вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  «Відстрочене» материнство. Створення персонального банку ооцитів

  «Відстрочене» материнство. Створення персонального банку ооцитів

  [vc_row][vc_column][vc_column_text] Своєчасне материнство, рано чи пізно, входить в обов`язкові життєві плани кожної жінки! І у кожної цей час СВОЄ. Деякі пацієнтки бажають відстрочити дітонародження і почекати з реалізацією своєї репродуктивної функції. Причини індивідуальні… Жінка може активно займатися освітою, кар`єрним ростом у своїй професійній діяльності. Ми можемо почути дуже вагомі аргументи: «…поки не готова завести сім`ю, треба встати на ноги…», «…не зустріла супутника життя…», «…немає побутових умов…» і багато інших. Кількість жінок, які відкладають материнство «на потім», зростає. Адже після 35 років ймовірність зачати і народити дитину стрімко зменшується. Це безпосередньо пов`язано з виснаженням оваріального резерву. Після 35 років якість ооцитів знижується. І в них зростає частота хромосомних мутацій (це самі довгоживучі клітини жіночого організму). Неминучість, але факт…

  Нормальним оваріальним резервом заведено вважати

  • вік пацієнтки до 35 років,
  • рівень ФСГ на 2-3 день менструального циклу до 8 МО/л,
  • рівень АМГ – 1,0-2,5 нг/мл
  • рівень Ингибину В – 40-100 пг/мл
  • число базальних фолікулів <10 мм в діаметрі на 2-3 день менструального циклу не менше 5 в кожному яєчнику
  • обсяг яєчника не менше 8 куб. см

  Так як же зупинити незворотний хід часу? І як створити цю «паузу» на біологічних годинниках жінки? Здавалося б, неможливо, АЛЕ! Існує унікальна методика, що дозволяє створити кріобанк власних яйцеклітин. Причини у кожної жінки індивідуальні. Але їх можна поділити на дві основні групи: соціальні (про них говорилося вище) і медичні. За медичними показаннями створення кріобанку своїх ооцитів проводиться з наступних причин:

  • майбутня хіміо- і променева терапія,
  • плановані масивні хірургічні втручання на органах малого таза, ендометріоз,
  • неможливості проведення запліднення всіх ооцитів або їх частини в програмі ЕКЗ (відсутність придатних для ICSI сперміїв; нема чоловіка в клініці в день пункції фолікулів) 
  • якщо вітрифікація ембріонів неможлива з етичних (релігійним) міркувань,
  • якщо сімейний анамнез обтяжений настанням ранньої менопаузи (передчасне, генетично детерміноване виснаження яєчників).

  У нашій клініці для збереження ооцитів застосовується методика вітрифікації. Основною перевагою методу вітрифікації ооцитів, в порівнянні з повільною кріоконсервації, є можливість заморожувати ооцити на тривалий термін без втрати їх життєздатності. Даний метод зводить до мінімуму ймовірність пошкодження клітин в процесі заморожування і не знижує результативності програм ДРТ. В результаті, після відтавання ооцитів ембріологи отримують до 99% життєздатних яйцеклітин, здатних до запліднення, тоді як при використанні методики повільного заморожування виживає не більше 60% ооцитів. Кріосховище оснащено автоматизованим обладнанням, яке безперебійно підтримує постійну температуру зберігання. Це дозволяє зберегти заморожені яйцеклітини в ідеальному стані необмежений термін. Створення персонального банку ооцитів має низку незаперечних переваг. По-перше, це унікальний спосіб збереження фертильності жінки. Цей метод надійний і популярний. Він є своєрідною «біострахування від бездітності». Забір ооцитів можливий як в природному менструальному циклі, так і в циклі з контрольованою оваріальною стимуляцією. Яйцеклітини мають тривалий термін зберігання і ними можна скористатися в будь-який момент. І найголовніша перевага даної методики – це народження в майбутньому свого генетичного потомства. Відмінна можливість відстрочити материнство саме зі своїми яйцеклітинами, не вдаючись до донації ооцитів в програмах ДРТ при плануванні вагітності в пізньому репродуктивному віці. Відкладене материнство за допомогою створення персонального банку ооцитів – це ні в якому разі не пропаганда пізніх пологів. Кожна жінка, якщо вона готова і має бажання – повинна реалізовувати свої материнські плани саме в репродуктивному віці. АЛЕ, якщо це важко через ряд причин, ми – лікарі зобов`язані надати їй вибір і реальну можливість відкласти реалізацію її репродуктивної функції на більш сприятливий період. [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”2376″ img_size=”full” style=”vc_box_rounded” onclick=”custom_link” link=”https://ladastaging.wpengine.com/doctor/kaleeva-alla-olegovna”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

  Данилова Катерина Олексіївна

  Лікар акушер-гінеколог першої категорії, репродуктолог
  Медичного центру репродуктивного здоров`я «Лада»
  СТОРІНКА ЛІКАРЯ[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]