Режим роботи: Пн - Пт з 08:00 - 19:30, Субота з 09:00 - 17:00

Окрему увагу Клініка Лада приділяє юридичного супроводу програм допоміжних репродуктивних технологій.

Оскільки дане питання не до кінця врегульовано українським законодавством, дуже важливим аспектом є участь юриста і грамотне правовий супровід репродуктивних програм. Особливо це стосується застосування донорських програм і сурогатного материнства, які потребують особливої юридично вивіреного і бездоганно чіткого правового супроводу.

З метою забезпечення своїх пацієнтів юридичною підтримкою, Клініка Лада вже багато років співпрацює з Юридичною компанією «Юбикон», яка спеціалізується на питаннях медичного права і, зокрема, юридичного супроводу репродуктивної медицини, є членом Української асоціації репродуктивної медицини. Компанія почала свою діяльність у 1999 році, а з 2006 року стала повноправним юридичним консультантом у сфері надання медичних послуг.

Фахівці компанії пропонують клієнтам Клініки Лада комплексні юридичні рішення, консультації та супровід на всіх етапах лікування. Клієнти Клініки вже одночасно з першими медичними консультаціями мають можливість отримувати професійні юридичні консультації.

Яке ж стан законодавчої бази ДРТ в Україні на даний момент?

Програми лікування безплідності з застосуванням ДРТ в Україні регламентують: Цивільний Кодекс України (в редакції від 21 січня 2010 року № 1822-VI) визначає коло осіб, які мають право брати участь в програмах ДРТ: Стаття 281: Повнолітні жінка або чоловік мають право за медичними показаннями на проведення щодо них лікувальних програм допоміжних репродуктивних технологій згідно з порядком та умовами, встановленими законодавством.

Стаття 123 Сімейного кодексу України п. 1-3 (в редакції Закону № 524-V від 22.12.2006) регулює визначення походження дитини, народженої в результаті застосування ДРТ: Стаття 123 Сімейного кодексу України

  • У разі народження дружиною дитини, зачатої в результаті застосування ДРТ (здійснених за письмовою згодою її чоловіка), чоловік записується батьком дитини.
  • У разі перенесення в організм іншої жінки ембріона людини, зачатого подружжям в результаті застосування ДРТ є подружжя.
  • Подружжя визнається батьками дитини, народженої дружиною після перенесення в її організм ембріона людини, зачатого її чоловіком та іншою жінкою в результаті застосування ДРТ.

Стаття 48 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» (в редакції від 12 лютого 2008 року № 121-VI) вказує на умови проведення штучного запліднення: Стаття 48: Штучне запліднення та імплантація ембріона застосування штучного запліднення та імплантація ембріона здійснюється згідно з умовами та порядком, встановленими Міністерством охорони Здоров’я України, за медичними показаннями повнолітньої жінки, щодо якої проводиться така дія, за умови наявності письмової згоди подружжя, забезпечення анонімності донора та збереження лікарської таємниці.

Закон України «Про заборону репродуктивного клонування людини» ( в редакції від 14 грудня 2004 року N 2231-IV). Закон вводить заборону репродуктивного клонування людини в Україні виходячи з принципів поваги до людини, визнання цінності особистості, необхідності захисту прав і свобод людини та враховуючи недостатню дослідження біологічних та соціальних наслідків клонування людини.

Наказ Міністерства охорони Здоров’я України N 579 від 29.11.2004 року «Про затвердження Порядку направлення жінок для проведення першого курсу лікування безплідності методами допоміжних репродуктивних технологій за абсолютними показаннями за бюджетні кошти» (Із змінами, внесеними згідно з Наказом №362 від 05.06.2006) Згідно п. 1 Наказу №579 перший курс лікування безплідності методами ДРТ жінкам у віці 19-40 років, проводиться за абсолютними показаннями, якими є: безплідність трубного походження, нормогонадотропное: відсутність або повна непрохідність маткових труб; сурогатне материнство (якщо у хворого безплідність маткового походження, пов’язана з відсутністю матки), синехіями у порожнині матки. Лікування проводиться за рішенням комісії Міністерства охорони Здоров’я України щодо проведення відбору пацієнток з абсолютними показаннями для проведення першого курсу лікування безплідності методами ДРТ за бюджетні кошти. 2. Рішення щодо проведення першого курсу лікування безплідності методами ДРТ у відповідних державних установах охорони здоров’я, приймається Комісією на підставі висновку головного позаштатного спеціаліста МОЗ України зі спеціальності «акушерство і гінекологія» з урахуванням протипоказань за встановленою формою.

Наказ Міністерства охорони Здоров’я України № 771 від 23 грудня 2008 року «Про затвердження інструкції про порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій» визначає порядок та умови застосування методів допоміжних репродуктивних технологій. Згідно п. п. 3. п. 1. Наказу № 771 проведення програм ДРТ здійснюється виключно в акредитованих закладах охорони здоров’я. Згідно п. п. 4. п. 1 Наказу № 771 пацієнти мають право вільного вибору медичних установ для проведення ДРТ. Також п. п. 6. п. 1 Наказу № 771 визначено, що ДРТ застосовуються за медичними показаннями на підставі письмово оформленого добровільної згоди пацієнтів з використанням Заяви пацієнта/пацієнтів щодо застосування ДРТ (затверджена МОЗ України форма). Підпункт 7 п. 1 Наказу № 771 визначає, що повнолітні жінка та/або чоловік мають право за медичними показаннями) на проведення щодо них лікувальних програм ДРТ, відповідно до статті 281 Цивільного кодексу України. Згідно п. п 11 п. 1 Наказу№771 при відсутності протипоказань до проведення ДРТ пацієнти направляються на лікування до закладу охорони здоров’я незалежно від форми власності за наявності результатів обстежень. Пацієнти можуть звертатися для проведення лікування методами ДРТ безпосередньо, без направлення.

Наказ Міністерства охорони Здоров’я України №771 від 23.12.2008 року «Про затвердження інструкції про порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій» втратив чинність на підставі Наказу Міністерства охорони здоров’я №787 від 09.09.2013 «Про затвердження Порядку використання допоміжних репродуктивних технологій в Україні». Наказ №787 набрав чинності з 01.11.2013.

Клієнти Клініки можуть також отримати супутні юридичні консультації та підтримку, такі як представлення інтересів в державних органах, нотаріат, в тому числі в реєстраційних органах, а клієнтам – нерезидентам також може бути надана візова підтримка і консультації, пов’язані з оформленням і реєстрацією майбутньої дитини, в тому числі за межами України при підтримці юридичних партнерів Компанії «Юбикон» за кордоном.

ЗАПИШІТЬСЯ НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРЯ-РЕПРОДУКТОЛОГА

Почніть планувати свою вагітність прямо зараз. Ми вам допоможемо!
Заявка на безкоштовну консультацію



Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
(0482) 373747, support@ladastaging.wpengine.com