборі ембріологом морфологічно нормальних і прогресивно рухливих сперматозоїдів, які потім вводяться в цитоплазму ооцитів. За такою ж схемою проводиться запліднення всіх отриманих при пункції яйцеклітин. Сама процедура ICSI являє собою складний процес, що вимагає чіткої роботи ембріолога. Маніпуляція проводиться під 40-кратним збільшенням з використанням високоточної мікроманіпуляційної системи.

Показання до проведення ІКСІ

На сьогоднішній день визначені наступні показання до проведення ICSI, пов’язані в основному з порушеннями сперматогенезу:

 • Наявність великої кількості антиспермальних антитіл;
 • Відсутність запліднення при виконанні класичного методу ЕКЗ, при нормозооспермії;
 • Патозооспермія з показниками сперми, які не піддаються корекції (концентрація сперматозоїдів нижче 2 млн., рухливість менше 5 %);
 • Невдалі спроби ЕКЗ в анамнезі при нормозооспермії;
 • Обструктивна азооспермія та необструктивна;
 • Порушення акросомальної реакції сперматозоїдів;

Підготовка до ICSI. Запліднення:

 • Забір ооцитів. На цьому етапі ембріолог аналізує під мікроскопом отриману фолікулярну рідину на предмет наявності ооцитів, потім вони послідовно промиваються в середовищі для промивання ооцитів і поміщаються в СО2 інкубатор в спеціальному живильному середовищі для подальшого запліднення.
 • Підготовка сперматозоїдів. Відібраний за морфологічними критеріями сперматозоїд, після фіксації в мікроголці, вводять в цитоплазму яйцеклітини. Всі маніпуляції здійснюються з величезною обережністю, все обладнання в Клініці встановлено на спеціальних антивібраційних столах.

В даний час багато сімейних пар стикаються з проблемою безпліддя і, чим раніше подружжя звертаються за медичною допомогою, тим більше шансів на успіх. Одним з методів допоміжних репродуктивних технологій є екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ). Це метод, при якому зачаття відбувається поза тілом жінки – сперматозоїди і яйцеклітини з’єднуються поза організмом (in vitro), тобто «в пробірці», а через кілька днів запліднені яйцеклітини – ембріони переносяться в матку жінки для розвитку в наступні дев’ять місяців.

На самому початку процесу відбувається підготовка чоловіка і жінки до екстракорпорального запліднення, потім здійснюється культивування ембріонів після відбору здорові ембріони переносяться для запліднення в матку.

Процедура ЕКЗ проходить у кілька етапів

Стимуляція суперовуляції – це процес дозрівання декількох ооцитів (яйцеклітин) в одному менструальному циклі жінки. Кілька яйцеклітин необхідні у випадку, якщо деякі з них не заплідняться або, якщо отримані ембріони зупиняться в розвитку.

Отримання яйцеклітин шляхом пункції фолікулів яєчників – після дозрівання яйцеклітин їх отримують з яєчників за допомогою пункційної голки, яка вводиться через піхву. Процедура проходить під наркозом (10-20 хв.) і під контролем ультразвуку.

Запліднення яйцеклітин «в пробірці». Репродуктолог витягує яйцеклітини з фолікулярної рідини, а потім ембріолог ін’єкує сперматозоїдів до яйцеклітини. Культивування ембріонів від 2 до 6 днів в штучних умовах. В лабораторіях є інкубатори, умови яких максимально наближені до природних в матці. Там і культивуються ембріони до їх перенесення в матку.

Перенесення ембріонів – 1 або кілька ембріонів хорошої якості лікар переносить в матку під контролем УЗД. При необхідності сегментації циклу (за медичними показаннями) перенесення ембріонів в даному циклі ЕКЗ може бути відмінений і буде проводитися в подальшому менструальному циклі.

Після перенесення ембріонів лікар призначає препарати для підтримки лютеїнової фази, які підвищують вірогідність імплантації. Також пацієнтка отримує рекомендації щодо режиму на найближчі 2 тижні. Після переносу ембріонів і до тесту на ХГЛ заборонено: засмагати, відвідувати сауну, приймати гарячу ванну, відвідувати плавальний басейн, спортзал, вживати алкоголь, каву, шоколад, цитрусові, користуватися гігієнічними тампонами, приймати які-небудь не прописані ліки.

Внутрішньоматкова інсемінація (ВМІ) насіннєвою рідиною чоловіка або донора – маніпуляція, при якій попередньо підготовлена і оброблена ембріологами сперма чоловіка або донора, яка вводиться в порожнину матки через канал шийки матки в дні овуляції за допомогою катетера дуже маленького діаметру.

Ця процедура може проводитися як в стимульованому (з застосуванням препаратів для індукції овуляції), так і в природному циклі (без застосування препаратів). Контроль овуляції дозволяє забезпечити «зустріч» сперматозоїдів з яйцеклітиною в найоптимальніший для запліднення час, при цьому не відбувається впливу слизу на сперматозоїди.

Показаннями для ВМІ є:

З боку чоловіка
• чоловіче безпліддя;
• знижена концентрація і запліднююча здатність сперматозоїдів;
• сексуальні розлади;
• проблеми з еякуляцією;

З боку жінки
• цервікальне безпліддя (зміна властивостей слизу в шийці матки)
• вагінізм (мимовільні скорочення м’язів піхви, викликані страхом статевого акту).

Дана процедура безболісна і не вимагає застосування наркозу. Після інсемінації Ви знаходитесь в горизонтальному положенні протягом 40 – 45 хвилин, після чого одягаєтеся і обговорюєте з Вашим лікуючим лікарем подальші особливості лікування і способу життя. Також пацієнтка отримує рекомендації щодо режиму на найближчі 2 тижні. Тест на ХГЛ необхідно робити на 10-14 день після інсемінації. Після інсемінації і до тесту на ХГЛ заборонено: приймати гарячу ванну, відвідувати сауну, засмагати, ходити в басейн, спортзал, користуватися гігієнічними тампонами, приймати які-небудь непрописані ліки, вживати алкоголь, каву, шоколад, цитрусові.

Процедура лікування

Консультація репродуктолога. Індивідуальний план обстеження.

Обстеження пари. Визначення причин безпліддя. Вибір тактики лікування.

При відсутності можливості настання самостійної вагітності, вибір методу лікування за допомогою ДРТ: ВМІ, ЕКЗ, ICSI.

Діагностика вагітності. Динамічне спостереження за станом жінки.

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ-РЕПРОДУКТОЛОГА

Почніть планувати свою вагітність прямо зараз. Ми вам допоможемо!
записатися на прийом
Заявка на безкоштовну консультаціюЗаявка на прийом
Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
(0482) 373747, [email protected]