вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  Захворювання щитовидної залози і безпліддя

  Захворювання щитовидної залози і безпліддя

  Порушення функцій щитовидної залози – одне з найпоширеніших захворювань серед людей репродуктивного віку. Щитовидна залоза не відноситься до репродуктивної системи людини, однак гормони її впливають на синтез статевих гормонів як у жінки, так і у чоловіка. Проблеми з щитовидною залозою під час вагітності дуже небезпечні як для мами, так і для малюка. Часто жінкам, які страждають безпліддям, ставиться діагноз гіпотиреоз (стан, при якому щитовидна залоза виробляє недостатню кількість гормонів). При гіпотиреозі збільшується ризик вагітності, що завмерла, викидня, народження мертвої дитини, або народження розумово відсталої дитини.

  Якщо у жінки гіпертиреоз (протилежний стан, при якому виробляється надмірна кількість гормонів) зростає ризик передчасних пологів, низької ваги плоду, також можливі вади розвитку у малюка.

  Зв`язок між нормальною роботою щитовидної залози і зачаттям очевидна.

  Недолік тиреоїдних гормонів призводить до збільшення рівня чоловічого статевого гормону тестостерону, який пригнічує овуляцію у жінок, менструації.

  Потім, збільшується концентрація пролактину крові. При підвищеному рівні пролактину зупиняються менструації. При відсутності менструації, не відбувається овуляції, тому зачати дитину не представляється можливим.

  Закладка всіх органів майбутнього малюка відбувається в першому триместрі вагітності. І поки не сформована щитовидна залоза у дитини, вона працює «за рахунок» його мами, тому малюки в цей період вкрай чутливі до нестачі або надлишку тиреоїдних гормонів матері.

  Ще недавно фахівці вважали, що щитовидна залоза і її гормони не впливають на чоловічу силу і здатність до продовження роду. Останні дослідження, однак, доводять зворотне. Чоловіче безпліддя може бути викликане проблемами з щитовидною залозою, зокрема на гіпотиреоз. У чоловіків, звичайно, це захворювання зустрічається рідше, ніж у жінок, але все ж таке трапляється.

  Щитовидна залоза – це найбільша залоза внутрішньої секреції в організмі людини. Вона контролює ендокринну систему і всі обмінні процеси в організмі.

  При гіпотиреозі розвивається дефіцит гормону щитовидної залози і як наслідок виникає недолік статевих гормонів. В результаті відбувається збій всієї сечостатевої системи, що і спричиняє за собою чоловіче безпліддя.

  Жінка може задатися питанням: «Як можна запідозрити захворювання щитовидки не чекаючи проблем з зачаттям?»

  Якщо уважно до себе ставитися, прислухатися до самопочуття, спостерігати за зовнішніми змінами, то, звичайно, можна. Перша ознака гіпертиреозу – це нестійкість настрою. Навколишні часом приписують таким людям схильності до істерик чи поганий характер, а це не так. Справа в надмірній кількості вироблюваних гормонів. Крім змін з настроєм відзначається плаксивість, підвищене потовиділення. Зовні такі пацієнти хворими не здаються. У них приємний рум`янець на щоках, оксамитова шкіра. Часом вони виглядають навіть молодше за свої роки.

  Існують і інші симптоми. Очні щілини здаються більш виразними, широкими, що в народі називають пучеглазием. Відзначається посилений блиск очей, верхню повіку не може до кінця прикрити очей, недружня робота зіниць. Іноді погляд хворих здається гнівним. Можна подумати, що пацієнт чимось незадоволений, наляканий. Крім того, що прийшли на прийом скаржаться на втрату ваги при усилившемся апетиті. Частою стає схильність до профузним проносів, спостерігається кардіопатія, яка призводить надалі до серцевої недостатності. З`являється задишка, виражена втома. У багатьох вражається печінка.

  При гіпофункції все з точністю навпаки: пацієнти стають огрядними, сонливими, всі дії у них уповільнені. Встати з крісла для таких людей проблема. Їх мова загальмована, часто це саме можна сказати і до розумової діяльності. Лікті округлюються, пульс стає рідкісним, тиск знижується.

  ЕКО допоможе вирішити проблему безпліддя, якщо така виникла, тільки після нормалізації гормонального фону.

  Нерідкі випадки, коли вступати в протокол ЕКЗ щитовидна залоза і зовсім не дозволяє, тому процедуру доводиться переносити на кілька місяців або навіть на цілий рік.

  Гіпотиреоз – це більш сприятлива ситуація для настання вагітності, в порівнянні з гіпертірерзрм, і екстракорпоральне запліднення в такому випадку можна буде провести вже через 1-2 місяці.

  Саме стільки часу буде потрібно, щоб підібрати замісну терапію тиреоїдними гормонами і нормалізувати рівень ТТГ в крові (гормон гіпофіза, який регулює секрецію тироксину і трийодтироніну).

  При тиреотоксикозі потрібна більш тривала діагностика та лікування безпліддя і вступати з цим захворюванням до протоколу ЕКЗ не можна.

  Підвищена функція щитовидної залози не завжди знижує ймовірність запліднення, але при цьому тиреотоксикоз значно збільшує шанси:

  • несприятливого результату вагітності (завмирання на ранніх термінах);
  • ускладнень (фетоплацентарна недостатність, еклампсія, відшарування плаценти);
  • затримки внутрішньоутробного розвитку плода.

  Тому потрібно спочатку нормалізувати гормональний фон, і тільки після цього вагітніти.

  Які саме методи лікування застосувати і чи робити ультразвукове дослідження щитовидної залози в кожному конкретному випадку може призначити на консультації лікар ендокринолог, і чим швидше почнеться лікування, тим швидше Ви забудете про цю проблему.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]