вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  Сідлоподібна матка – перепона до зачаття?

  Сідлоподібна матка - перепона до зачаття?

  Зазвичай матка володіє формою, яка зовні нагадує перевернуту грушу: її широка частина знаходитися зверху і називається дном матки, а нижня, вузька частина, називається шийкою матки і з`єднується з піхвою. Сідлоподібна матка – це вроджений дефект, при якому верхня частина органу має форму, що нагадує сідло, за рахунок чого ця частина матки деформована: вона ширше, ніж при нормальному будові.

  Багатьох жінок, які при обстеженнях дізнаються про сідлоподібну форму матки, хвилюють питання, пов`язані з можливістю настання вагітності і безпліддя . Слід зазначити, що ступінь вираженості вади може бути різною, саме від цього часто і залежить прогноз вагітності. Сідлоподібна матка – це відмінність органу від звичайної нормальної конфігурації. Але ця відмінність не вважаэться прямою перешкодою для настання вагітності. Неможливість завагітніти присутня тільки в деяких випадках, якщо анатомічні зміни є клінічно значущими.
  Для того, щоб відбулося зачаття, багато хто використовує штучну инсеминацию, вартість якої Ви можете дізнатися на нашому сайті.

  Сідлоподібна матка і вагітність

  Занепокоєння у лікарів викликає не стільки труднощі завагітніти при сідлоподібній матці, скільки велика небезпека ускладнень при виношуванні плоду. Чи можна завагітніти за допомогою ЕКЗ жінкам з діагнозом «сідлоподібна матка»?

  Змінена сідлоподібна форма маточного органу не впливає на потрапляння сперматозоїдів в труби, на їхню зустріч з яйцеклітиною і безпосередньо на запліднення. Труднощі можуть з`явитися під час імплантації зародка в маткову стінку і протягом всієї вагітності. До того ж, сідлоподібна матка часто супроводжується іншими вродженими патологіями статевої сфери, які можуть заважати нормальному зачаття. Так, у пацієнток з сідлоподібної маткою часто діагностують загин матки, поліпоз і ін. Одним з варіантів успішного зачаття зможе стати ЕКЗ – але тільки з умовою повної попередньої діагностики і лікування.

  Якщо у жінки виявляють сідловидну матку на ранніх термінах вагітності, вона відчуває занепокоєння з приводу того, що її дитина розвивається в умовах, які вважаються не зовсім нормальними. Ці хвилювання почасти не виправдання, оскільки дитина розвивається абсолютно нормально, а при виникненні ускладнень страждає не більше, ніж якби розвивався в матці звичайної форми.

  Якщо жінці з сідлоподібної маткою вдалося доносити вагітність, то слід з особливою уважністю поставитися до вибору методу розродження, оскільки при аномаліях будови цього органа можливе виникнення ускладнень під час пологів. Якщо дитина нормально розвинений, вагітність протікала без особливих ускладнень і немає інших показань до операції кесаревого розтину, то жінці дозволяють народжувати самостійно. Однак в процесі пологів лікар може вирішити змінити акушерську тактику з консервативною на оперативну, якщо виникнуть ускладнення.

  Вагітні жінки, у яких діагностовано седловидная матка, з самих ранніх термінів вагітності повинні перебувати під пильним наглядом лікаря. При появі навіть незначних порушень їм слід негайно звертатися за допомогою в рододопоміжні установи. Питання про тактику розродження у таких жінок зазвичай вирішується завчасно.

  Деякі пари у випадках неможливості мати дітей звертаються в клініки сурогатного материнства в Україні , де інші жінки готові допомогти у вирішенні цієї проблеми.

  Виправлення дефекту в будові органу можливе лише хірургічним шляхом. Оперативне лікування застосовується тільки в тому випадку, якщо сідловидну матки є причиною безпліддя або звичного невиношування вагітності. Реконструкція порожнини матки в більшості випадків виконується при гістероскопії через природні шляхи, розрізи на тілі жінки при цьому не робляться. В результаті такої операції ймовірність настання вагітності і її нормального перебігу зростають в десятки разів. Не поспішайте робити висновки щодо стану свого здоров`я, якщо в результаті УЗД-обстеження з`явилася фраза про матці сідлоподібної форми, а надайте це професіоналам. Для цього радимо Вам зробити запис до гінеколога (Одеса) .

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]