вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Репродуктивна медицина >>
  Оваріальний резерв

  Оваріальний резерв

  Що таке воріальний резерв?

  За останні 20 років від медицини, яка займається питаннями репродукції, досягають значних успіхів. Це стосується, попередньо всього, розробки індивідуального підходу для виконання різних програм стимуляції овуляції та контролю за розвитком фоллікулів. Сучасні підходи до леченія бесплодия засновані на значенні фундаментальних основних фізіологій репродуктивної системи жінок, що пропонують зниження продуктивного потенціалу та здатності, щоб запустити з збільшенням возрасту.

  Вивчайте дуже важко статті з конкретним возрастом, що містить поняття «овуляторний резерв».
  Оваріальний резерв – важлива частина репродуктивного потенціалу жінок, що забезпечує в собі можливості яєчників забезпечити зростання полноценних фолликулов, що містять здорових, здатних до опціонування яйцеклетки.

  Є ще кілька значень поняття «оваріальний резерв»:

  1) Термін виділяє кількість фолликулов, які потенційно здатні відповісти на стимулюючу дію гонадотропінів,

  2) Обов`язує весь запас ооцитів, незрозумілих до даного возрастного періоду і міститься у фольклорному регламенті у всіх стадіях, що їх знаходять, у тому чисі і на примордіальній стадії (початковій).

  Розділяють 4 стадії розвитку фолликулов:

  • Примордіальна (нулевая) стадія. Примордіальні фолликули – це такі фольклору, які створюються на ранніх етапах беременності ще довше до рождя (їх загальне число переднього рода має близько 2 мільйонів штук).
  • Преантральная (первичная) стадія. Примордіальні фолликули медленно превращаются в преантральные. Превращение первой «порції» (близько 10 штук) примордіальних фолликулов в прентрантних подіях під час полового созреванія. У цьому моменті кількість усіх фоллікулів зменшується з 2 мільйонів до 300 тисяч із-за апоптоза (запрограммірованной самим організованим клеточной гіблікою).
  • Антральна (вторинна) стадія. На даному етапі відбувається виділення естрогенів у фолликулярную полость. Начинается резкий рост фолликула.
  • Преовуляторная (третьочная) стадія. Яйцеклетка в фолликуле располагается на яйценосном холмі. Такой фолликул вважається практично созревшим.

  Дальнейшее розвиток фолликула – за 24 години до овуляції виражає велике число естрогенів, в ітоге виражає рівень лютеїнізируючого гормону, який є пусковим механізмом овуляції. У процесі овуляції в стенке фолликула утворюється вип`ячівание, що при тренії виводить розрив і виходить яйцеклетки з фолликула. Якщо яйцеклетка без пошкодження, то при зустрічі зі сперматозоїдом може отримати беременність.

  У яйцечних моментах встановлення менструальної функції знаходиться близько 300 тис. фолликулов. У середньому 400 ооцитів овулірує за весь репродуктивний період жінок.

  До овуляції доходять до нешироких – лише найсучасніші.

  Реалізація максимального числа яйцеклеток біологічно запрограммірована саме на третє десятилеття життя. Життєво важливий запас ооцитів натягує сказується на можливості жінок, які затримуються, тому цей репродуктивний потенціал у багатьох залежить від овариального резерву. Відповідно до статистичних даних, великі жінки 20–30 років здатні самостійно зайняти ребёнку, з 30 років починає використовувати незареєстровану історію оваріального резервування жінок, досягнувши найбольшего піка в 35-37 років. К 40 годів залишаються фермерськими лише на 50% з них, а після 43 років майже все теряють здатність закривати, якщо навіть менопауза не вступила – у зв’язку з дослідниками оваріальної резервації. У зв`язках з тими присутніми до леченія бесплодия необхідна підтримка сучасних методів, що підтверджує свою ефективність у швидкому і успішному досягненні беременності.

  Послідовно, вірогідні пацієнти – важливіший фізикологічний фактор, визначальний еовариальний резерв. Яічник, представляє свій родовий біологічно час, грає головну біологічну атаку і забезпечує функціональність і сохранність відтворювальної системи.

  Вік і оваріальний резерв

  У біологічному відношенні старіння універсально і неминуче.

  Взаємодія між генетичними факторами і різними впливами навколишнього середовища визначають швидкість старіння репродуктивної системи. Пізній репродуктивний період передує менопаузі, в якому відбувається прогресуюче зниження функції яєчників. Клінічно цей період позначає зміна інтервалів між менструальними циклами, біологічно характеризується зниженням фертильності, а ендокринологічний – пригніченням функції яєчників. У людини у віці 40-50 років є спеціальний механізм, який D.Keefe (1998) називає феномен «репродуктивний альтруїзм», що забезпечує здатність зачаття у віці, коли ще здорова і молода жінка здатна повноцінно подбає про своє потомство.

  Лікарі клініки репродуктивного здоров`я «Лада» консультують і надають лікування безпліддя у жінок – в більшості випадків уникають ситуацій, що віддаляють використання методів відновлення природної фертильності і своєчасно рекомендують процедуру ЕКО.

  Які причини зниження оваріального резерву яєчників?

  • Природна вікова причина: прогресивна спад фолікулів в процесі життя і регулярних овуляцій.
  • Після повної витрати яйцеклітин настає період менопаузи і клімаксу. З кожним роком життя падає якість ооцитів і росте число хромосомної та іншої генетичної патології в яйцеклітинах.
  • Генетичні причини.
  • Спадково визначений індивідуальний запас яйцеклітин. Саме тому деякі жінки менструюють і здатні завагітніти до 50 років, а деяких у віці після 30 років, а починається менопауза і клімакс.
  • Медичне втручання.
  • Всі хірургічні операції на яєчниках і органах статевої системи жінки: матки маткових трубах, яєчниках.
  • Токсичні впливи.
  • З токсичних впливів в першу чергу мають значення лікарські препарати. Але не менш важливе вплив мають і шкідливі зовнішні фактори середовища та харчування.
  • Куріння жінок.
  • Встановлено, що куріння веде до зниження оваріального резерву і більш ранньому настанню клімаксу у жінок.
  • Деякі аутоімунні захворювання (аутоімунний тиреоїдит, цукровий діабет та ін.),

  Для оцінки оваріального резерву на 2-3 день менструального циклу визначається:

  1. Рівень статевих гормонів (фолікулостимулюючий гормон)
  Вік є маркером якості ооцитів, а рівень ФСГ – маркер власного фолікулярного резерву.
  2. Підрахунок кількості і оцінка діаметра антральних фолікулів при УЗД;
  Ультразвукова діагностика може визначити, чи правильно у вас йде процес утворення фолікулів. УЗД необхідно проводити на певний день циклу, можливо кілька разів, щоб виключити ймовірність помилки. Після підтвердження діагнозу лікар повинен призначити лікування, в залежності від порушень фолікулогенезу. Основною метою, якого є стимуляція овуляції і нормалізація гормонального фону жінки.
  3. Визначення обсягу яєчників методом трансвагинального УЗД.
  Передбачається, що зменшення обсягу яєчників і базального числа малих антральних фолікулів не тільки дозволяє прогнозувати адекватність відповіді на стимулятори суперовуляції, але і об`єктивно відображає дійсний кількісне зменшення фолікулярного резерву, утвореного прімордіальние фолікулами.
  4. Визначення антімюллерова гормону в крові – вказує на репродуктивний потенціал жінки.
  Рівень АМГ чітко корелює з числом антральних фолікулів, з величиною пулу прімордіальних фолікулів і знижується з віком. Для прогнозування відповіді яєчників на стимуляцію в ДРТ використовують рівень АМГ.

  Узагальнення клінічних, біохімічних та ультразвукових характеристик дозволило сформулювати уявлення про показники нормального, зниженого і високого овариального резерву, які можна розглядати як прогностичні фактори для оцінки відповідної реакції яєчників при індукції (стимуляції) овуляції програм ЕКЗ.

  Отже, час, відведений жінці для того, щоб обзавестися потомством обмежена. У всіх жінок цей час різний. При вирішенні питання про те, чи є у Вас ще час на кар`єру або треба терміново вагітніти, необхідно здати аналіз на оваріальний резерв яєчників. Зробити це завжди можна в нашій клініці «Лада».

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]