вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  Синдром полікістозних яєчників

  Синдром полікістозних яєчників

  Синдром полікістозних яєчників, він же полікістоз, сьогодні зустрічається у кожної п`ятої жінки в світі, про що свідчать численні наукові дослідження. СПКЯ – масштабна і багатолика проблема, яка завдає чимало труднощів своїй «власниці», може призводити до порушень місячного циклу, невиношування вагітності або безпліддя, підвищує ризик розвитку пухлин статевих органів, цукрового діабету другого типу і серцево-судинних захворювань. Проте, впадати у відчай не варто. Полікістоз – це не вирок, а привід зайнятися своїм здоров`ям.

  Незважаючи на високу частоту даних захворювань і багаторічну історію їх вивчення, проблеми етіології, патогенезу, лікування синдрому до кінця не вирішені. Постараємося розібратися, коли ж варто приділити особливу увагу цьому питанню.

  Синдром полікістозних яєчників

  Якщо ви відзначаєте у себе:

  • порушення менструального циклу: відсутність місячних, їх нерегулярність, щедрість і хворобливість, рідше – наявність міжменструальних кров`яних виділень або кровотеч;
  • ріст волосся на грудях, животі, обличчі;
  • відкладення жиру переважно в області талії і живота;
  • випадання волосся на голові;
  • підвищену жирність шкіри, волосся, поява прищів,

  все це може вказувати на ендокринні порушення, які можуть бути ознаками синдрому полікістозних яєчників.

  Для точної діагностики використовують:

   • анамнез і огляд фахівцем;
   • дівчата можуть страждати надмірною вагою і мати ріст волосся за чоловічим типом, наприклад, на грудях і на обличчі.
   • аналіз крові на гормони;
   • при СПКЯ в крові спостерігається підвищення лютеїнізуючого гормону (ЛГ) і чоловічих статевих гормонів.
   • ультразвукове дослідження;

  Синдром полікістозних яєчників

  • УЗ-ознаками полікістозних яєчників вважаються наявність 10 і більше фолікулів діаметром 2-8 мм, а також збільшення обсягу яєчників більше 10 см2. При наявності домінантного фолікула (10 мм і більше) або жовтого тіла УЗД слід повторити під час наступного менструального циклу.

  Діагноз СПКЯ ставиться, якщо у пацієнтки присутні одночасно будь-які два з трьох наступних ознак:

   

  Синдром полікістозних яєчників

  На жаль, єдиного, придатного для всіх методу лікування не існує. Скільки «осіб» у цій патології, стільки і схем лікування, і для кожної пацієнтки така схема підбирається індивідуально. Саме такий підхід рекомендують застосовувати провідні професійні асоціації Європи і США, в англомовній літературі використовується словосполучення «tailor-made approach», що в буквальному розумінні означає «підхід за принципом пошитого на замовлення сукні».

  Раніше вважалося, що єдиний спосіб впоратися з СПКЯ – призначити гормональні контрацептиви, мають антиандрогенні властивості, але це лише одна з можливих складових лікування. Все залежить від того, з якої причини розвинувся полікістозу, які органи і системи задіяні в захворюванні, якими симптомами СПКЯ проявляється.

  При надлишковій масі тіла ключову увагу приділяють її зниження – крім гінеколога, необхідне спостереження дієтолога, фізичні навантаження, медичні препарати . Якщо проблема в надмірному синтезі чоловічих статевих гормонів, підвищеного вироблення пролактину або інсуліну, призначають відповідні медикаментозні засоби, які впливають на гормональний фон. Не так давно СПКЯ лікували, переважно, оперативно, але сьогодні операція, що представляє собою лапароскопічне видалення оболонки яєчника, що допомагають дозрілої яйцеклітини вийти з фолікула і почати рух в порожнину матки хоча і значно підвищує шанси на успішне запліднення яйцеклітини сперматозоїдом і настання довгоочікуваної вагітності, але виконується тільки при неефективності інших методів, оскільки ефект від операції не є постійним. Приблизно через півроку після проведення втручання репродуктивна функція яєчників згасає, а спайковий процес в тканинах, навпаки, посилюється. У більшості випадків в результаті комплексної програми лікування вдається відновити нормальну функцію яєчників, що також дає можливість успішно виносити і народити дитину.

  Найскладніші випадки поликистоза – це ті, при яких тканина яєчника не реагує на гормони внаслідок патології рецепторів. Такий стан називають синдром резистентності яєчників. Лікування у таких хворих не дає ніякого ефекту, отже, природна вагітність наступити не може. Але немає нічого неможливого, щоб допомогти жінці в таких випадках використовують допоміжні репродуктивні технології і Ви – мама.
  Синдром полікістозних яєчників

   

   

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]