вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  Куріння і безпліддя

  Куріння і безпліддя

  У тютюновому димі міститься більше 4 000 шкідливих хімічних сполук, серед яких нікотин, смоли, чадний газ, ароматичні вуглеводні, кислоти, канцерогени, солі важких металів. Потрапляючи в організм людини, ці речовини запускають небезпечні зміни в мозку, органах дихання, серцево-судинній системі, органах травлення. Вплив тютюнового диму на організм продовжують досліджувати. Серед негативних наслідків інтоксикації загибель клітин в результаті їх окислення, пошкодження структури ДНК, гормональні порушення.

  Куріння або діти – майбутнє за вами

  Патології, що викликаються курінням, неминуче позначаються на репродуктивних функціях. Мова не тільки про тютюновому димі. Небезпечним є будь куріння:

  • сигарет;
  • вейпа;
  • айкос-систем;
  • кальяну.

  Вся перерахована продукція містить нікотин, який пригнічує вироблення естрогену у жінок і тестостерону у чоловіків. Психоактивну речовину знижує сексуальне бажання, впливаючи на центральну нервову систему.

  У жінок спостерігаються порушення менструального циклу, виснаження овариального резерву, патології яєчників. В результаті зниження активності статевих гормонів процеси старіння запускаються раніше покладеного терміну, наближаючи клімакс. У жінок, що палять часто фіксують підвищені на 30-35% ЛГ і ФСГ. Це сигнал про неправильну роботу яєчників, що веде до безпліддя. Небезпека полягає також в тому, що вплив сигарет на жіночий організм пролонговано. Куріння в ранньому віці може позначитися на репродуктивне здоров`я пізніше.

  Електронні сигарети позиціонують як менш шкідливі, так як вони не продукують чадний газ. Але це не означає, що продукція безпечна для репродуктивного здоров`я. Крім нікотину, рідини для вейпа можуть містити різні токсичні сполуки: ароматизатори, барвники, підсолоджувачі, які не завжди вказують в складі.

  Кальян і жіноче здоров`я – ця тема обговорюється давно. Таке куріння триває довше, ніж у випадку звичайної сигарети. В організм надходить більше отруйних речовин. Його системи піддаються тривалого стресу. Ступінь згубного впливу кальяну на жіночий організм вище.

  Згідно з останніми дослідженнями впливу куріння на зачаття, нікотинова залежність знижує шанси завагітніти на 30%. Токсичні речовини, що містяться в сигаретах, ускладнюють вироблення статевих гормонів і гальмують головні аспекти зачаття: дозрівання яйцеклітин, рух їх по маткових трубах, запліднення. Куріння викликає зміни в генетиці клітин. В результаті при заплідненні може розвиватися ембріон з порушеним ДНК. Організм матері розпізнає невідповідність, провокуючи викидень або завмирання вагітності.

  13% всіх випадків безпліддя – від куріння, в тому числі пасивного. Згідно зі статистикою, це причина 86% викиднів і третини зареєстрованих випадків народження недоношених дітей.

  Велику небезпеку для жіночого організму представляють поліциклічні ароматичні вуглеводні. Вони виробляються при згорянні тютюну. Ці сполуки знищують яйцеклітини. Негативний вплив багаторічного куріння можна порівняти з видаленням одного яєчника.

  Залежність від нікотину зменшує дітородний вік на 1-2 роки. Куріння при ЕКЗ не тільки знижує шанси на успішне зачаття, але і може стати причиною патологічної вагітності. Консультація репродуктолога допоможе дізнатися про всі ризики, пов`язаних із згубною звичкою.

  Куріння і безпліддя

  Вплив чоловічого куріння на фертильність

  Організм майбутнього батька також схильний до серйозних наслідків нікотинової залежності. Куріння ставить фертильність чоловіка під загрозу, викликаючи еректильну дисфункцію. Ризик імпотенції у кращого чоловіка на 50% вище.

  Крім того, шкідливі речовини тютюнового диму впливають на основні характеристики сперми:

  • морфологію;
  • виробництво;
  • якість.

  Вчені протестували вплив куріння на чоловіче здоров`я. Тільки у 6% курців вдалося отримати позитивні результати спермограми. В інших випадках мали місце різні порушення. Ось найпоширеніші.

  1. Астенозооспермія. Зниження числа активних статевих клітин в чоловічому еякуляті.
  2. Тератозооспермія. Структурні порушення сперматозоїдів, здатних до запліднення. Більше 50% статевих клітин неправильно дозрівають, в результаті чого не можуть проникнути в яйцеклітину.
  3. Олігозооспермія. Зменшення обсягу насінної рідини в еякуляті.

  Нікотиновмісну продукція викликає порушення генетичного коду. Так як від стану чоловічої клітини залежать багато чинників розвитку ембріона, це може стати головною причиною появи аномалій у плода.

  Щоб дізнатися більше про вплив сигарет на статеве здоров`я чоловіка, знадобиться консультація андролога. Лікар визначить стан організму, діагностує порушення і дасть рекомендації щодо їх лікування.

  Куріння і безпліддя

  Жіноче куріння і вагітність

  Лікарі рекомендують розібратися зі шкідливою звичкою за 2-3 роки до планування вагітності. Справа не тільки в необхідності відновити організм. Важливо не допустити, щоб мати курила під час вагітності. Вплив нікотину на плід на самому початку терміну може бути критичним, адже саме в цьому час формуються внутрішні органи і закладаються основи майбутнього організму.

  Сигарети, а також вейп і айкос при вагітності небезпечні нікотиновим впливом. Ця наркотична речовина звужує судини, позбавляючи плід кисню і поживних речовин, викликаючи патології розвитку. Не менш шкідливим виявляється кальян під час вагітності. Пам`ятаємо, що ступінь інтоксикації в цьому випадку навіть вище.

  При курінні організм мами стрімко втрачає вітаміни B, C і фолієву кислоту, що призводить до:

  • недоношеності;
  • дефектів фізіології і психіки у малюка;
  • викиднів і передчасних пологів.

  Сигарети підвищують ризик народження дитини з вадами розвитку мозку, нервової системи, кістково-м`язового апарату.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]