вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  Веретено поділу: вплив на якість ембріона

  Веретено поділу: вплив на якість ембріона

  Буває, що множинні повторні протоколи ЕКО закінчуються невдачами. При цьому якість яйцеклітин, на перший погляд, не викликає серйозних сумнівів у ембріологів.

  Чому це може статися?

  Екстракорпоральне запліднення залежить від багатьох факторів, в тому числі від розташування і морфології веретена ділення клітини. Це один з найважливіших елементів ооцита, який регулює розподіл генетичного матеріалу.

  Як утворюється веретено поділу?

  Динамічна структура з`являється в процесі мітозу в результаті взаємодії білкових молекул і нуклеотидів. Мікротрубочки з`єднуються на екваторі клітини, утворюючи веретенообразну структуру.

  Що таке веретено поділу?

  Процес розвитку ембріона визначається якістю самої яйцеклітини і всіх її структур. Що таке ооцит ? Це і є незріла яйцеклітина. Міститься в ній веретено поділу визначає точність розподілу хромосом в процесі дроблення. При розподілі генетичний матеріал повинен бути поділений строго однаково, щоб розвиток плода відбувалося без патологій.

  Як можна оцінити веретено поділу?

  На жаль, побачити структуру з мікротрубочок, хромосом і полюсів їх розподілу через класичний мікроскоп не можна. Лише деякі клініки мають поляризаційне обладнання для візуалізації веретена поділу в статевих клітинах. Зважаючи на це, даний мітотичний компонент часто не оцінюють у звичайній практиці.

  Важливість якості веретена поділу в заплідненні

  У нормальній формі структура чітко візуалізується. Веретено поділу розташовується біля Полярного тільця, клітини, яка відділяється в процесі дозрівання ооцита.

  При цьому існують аномалії:

  • вакуолізація;
  • фрагментація;
  • порушення візуалізації;
  • відсутність веретена.

  В умовах без патологій ефективність зачаття становить 90%, вихід ембріонів – 76%. Аномалії в веретені поділу значно знижують ці показники. Так, ймовірність запліднення зменшується до 72%, а вихід ембріонів – до 31%.

  Має значення і розмір мітотичної структури. При веретені площею 90-120 мкм 2 ймовірність успішного зачаття максимальна.

  Процедура ІКСІ також залежить від оцінки даного компонента. Завдання ембріолога – правильно розташувати клітку. Як правило, маркером служить полярне тільце. Щоб не пошкодити розташоване під ним веретено під час ін`єкції, фахівець орієнтує клітку на 6 або 12 годин. Але такий підхід не є оптимальним. Результати досліджень показали, що розташування веретена не завжди однозначне. Тому покладатися на теоретичне місце розташування структури не можна.

  У клініці “Лада” проводиться попередня оцінка ооцитів за допомогою спеціального поляризатора. Така техніка дозволяє ембріологам перевірити розташування хромосомної структури до проведення маніпуляцій.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]