Режим роботи: Пн - Пт з 08:00 - 19:30, Субота з 09:00 - 17:00

Донорство

Подружжя може обрати донорську програму в тому випадку, коли є проблеми з їх власними статевими клітинами (сперматозоїдами або яйцеклітинами) або, якщо у них є захворювання, яке може передатися дитині у спадок.

У сфері репродуктивної медицини поширені 3 види донорства:

 • донорство яйцеклітин (ооцитів);
 • донорство насінної рідини;
 • донорство ембріонів.

Показаннями для проведення ЕКЗ з використанням донорських яйцеклітин є: відсутність яйцеклітин, функціональна неповноцінність яйцеклітин, неефективність декількох раніше проведених спроб ЕКЗ та інші.

Показання для проведення ЕКЗ з використанням донорської сперми:
З боку чоловіка – чоловіче безпліддя, еякуляторно-сексуальні розлади, несприятливий медико-генетичний прогноз.
З боку жінки – відсутність статевого партнера

Донорами ембріонів можуть бути пацієнти програми ЕКЗ

Донорами ембріонів можуть бути пацієнти програми ЕКЗ, у яких після народження здорової дитини, залишаються невикористані кріоконсервовані ембріони. В такому випадку, ембріони можуть бути передані для користування іншим пацієнтам, але тільки за письмовою згодою пацієнтів.

Подружній парі, яка є потенційними батьками, при наданні послуги з підбору донорів надається загальна інформація про зовнішність: зріст, вага, колір волосся і очей, національність, освіта, наявність дітей, група крові, резус фактор і т. д.

Наявність чоловічого фактору безпліддя не виключає використання донорських яйцеклітин. Аспірація сперміїв з придатка яєчка (PESA, MESA, TESA) і ін’єкція одиничного сперматозоїда в цитоплазму яйцеклітини (ICSI) – є методами лікування чоловічого безпліддя, які можуть застосовуватися в поєднанні з використанням донорських яйцеклітин.

У минулому подружні пари з серйозними патологіями яйцеклітин або насінної рідини мали всього два варіанти: усиновлення або бездітність. Сьогодні донорство яйцеклітин, TESA та ICSI надають третій варіант: можливість для подружньої пари разом пережити вагітність і народження дитини.

Програми

Для лікування важких форм чоловічого безпліддя, для усунення ризику передачі спадкових захворювань і для самотніх жінок може бути використана сперма донора.

Сперма донора може бути використана для внутрішньоматкової інсемінації (ВМІ) або в циклі екстракорпорального запліднення. Програма донації насінної рідини включає в себе всі ті ж етапи, що і звичайна програма ЕКЗ (IVF) або ВМІ, тільки для запліднення використовується сперма донора.

Абсолютно у всіх випадках сперма донора піддається кріоконсервації та зберігається в парах рідкого азоту. Використання насінної рідини після кріоконсервації замість «свіжої» не знижує ефективності лікування.

Вимоги до донору насінної рідини

 • Донором може бути чоловік у віці від 20 до 40 років за наявності народженої здорової його дитини;
 • У донора мають бути відсутні негативні фенотипічні ознаки;
 • Донорство насінної рідини дозволяється за умови відсутності соматичних і спадкових захворювань, які можуть негативно вплинути на здоров’я майбутньої дитини;
 • Донорство не допускається при вживанні наркотичних, психотропних і токсичних речовин, зловживання алкогольними напоями;
 • Донори проходять ретельне обстеження, в тому числі і генетичне;
 • Вибір донора здійснюється подружжям або пацієнткою добровільно, на підставі фенотипової характеристики анонімного донора.

Донор проходить розширене медичне і генетичне обстеження. Його обов’язково обстежують на ВІЛ-інфекцію, сифіліс, гепатити В і С та ряд захворювань, що передаються статевим шляхом (гонорея, хламідіоз, цитомегаловірус, герпес, уреаплазмоз, мікоплазмоз та ін). Донор проходить огляд терапевта, уролога, медико-генетичне консультування, каріотипування, дослідження на муковісцидоз та AZF-фактор. Крім того, донор повинен обов’язково пройти консультацію у психіатра.

Донорська сперма заморожується і зберігається протягом півроку (так званого «карантину»), після чого донора повторно обстежують на ВІЛ-інфекцію, сифіліс, вірусні гепатити, оскільки виявити ці захворювання можна лише через кілька місяців після інфікування. Використання розмороженої донорської сперми допустимо лише після отримання повторних негативних результатів аналізів донора через 6 місяців.

Донорами яйцеклітин можуть бути – родички, знайомі пацієнтів або анонімні професійні донори, обрані і обстежені Клінікою.
Особа донора яйцеклітин для пацієнтів залишається анонімною. Донор також, не отримує інформації про пацієнтів, для яких призначені її яйцеклітини.
Мільйони жінок у всьому світі мріють випробувати щастя материнства, але, на жаль, не кожній доля надає таку можливість. Ці жінки живуть надією, що одного разу станеться диво, і вони стануть мамами.

Ви зможете внести свій внесок у створення нового життя та здійснення чийсь самої заповітної головної у житті мрії – мрії стати матір’ю і крім того, отримати матеріальну винагороду.

Вимоги до донорів ооцитів (яйцеклітин)

 • вік від 18 до 36 років;
 • наявність народженої здорової дитини;
 • відсутність негативних фенотипічних проявів;
 • задовільне соматичне здоров’я;
 • відсутність протипоказань для участі в програмі донації ооцитів;
 • відсутність спадкових захворювань;
 • відсутність шкідливих звичок: наркоманія, алкоголізм, токсикоманія;
 • донор проходить повне обстеження на наявність таких захворювань, як ВІЛ, сифіліс, гепатит В і С, гонорея, хламідіоз, мікоплазмоз, уреаплазмоз, цитомегаловірус, генітальний герпес. Крім того, донор обстежується терапевтом і проходить співбесіду з психологом.

Які ускладнення можуть виникнути в ході процедури?

Основним, теоретично можливим, ускладненням процедури, є гіперстимуляція яєчників, коли в них виростає значна кількість яйцеклітин і вони сильно збільшуються в розмірах, що викликає хворобливі відчуття в малому тазу. Щоб уникнути цього, лікар-репродуктолог протягом усього циклу стимуляції кілька разів робить моніторингові УЗД, і слідкує за тим, щоб процес дозрівання яйцеклітин йшов за планом.

Компенсацію виплачують донору в Клініці відразу після забору яйцеклітин.

Про фінансові і організаційні умови Вам детально розповість координатор з донорських програм.

Показаннями для проведення ЕКЗ з використанням донорських яйцеклітин (ооцитів):

 • відсутність яйцеклітин у жінок з таких причин, як синдром передчасного виснаження яєчників, радіо – або хіміотерапія, природна менопауза, видалення придатків матки, а також аномалії розвитку;
 • функціональна неповноцінність яйцеклітин у жінок, які мають генетичні порушення, які можуть передаватися потомству;
 • неефективність раніше проведених спроб стандартного ЕКЗ при неодноразовому отриманні ембріонів низької якості, перенесення яких не приводив до настання вагітності або недостатній відповіді яєчників на стимуляцію овуляції.

Вимоги до донорів ооцитів (яйцеклітин)

 • вік від 18 до 36 років;
 • наявність народження здорової дитини;
 • відсутність негативних фенотипічних проявів;
 • задовільне соматичне здоров’я;
 • відсутність протипоказань для участі в програмі донації ооцитів;
 • відсутність спадкових захворювань;
 • відсутність шкідливих звичок: наркоманія, алкоголізм, токсикоманія.

Всі донори ооцитів проходять ретельне обстеження в Клініці.

Одним з найважливіших факторів, що впливають на ефективність лікування методом ЕКЗ є якість яйцеклітин, яке, в свою чергу, визначається віком жінки, у якої отримані яйцеклітини. Всі яйцеклітини, які будуть перебувати в організмі жінки протягом її життя, закладаються ще в перші тижні її внутрішньоутробного розвитку. З початком статевого дозрівання у кожному менструальному циклі клітини витрачаються, поки їх запас не виснажується, і яєчники не перестають функціонувати.

Крім того, зі збільшенням віку жінки зростає кількість яйцеклітин з різними хромосомними патологіями. Поширеним видом хромосомної патології є синдром Дауна, який найчастіше зустрічається, якщо вагітність настає у жінки старше 38 років. Зниження фертильності з віком є природним процесом, і в даний час не існує способу «омолодити» яєчники, тому ефективність лікування безпліддя у жінок старше 35 років значно знижується. Використання яйцеклітин, отриманих у молодих жінок-донорів, що значно підвищує результативність лікування завдяки гарній якості їх яйцеклітин.

Процедура лікування

Консультація репродуктолога. Обстеження пари.

Вибір програми ДРТ з донацією (ооцитів, насінної рідини або ембріонів)

Підбір донора (ооцитів, насінної рідини або ембріонів)

Проведення програми ДРТ. Перенесення ембріонів у порожнину матки пацієнтки. Діагностика вагітності (тест на ХГЛ)

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ-РЕПРОДУКТОЛОГА

Почніть планувати свою вагітність прямо зараз. Ми вам допоможемо!