вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  Що таке імунологічна несумісність?

  Що таке імунологічна несумісність?

  Останнім часом безпліддя стає дуже поширеним серед подружніх пар. Причини можуть бути різними і багато з них піддаються успішному лікуванню. Зустрічаються випадки безплідного шлюбу, коли обидва статевих партнера здорові, але вагітність не наступає. Часто це пов`язано з їх  імунологічною несумісністю.

  В організмі імунітет спрямований на боротьбу з сторонніми білковими сполуками та інфекційними агентами. З огляду на те, що чоловічі статеві клітини сторонні для організму, правильні реакції на них імунітету дуже важливі. У здорової жінки імунітет не формує агресії проти сперматозоїдів. 

  Імунологічна несумісність подружжя проявляється в тому, що в жіночому організмі виробляються антитіла, які пригнічують рухливість сперматозоїдів та їх здатність до запліднення яйцеклітини, викликають склеювання сперматозоїдів. Також причиною безпліддя може бути алергія жінки до сперматозоїдів. При цьому така реакція організму специфічна до сперматозоїдів конкретного чоловіка, інший партнер може бути нормально прийнятий організмом. Тому подібний вид безпліддя розглядається саме як парний варіант, а не діагноз кожного з партнерів окремо. 

  Існує кілька способів діагностики імунологічної несумісності. Якщо у пари не виявлено інших причин безпліддя, то застосовуються аналізи і спеціальні тести. Найбільш простим є тест-контакт, коли під мікроскопом вивчається слиз, взятий з каналу шийки матки в овуляторний період в яку вводять сперматозоїди чоловіка. Якщо в слизу сперматозоїди поводяться активно-це свідчить про імунологічну сумісність. 

  Іншим методом дослідження є аналіз крові. З його допомогою можна не тільки визначити наявність антитіл до сперми чоловіка, а й зробити кількісну оцінку їх концентрації. 

  Несумісність партнерів може поєднуватися з будь-якою іншою формою безпліддя, тому дослідження на сумісність входить в комплексне обстеження безплідних подружніх пар. 

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]