Режим роботи: Пн - Пт з 08:00 - 19:30, Субота з 09:00 - 17:00

Кріотехнології

Кріоконсервація – це глибокий метод заморозки біо-матеріалу в азоті при температурі -196 ᶿС. У таких заморожених станах усі життєві процеси в клітинах припиняють свою активну діяльність, але, дуже важливо, що вони зберігають повністю всю структуру і функції. Кріотехнології широко використовуються в репродуктивній медицині. Існують кілька їх видів.

У Клініці Лада успішно застосовують сучасні кріотехнології, тобто методики уповільненого заморожування, вітрифікації, а також зберігання сперми, яйцеклітин та ембріонів, які забезпечують високу і міцну ефективність лікування жіночого і чоловічого чинників безпліддя.

Кріоконсервація

Метод використовується в тому випадку, якщо подружжя в майбутньому планують народити другу дитину або попередня спроба була невдалою. Це надійний і перевірений метод. Ніяких негативних впливів на перебіг вагітності і плід, пов’язаних з кріоконсервацією і зберіганням при низькій (-196*С) температурі не виявлено.

Вартість зберігання, відтавання ембріонів і переносу на порядок нижче, ніж «свіжої» спроби ЕКЗ, тому кріоконсервація ембріонів є більш вигідною з економічної точки зору.

Подружні пари, які звертаються сьогодні в центри екстракорпорального запліднення, часто задають лікарям питання про те, наскільки успішно працюють в даному центрі програми кріоконсервації ембріонів.

Програма екстракорпорального запліднення дуже часто супроводжується отриманням більшої кількості ембріонів, ніж потрібно для однієї підсадки. При бажанні їх можна зберегти для подальших спроб ЕКЗ, при необхідності. Крім того, в подальшому сімейна пара може прийняти рішення про народження ще однієї дитини, тому щоб зайвий раз не навантажувати організм матері, існує даний метод.

Що таке кріоконсервація ембріонів?

Кріоконсервація — це безпечний метод заморожування і збереження ембріонів у парах азоту при температурі -196°С. Використання такої низької температури дозволяє зупинити всі біохімічні процеси в клітинах і тривалий час їх зберігати.

«Плюси» кріоконсервації ембріонів
Програма кріоконсервації має ряд істотних переваг:

 • зниження числа повторних стимуляцій яєчників і пункцій фолікулів, що значно зменшує медикаментозне навантаження на жіночий організм
 • значна економія коштів пацієнтів на придбання додаткових препаратів
 • попередження синдрому гіперстимуляції яєчників
 • можливість зачаття дитини через кілька років, в тому числі і після лікування онкологічних захворювань
 • можливість донорської передачі ембріонів іншим безплідним сім’ям

Заморожені ембріони зберігаються стільки, скільки необхідно — від декількох місяців до декількох десятків років. Кожна пара індивідуально вирішує подальшу долю своїх ембріонів: можна припинити їх зберігання, зберігати далі, перенести в матку, залишити для наукових досліджень, перевезти в іншу клініку або передати в якості донорства інший безплідній парі.

Впливає кріоконсервація ембріонів на результат ЕКЗ і розвиток дітей?

Сам процес зберігання ембріонів у замороженому вигляді не впливає на подальший їх розвиток, проте пошкодження ембріонів може статися при заморожуванні і відтаванні. При цьому після вітрифікації відсоток їх виживання набагато вище (понад 98%), ніж після повільного заморожування (може становити близько 50%). Тому, у нас в Клініці ми використовуємо метод вітрифікації.

Діти, народжені в результаті вагітності з використанням розморожених ембріонів, нічим не відрізняються від інших: це підтверджено величезним числом малюків, що з’явилися на світ в результаті «кріо-вагітностей».

Кріоконсервація сперми особливо актуальна, якщо прогресує процес  погіршення якості сперми у чоловіка чи планується оперативне втручання на органах пахової області і мошонки. У цьому випадку кріоконсервація і зберігання сперми – дуже хороше рішення. Система зберігання статевих клітин та ембріонів у парах азоту повністю налагоджена, так як в цьому середовищі хвороботворні мікроорганізми не можуть вільно переміщатися.

В яких випадках показана кріоконсервація сперми?

 • Знижені або занадто низькі параметри спермограми (олігозооспермія, кріптозооспермія, астенозооспермія, знижений обсяг сперми);
 • В профілактичних цілях, при операціях, які передбачають ризик для репродуктивної системи (пахова грижа, варикоцеле, простатектомія тощо);
 • У разі майбутньої хіміотерапії або радіотерапії, так як часто, після такого лікування функція сперматогенезу зазнає незворотні порушення;
 • В цілях забезпечення наявності насіннєвого матеріалу в разі відсутності пацієнта (наприклад, з причини зайнятості, частих і тривалих відряджень тощо);
 • Після біопсії яєчка або епідідіміса ( методи MESA, TESE);
 • З метою збереження фертильності якщо, наприклад, професійна чи спортивна діяльність передбачає ризик для репродуктивної системи;

Процедура кріоконсервації сперми

Процедура кріоконсервації сперми давно відпрацьована фахівцями Клініки. Перед процедурою чоловік повинен утримуватися від статевого життя протягом 5-7 днів. Потім лікарі проводять аналіз сперми (спермограму). Отриману та досліджену сім’яну рідину кріоконсервують. Кріоконсервація здійснюється в рідкому азоті в умовах абсолютної стерильності. При цих же умовах насіннєва рідина зберігається протягом багатьох років, зберігаючи здатність до запліднення яйцеклітини. Розморожування необхідно здійснювати лише безпосередньо перед проведенням програм ДРТ.

Метод кріоконсервації сперми дозволяє зберігати її якість протягом багатьох років, що досягається завдяки ретельній розробці і вивченню методик заморожування і відтавання. Такий підхід забезпечує більшу керованість і ефективність лікування в подоланні чоловічого безпліддя.

Ймовірність вагітності при кріоконсервації сперми статистично не відрізняється від використання свіжого матеріалу.

Дана методика подарувала надію стати генетичним батьком багатьом чоловікам. Як показує статистика, кожен четвертий зі здавших сім’яну рідину чоловіків, надалі звертаються в Клініку для подальшого її використання у процедурах ЕКЗ та ВМІ. Екстракорпоральне запліднення за допомогою насінної рідини, що зазнала консервації, допомагає багатьом сім’ям втілити їхню мрію – народити дитину.

Кріоконсервація ооцитів (яйцеклітин) вважається експериментальною технологією і є дуже важливою методикою для сучасної жінки, адже кількість яйцеклітин в жіночому організмі закладено від народження, а з кожним менструальним циклом резерв і якість статевих клітин знижується. Тому кріоконсервація ооцитів – своєрідна страховка, що дозволяє жінці стати мамою в більш пізньому віці, використовуючи свій молодий, якісний генетичний матеріал.

Вітрифікація і зберігання яйцеклітин – це можливість для жінки, яка зіткнулася з функціональною недостатністю або загрозою повної втрати яєчників, або яка хоче відкласти вагітність на час, народити в майбутньому біологічно свою дитину. Яйцеклітини є дуже чутливим органічним матеріалом, на відміну від сперми або ембріонів, надзвичайно стійкі до низьких температур з-за процесу заморожування-розморожування утворюються кристалики льоду і змінюється хромосомна структура надалі вкрай низьке проникнення сперматозоїда в процесі запліднення. Тому дуже важлива вітріфікація ооцитів, коли процес кріоконсервації ооцитів за допомогою надшвидкого заморожування допомагає зберегти яйцеклітину в первісному вигляді, це і є високотехнологічний метод вітрифікації ооцитів.

Кріоконсервація ооцитів полягає в їх часовій заморозці та зберіганні з метою подальшого використання для запліднення.

Існують два методи заморожування яйцеклітин:

 • Повільна заморозка, яка сполучена з високим ризиком пошкодження біоматеріалу через великий вміст води в ньому – кристалізація води руйнує структуру яйцеклітини і знижує її життєздатність.
 • Вітріфікація. При цьому методі, який є переважним для кріоконсервування, біоматеріал заморожується практично миттєво, що дозволяє з більшою часткою ймовірності зберегти цілісність яйцеклітини і її функції на момент розморожування.

У нас в Клініці ми використовуємо метод вітрифікації.

Якщо жінка бажає зберегти свій біоматеріал для подальшого запліднення, рекомендовано це зробити до 35 років, оскільки з віком погіршується якість яйцеклітин і їх здатність до запліднення знижується.

Кріоконсервація ооцитів (яйцеклітин) є дуже важливою методикою для сучасної жінки, адже кількість яйцеклітин в жіночому організмі закладено від народження, а з кожним менструальним циклом резерв і якість статевих клітин знижується. Тому кріоконсервація ооцитів – своєрідна страховка, що дозволяє жінці стати мамою в більш пізньому віці, використовуючи свій молодий, якісний генетичний матеріал.

Процедура лікування

Консультація репродуктолога, складання первинного анамнезу (при кріоконсервації ооцитів, насінної рідини), підписання договору.

При кріоконсервації ооцитів: комплексне обстеження жінки. При кріоконсервації сперми: комплексне обстеження чоловіка, спермограма, додаткові методи дослідження еякуляту (при необхідності)

Підготовка до процедури кріоконсервації (згідно з приписами лікаря), відбір якісних ембріонів, для кріоконсервації ооцитів

Кріоконсервація сперми, ооцитів, ембріонів

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ-РЕПРОДУКТОЛОГА

Почніть планувати свою вагітність прямо зараз. Ми вам допоможемо!