вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  ТОП-10 найбільш поширених міфів про ЕКО

  ТОП-10 найбільш поширених міфів про ЕКО

  Існує чимало помилок щодо репродуктивної технології ЕКЗ. Міфи стають великою проблемою для безплідних пар, які не можуть зважитися на лікування. Розглянемо найбільш поширені судження про ЕКЗ.

  1. Безпліддя – виключно жіноча проблема

  Відповідно до торішньої статистики, 40% констатували лікарями випадків безпліддя мали чоловічий фактор. В деякі періоди показник досягав 50%. Таким чином, приблизно в половині випадків безпліддя є чоловічою проблемою. Тому перевіряти потрібно обох партнерів.

  2. Жінці краще народжувати до 30 років

  Насправді репродуктивний вік ширше. Оптимальним для народження дитини вважається період від 18 до 35 років. Це не просто рекомендація лікарів. Така наша фізіологія. При цьому завагітніти за допомогою ЕКЗ можна і в набагато більш пізньому віці. Досягнення репродуктивної медицини дозволяють розширити можливості жіночого організму до здорового виношування і народження.

  З іншого боку, деякий правдивий сенс в цьому судженні є. Жінка народжується з певним запасом яйцеклітин – так званим оваріальним резервом. Приблизно з 35 років його обсяг починає природним чином зменшуватися. До 45 років оваріальний резерв вже практично виснажений, організм входить в премінопаузний період. Тому народжувати краще раніше.

  3. Діти від ЕКЗ слабші

  Існує думка, що малюки, народжені від процедури екстракорпорального запліднення, мають знижений імунітет і тому часто хворіють. Також багато хто помилково вважає, що діти з пробірки безплідні . Насправді такі судження безпідставні. Статистика не тільки не підтверджує, але спростовує їх. Діти, народжені від ЕКЗ, здоровіше, бо в рамках процедури відбираються найсильніші ембріони. Що стосується безпліддя, воно може наступити лише внаслідок генетичних захворювань репродуктивного характеру. Методи ДРТ тут ні при чому.

  4. Після ЕКЗ-вагітності жінка різко набирає вагу

  Причина появи міфу – гормональна терапія, яку проводять для стимуляції суперовуляції. Отримання великого числа фолікулів дозволяє підвищити ефективність процедури. Але як це позначається на жіночому організмі?

  Насправді при правильній медикаментозної терапії наслідки мінімальні. Добре підібрані гормональні препарати не викликають сильного набору ваги. При цьому потрібно враховувати також і спосіб життя пацієнтки, її звички харчування та інші супутні фактори.

  5. Українські фахівці роблять ЕКЗ гірше, ніж лікарі іноземних клінік

  Насправді, різниці немає. Всі сучасні репродуктивні клініки використовують одні і ті ж протоколи і технології. При цьому не важливо, в якій країні проходити лікування. Географія клініки впливає на вартість терапії, зокрема, препаратів, а також на доступність донорських біоматеріалів.

  Вибираючи місце лікування, орієнтуйтеся на:

  • перелік пропонованих ДРТ;
  • кваліфікацію лікарського персоналу;
  • відгуки клієнтів.

  6. В результаті ЕКЗ народжуються двійні

  Так було раніше. Зараз двійнята після ЕКЗ – така ж рідкість, як і при природному зачатті. У більшості випадків підсаджують тільки один ембріон. Це настійно рекомендують лікарі репродуктологи, адже вагітність двійнею протікає важче як для матері, так і для плодів. За згодою жінки їй можуть імплантувати два ембріони. При цьому мати повинна чітко усвідомлювати можливість розвитку багатоплідної вагітності.

  7. ЕКЗ негативно позначається на жіночому здоров`ї

  При плануванні лікування жінка обов`язково проходить ретельне лікарське обстеження. Якщо в результаті фахівці виявлять хронічне або будь-яке інше захворювання, протокол не проводиться до повного одужання.

  При нормальних показниках організм швидко відновлюється після процедури. Гормональне здоров`я жінки також в безпеці. Наскільки швидко воно відновиться, залежить від стану до циклу ЕКЗ. Тому так важливо проходити обстеження до початку протоколу.

  8. ЕКЗ – це болісно

  Єдина процедура, при якій пацієнтка може відчувати сильний дискомфорт, – це забір ооцитів. Але ця маніпуляція передбачає анестезію. Всі інші етапи ЕКО повністю безболісні для майбутньої матері.

  9. Суперовуляція виснажує яєчники, після декількох ЕКЗ яйцеклітин стає менше

  Щоб зрозуміти глибину помилки, потрібно розібратися в механізмі проведення стимуляції. У природному циклі завжди дозріває кілька фолікулів. Це так званий пул. Організм жінки влаштований таким чином, що до овуляції доживає лише один фолікул, інші гинуть. Програма ЕКЗ дозволяє змінити це. Завдяки стимуляції зберігаються всі фолікули, в тому числі і ті, які все одно загинули б. Так що ЕКЗ не тільки не виснажує оваріальний резерв, але дозволяє максимально використовувати його можливості.

  10. Батьки можуть вибрати стать майбутньої дитини

  ЕКО регулюється міжнародними протоколами. Згідно з офіційними правилами, вибирати стать майбутньої дитини забороняється. Але є винятки: коли в родині є генетичне захворювання, що передається по чоловічій або жіночій лінії.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]