вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  Відповіді на питання від уролога-андролога Кузнєцова Дмитра Олексійовича

  Відповіді на питання від уролога-андролога Кузнєцова Дмитра Олексійовича

  Який пролактин здавати макро або мікро?

  Макропролактін, так як це імунний комплекс, в якому пролактин пов`язаний з імуноглобуліном G і підвищення його рівня може говорити про ряд захворювань., В тому числі і гіперпролактинемії. Даний аналіз має сенс проводити тільки при підвищенні рівня пролактину в якості дообстеження форми гіперпролактинемії.

  У чоловіка тератозооспермия якщо шанси нам самим завагітніти або тільки ЕКЗ?

  Морфологічно аномальні клітини мають дуже малу здатність до запліднення. Неправильно переміщаючись і швидко гинучи, вони підвищують в`язкість сперми і створюють значні труднощі для переміщення здорових сперміїв.

  Якщо аномальний сперматозоїд зуміє запліднити яйцеклітину, що настала вагітність нерідко протікає патологічно і переривається через порушення розвитку ембріона.

  Які вітаміни порадите для поліпшення якості спермограми перед програмою ЕКЗ?

  Є дуже багато комплексних вітамінів містять антиоксиданти і мікроелементи сприяють поліпшенню показників спермограми, ми використовуємо різні в залежності від ситуації.

  Чим інформативна морфологія по Крюгеру? У вашій клініці проводять?

  Оцінка будови відповідно до строгих критеріїв Крюгера ведеться по 16 параметрам: Для нормального (еталонного) будови сперматозоїда характерні овальна голівка з чітко виділеної акросомой, хвостом і шийкою. Акросомою називають просвітлення, що займає близько 50-70% верхньої частини клітини. Шийка повинна бути тонкою, хвіст не закручений, однієї товщини по всій довжині з допустимим невеликим звуженням в середині клітини. Ідеальними морфометричними параметрами вважаються:

  • головка довжиною 4,5-5 мкм, шириною 2,5-3 мкм;
  • шийка довжиною 1,5 довжини головки і шириною менше 1 мкм;
  • відношення довжини хвоста до голівки – 1: 10-1: 9.

  Дефекти головки перешкоджають проникненню в яйцеклітину, дефекти хвоста впливають на рухливість сперматозоїда.

  З приводу проведення дослідження морфології по Крюгером і ціни уточнюйте в інформаційному центрі клініки.

  Чи актуально приймати чоловікові перед ЕКЗ препарати для поліпшення спермограми?

  Актуально в разі потреби поліпшення показників спермограми.

  Синдром порожнього турецького сідла впливає на спермограмму?

  Синдром порожнього турецького сідла є рідкісною аномалією, що носить безсимптомний характер, зустрічається у 10% населення і вважається патологічною формою гіперпролактинемії, що в свою чергу може впливати на показники спермограми.

  В анамнезі перенесений паротит у чоловіка, який % безпліддя?

  Чоловіче безпліддя після перенесеного паротиту настає в 17% випадків. Чим доросліша чоловік який перехворів паротитом, тим більший ризик таких наслідків як безпліддя. У групі підвищеного ризику знаходяться хлопчики з двостороннім орхитом.

  При нормозоосперміі потрібна підготовка чоловіки перед ЕКЗ? Яка?

  1. Аналіз крові до ВІЛ (вірус імунодефіциту людини), до гепатиту В (HBsAg) і гепатиту С (анти-HCV).
  2. Серологічне дослідження крові на сифіліс.
  3. Мікробіологічне дослідження мазка з уретри для виявлення інших ЗПСШ (микоплазмоза, уреаплазмоза, хламідіозу, цитомегаловірусної інфекції, герпесу 1 і 2 типів).
  4. Серологічне дослідження крові з визначенням антитіл класів M і G до вірусу простого герпесу 1,2 типів, цитомегаловірусу.
  5. Консультація андролога для отримання висновку про вступ до ЕКЗ-протокол, доцільності додаткового застосування інших допоміжних репродуктивних методик або використання донорського матеріалу.

  Для запліднення яйцеклітини чи має значення заморожені сперматозоїди або свіжі?

  Застосування свіжих сперматозоїдів з яєчка покращують темпи імплантації в порівнянні з замороженими спермиями з еякуляту або яєчка.

  Виходячи з цього для пацієнтів з віртуальної азооспермией або кріптозоосперміей переважно використовуються для ІКСІ в першу чергу свіжі спермії з яєчка, на увазі їх підвищеної запліднюючої здатності.

  Одні клініки відмовилися від ІМСІ, інші є від Пікс. Як одночасно робити ЕКЗ + ІКСІ + ПІКСІ + ІМСІ?

  ІМСІ має сенс робити при тяжких порушеннях морфології сперматозоїдів і при їх отриманні хірургічним шляхом. ІМСІ дозволяє підвищити частоту настання вагітності на 5%. Однак при інших порушеннях сперматогенезу або порівняно нормальних показниках спермограми ІМСІ перед ІКСІ істотних переваг не має. Також в свою чергу слід зауважити що клінічно значущі показники морфології (великі вакуолі, зміна форми головки, відсутність акросоми) помітні і при стандартному ІКСІ при використанні об`єктивів зі збільшенням 40х.

  При проведенні Пікс зрілі сперматозоїди мають рецептори до основного компоненту оболонки яйцеклітини – гіалуронової кислоти. Для відбору сперматозоїдів, що несуть такі рецептори, застосовують спеціальні чашки, дно яких покрито гіалуроновою кислотою. Зрілі сперматозоїди зв`язуються з дном чашки, а незрілі залишаються рухливими. Пов`язані сперматозоїди відбирають для ІКСІ.

  Як бачите дані методики застосовуються при різних ситуаціях.

  Ви проводите операції в клініці Лада?

  Так, необхідно дивитися що конкретно Вас цікавить.

  Які наслідки після оперованого варікоцелле?

  Якщо Ви питаєте про ускладнення то як правила зустрічаються рецидиви варикоцеле, виникнення водянки яєчка. Також може бути відсутність позитивної динаміки з боку показників спермограми після проведеної операції.

  У свою чергу існують випадки поліпшення показників спермограми після усунення варикоцеле, як правило це залежить від віку оперованого пацієнта, ніж раніше звернувся тим кращий результат.

  Гіалуронсвязивающій тест має інформативність? За кордоном його вже не проводять

  За допомогою ГСТ-тесту можна визначити ступінь зрілості сперматозоїдів, що дозволяє істотно підвищити ймовірність вдалого запліднення і вибрати оптимальний за ціною і ефективності курс лікування і програму ДРТ,

  У мене питання лікаря з іншої теми. Які повинні бути показання для здачі аналізу ДНК ферментації сперматозоїдів і проводиться він у вас?

  Показаннями для проведення ДНК фрагментації є:

  • Ідіопатичне безпліддя (з невстановленої причини).
  • Після неодноразових невдалих спроб штучного запліднення.
  • У разі виявлення низької якості ембріона.
  • У пацієнток з неодноразово повторюваними викиднями.
  • Чоловіки у віці старше 45 років.
  • Bслучае заморозки сперми (щоб переконатися, що заморожений зразок володіє прийнятним рівнем -фрагментаціі).
  • Підвищення температури тіла в останні 3 місяці.

  З приводу проведення ДНК фрагментації і ціни дослідження уточнюйте в інформаційному центрі клініки.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]