вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  Як штучне запліднення набирало обертів у світовій історії

  Як штучне запліднення набирало обертів у світовій історії

  Над ідеєю екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) працювали кілька століть поспіль. Так, в 1784 році італієць Ладзаро Спаланцані провів першу в світі штучну инсеминацию собаки. В результаті експерименту на світ з`явилося три здорових цуценя.

  А в 1790 році лікар з Шотландії Джон Хантер здійснив першу в світі процедуру внутрішньоматкової інсемінації (ВМІ). Він він провів процедуру введення сперми чоловіка в піхву дружини, згодом зачаття на світ з`явився здоровий малюк.

  ВМІ спермою донора був проведений в Філадельфії в 1884 році. Професор медицини використовував сперму студента для запліднення. Відзначається що, на відміну від її чоловіка, у якого виявили безпліддя, жінка не була проінформована про процедуру. Випадок такого «лікування» був опублікований 25 років тому в одному з медичних журналів.

  ЕКЗ в сучасному розумінні з`явилося через десятки років і після 600 спроб. В результаті роботи британських фахівців біолога Роберта Едвардса (Robert Edwards) і гінеколога Патріка Стептоу (Patrick Steptoe) в 1978 році народилася перша ЕКЗ-дитина – дівчинка Луїза Браун в Великобританії. Мати Луїзи, Леслі, не могла завагітніти протягом дев`яти років, і в результаті їй це вдалося.

  Як штучне запліднення набирало обертів у світовій історії

  Леслі і Джон Брауні з дочкою Луїзою

  Роберт Едвардс отримав Нобелівську премію з фізіології і медицини «за розробку методу екстракорпорального запліднення» тільки в 2010 році. Учений не зміг розділити нагороду з Патріком Стептоу, так як останній помер ще в 1988 році.

  Як штучне запліднення набирало обертів у світовій історії

  Патрік Стептоу (зліва) і Роберт Едвардс (праворуч) – засновники сучасного ЕКЗ

  У Радянському союзі перша дитина, яка була народжена при процедурі ЕКЗ, народився в 1986 році. Процедуру провели в Москві. А в Санкт-Петербурзі народився хлопчик Кирило. Для цього проводилися масштабні дослідження, які почалися в Радянському Союзі з 1965 року.

  цікаво:

  • До 1990 року кількість дітей, що з`явилися на світ за допомогою ЕКЗ перевищувало 20 тисяч. У 2010 році число зросло до 4 мільйонів.
  • Процедура ЕКЗ в Ізраїлі на 1 мільйон жителів проводитися 3400 раз на рік.
  • У світі зафіксовані випадки проведення 40-44 спроб ЕКЗ одній жінці.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]