вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  Що означає імунологічна несумісність?

  Що означає імунологічна несумісність?

  Останнім часом безпліддя стає дуже поширеним серед подружніх пар. Причини можуть бути різними і багато які з них піддаються успішному лікуванню безпліддя. Зустрічаються випадки безплідного браку, коли обидва статеві партнери здорові, а вагітність не настає. Часто це пов`язано з їхньою імунологічною несумісністю.

  У організмі імунітет спрямований на боротьбу зі сторонніми білковими з`єднаннями і інфекційними агентами. Враховуючи, що чоловічі статеві клітини сторонні для організму, правильні реакції імунітету на них дуже важливі. У здорової жінки імунітет не формує агресії проти сперматозоїдів. Імунологічна несумісність подружжя проявляється в тому, що в жіночому організмі виробляються антитіла, які пригнічують рухливість сперматозоїдів і їхню здатність до запліднення яйцеклітини, викликають склеювання сперматозоїдів.

  Також причиною безпліддя може бути алергія жінки до сперматозоїдів. При цьому така реакція організму специфічна до сперматозоїдів конкретного чоловіка, інший партнер може бути нормально прийнятий організмом. Тому подібний вид безпліддя розглядається конкретно як парний варіант, а не діагноз кожного їх партнерів окремо. Існує декілька способів діагностики імунологічної несумісності. Якщо у пари не виявлено інших причин безпліддя, то застосовуються аналізи і спеціальні тести. Найбільш простим є тест-контакт, коли під мікроскопом вивчається слиз, узятий з каналу шийки матки в овуляторный період в яку вводять сперматозоїдів чоловіка. Якщо в шиєчному слизі сперматозоїди поводяться активно — це свідчить про імунологічну сумісність. Іншим методом дослідження є аналіз крові. З його допомогою можна не лише визначити наявність антитіл до сперми чоловіка, але і зробити кількісну оцінку їх концентрації.

  Несумісність партнерів може поєднуватися з будь-якою іншою формою безпліддя, тому дослідження на сумісність входить в комплексне обстеження на безпліддя подружніх пар.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]