вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  Уколи краси і репродуктивна система

  Уколи краси і репродуктивна система

  Рекламуючи процедури омолодження, деякі косметологічні клініки намагаються представити їх як абсолютно безпечні і нешкідливі. При цьому вони забувають попередити клієнтів про те, що гіалуронова кислота викликає рак мозку, провокуючи виникнення гліом, а ботокс здатний позбавити жінку радощів материнства. Все це залишається за кадром. Пора висвітлити одну з головних проблем б`юті-індустрії.

  Як уколи краси вбивають наших дітей?

  Всім відома страшна хвороба ботулізм, що викликає прогресуючий параліч. Смерть настає в результаті зупинки дихання. Причиною розвитку недуги є отруєння ботулотоксином. З латинської назва перекладається як “ковбасниа отрута”.

  Сьогодні ботулотоксин використовують в косметології. Звичайно, мова йде про найменших дозах очищеного і розведеного речовини, якої недостатньо, щоб убити людину. Але це не означає, що процедура з використанням смертельної отрути абсолютно безпечна. Кожен організм індивідуальний. До того ж вплив нейротоксин досі повністю не вивчено.

  Ботулотоксин – це білок, який атакує нервові закінчення, не дозволяючи їм скорочувати м`язи. У підсумку особа розслабляється, зморшки розгладжуються. У косметології використовують дуже невеликі дози препарату, змушуючи таким чином нейротоксин діяти локально.

  Але якщо організм виявиться більш чутливим або буде обрана неправильна дозування, вплив може пошириться далі. Смертельна отрута потрапить у кров і спровокує небезпечні наслідки. Серед серйозних побічних ефектів ботокса неврологічні проблеми, збої імунітету, інсульти, сліпота та ін. Токсин викликає депресію і шизофренію.

  Процедури ботулінотерапіі проводять кожні 4-6 місяців для підтримки стійкого ефекту. Постійно вдаючись до послуг косметологів-ін`екціоністов, жінки збільшують концентрацію отрути в організмі. І хоча косметологічні компанії заявляють, що токсин перестає діяти вже 3-4 місяці, ці твердження поки не аргументували науково.

  При цьому до цих пір вчені не можуть відповісти, чи викликає ботулінотерапія порушення репродуктивної системи. Застосування нейротоксин в косметології ведеться не так давно. Тому об`єктивні дані про вплив речовини на людину відсутні. При цьому зрозуміло, що ботулотоксин, як будь-який отрута, змінює ДНК. А значить, він може вплинути не тільки на здоров`я матері, але також її дітей і, можливо, навіть онуків.

  Ось що показали результати тестування препарату на тваринах.

  1. Зниження фертильності.
  2. Прояв репродуктивної токсичності.
  3. Імовірність самовільних абортів.
  4. Розвитку патологій і пороків плода.

  Цього достатньо, щоб кожен компетентний лікар забороняв вводити ботокс при вагітності, а також при її плануванні і після пологів. Речовина повністю виводиться з організму за 21 день. Але так як механізм його впливу на статеву систему залишається невивченим, варто з обережністю використовувати препарат під час овуляції. В період лактації уколи краси також протипоказані. Нейротоксин, проникаючи в кров, може таким же чином потрапляти в грудне молоко. Які наслідки матиме вплив отруйної речовини на організм немовляти, не відомо.

  Дізнатися докладніше про всі ризики і протипоказання процедури допоможе лікар-репродуктолог. Звернення до такого фахівця необхідно в ряді випадків, коли планування дитини ускладнюється іншими факторами. Наприклад, коли є підозра на безпліддя, за генетичними показаннями, якщо має місце вагітність при онкології і так далі. Лікар проводить обстеження, призначає необхідні аналізи і розробляє ефективний план лікування.

  Уколи краси і репродуктивна система

  Ботулінотерапія і ефективність ЕКЗ

  Екстракорпоральне запліднення – один з найефективніших методів репродуктивної медицини. Лікування безпліддя у жінок шляхом штучного запліднення яйцеклітини дозволило багатьом парам стати батькам. Виявляється, знизити шанси на успіх здатний все той же нейротоксин.

  Взаємодія косметологічних засобів і препаратів для ЕКЗ поки не доведено. Але на практиці можна простежити зв`язок. Відомі випадки, коли публічні люди вдавалися до ЕКЗ і стикалися з серйозними порушеннями репродуктивного здоров`я. При цьому в кожному випадку мали місце омолоджуючі процедури і пластичні операції.

  Ботокс при ЕКЗ небезпечний як для матері, так і для плода. З одного боку, ослаблений жіночий організм може демонструвати овуляторную дисфункцію. А на тлі гормональної терапії наслідки виявляються непередбачувані. Може розвинутися сильна алергія, навіть якщо раніше подібних порушень не спостерігалося.

  Сама процедура підсадки ембріонів вимагає нормального фізіологічного та психологічного стану організму майбутньої матері. Уколи ботокса – це стрес. Його слід виключити.

  Не можна забувати, що нейротоксин підвищує ймовірність викиднів. Лікування жіночого безпліддя – складний процес, який вимагає відповідального підходу не тільки від лікарів, а й від майбутньої матері. Чи є сенс піддаватися додатковим ризикам?

  Ботулотоксин може також впливати на плід, викликаючи порушення наступних систем:

  • серцево-судинної;
  • нервової;
  • кровоносної;
  • травної та ін.

  Найбільш небезпечно вплив отрути на ранніх термінах вагітності. Хоча розміри молекули занадто великі, щоб подолати плацентарний бар`єр, ми не знаємо, до яких наслідком може привести зміна складу материнської крові після ботулінотерапіі.

  Небезпека уколів краси для жіночого організму і здоров`я немовляти до сих пір не була доведена або спростована науково. При високому рівні розвитку сучасної репродуктивної медицини деякі питання залишаються відкритими. Наприклад, тему дітей ЕКЗ і онкології також продовжують досліджувати. Наше завдання – брати до уваги всю доступну інформацію і не допускати зайвих ризиків.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]