вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  Як пошкодження ДНК сперматозоїдів пов`язані з чоловічою репродуктивною функцією

  Як пошкодження ДНК сперматозоїдів пов`язані з чоловічою репродуктивною функцією

  [vc_row][vc_column][vc_column_text]Обстежуючи пару на предмет безпліддя, лікарям необхідно досконально вивчити всі фактори, які прямо або побічно впливають на успішність зачаття і подальшого виношування вагітності. У деяких випадках проводиться маса додаткових досліджень, які допомагають розкрити причину, приховану при поверхневому вивченні. Складнощі з процесом запліднення і правильним розвитком ембріонів можуть бути пов`язані з пошкодженням молекул ДНК, що мають в своїй основі генетичну інформацію, що відповідає за роботу клітин організму людини.

  Чим допоможе дослідження пошкоджень ДНК

  Репродуктивна медицина тісно пов`язана з дослідженням пошкоджень ДНК, в тому числі ДНК сперматозоїдів, що може призводити до значного зниження можливості їх нормального функціонування, отже порушення репродуктивної функції у чоловіків.

  Найбільш часто зустрічається такий вид порушень, як множинні мікропошкодження або фрагментація сперматазоідов. Це тягне за собою підвищену ймовірність виникнення помилок в генетичному матеріалі, що в свою чергу призводить до появи різних генетичних відхилень у ембріонів.

  Звідки ж ростуть корені цієї проблема? Чому такі відхилення в системі ДНК сперматазоідов все частіше зустрічаються у сучасних чоловіків? Пояснень є кілька, в тому числі:

  • несприятлива екологічна ситуація в місці проживання;
  • токсичний вплив на організм;
  • наявність деяких захворювань, в тому числі таких, які супроводжувалися високою температурою, тривалим запальним процесом;
  • варикоцеле;
  • прийомом сильнодіючих ліків, проходження променевої терапії, хіміотерапії;
  • часті стреси;
  • шкідливі звички, серед яких: куріння, частий прийом алкоголю і т.д.

  Оцінюючи можливості репродуктивної чоловічої функції, основним аналізом є смермограммой, яка дає інформацію про рухливості сперміїв, їх концентрації та морфології. При всій важливості і подробиці даного дослідження, на жаль він не надає інформації про стан ДНК сперматозоїдів, але ж відповідь на це питання може бути основною причиною, що викликає чоловічий фактор безпліддя.

  Пошкодження ДНК, як основний фактор безпліддя чоловіків

  Основним завданням сперміїв є внесення в тіло яйцеклітини генетичного матеріалу, який далі зможе забезпечити здоровий розвиток ембріона. Щоб дізнатися приховані причини чоловічого безпліддя, сьогодні використовуються найбільш інформативне дослідження, яке дає оцінку фрагментації ДНК сперматозоїдів.

  Говорячи в числах про частоту виникнення проблеми: приблизно 8% чоловіків, пацієнтів центрів репродукції, мають в своєму анамнезі високу ступінь фрагментації сперміїв. Наявність такого фактора, тягне за собою:

  • значне зниження шансів на природне зачаття;
  • збільшення випадків самовільних абортів;
  • вкрай низьку ефективність від проведення процедур ЕКЗ і штучної інсемінації (при використанні сперми чоловіка).

  Необхідність проведення оцінки рівня фрагментації підтверджується можливістю найбільш повної оцінки успішного результату застосування репродуктивних програм. У тому випадку, коли чоловік має 30% рівень фрагментації ДНК сперміїв, вдалий результат інсемінації становить всього 4%.

  Лікарі репродуктологи, оцінюючи стан чоловічої репродуктивної системи, роблять висновки, що в подібних ситуаціях найкращим рішенням буде проведення процедур ЕКЗ або ІКСІ. В окремих випадках можуть бути призначені більш складні методи, такі як: Пікс або ІМСІ. Дізнатися більше про те, що являють собою дані процедури ви можете у лікаря репродуктолога клініки репродуктивного здоров`я «Лада».

  Коли необхідно здати аналіз на фрагментацію

  Направлення на дане дослідження лікар репродуктолог може дати в таких випадках:

  • при нез`ясованих випадках безпліддя у пари;
  • при відсутності позитивного результату після ІІ і ЕКЗ (в даному випадку оцінюється малий відсоток запліднення і якість ембріонального розвитку);
  • коли має місце бути звичне невиношування вагітності;
  • у випадках, коли чоловік старше 45 років, має шкідливі звички, можливо вплив токсичних речовин;
  • коли чоловіком були перенесені: варикоцеле, інфекційні та запальні захворювання з ускладненнями, високою температурою.

  Якщо після здачі аналізу, його результат буде невтішним, то лікар андролог призначає терапевтичний курс, який покликаний поліпшити показники фрагментації ДНК сперміїв. Одночасно з цим, пацієнтам рекомендується ретельніше стежити за своїм здоров`ям і по максимуму виключити зі свого життя все негативні впливи, які знижують можливості репродуктивної функції.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]