вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  Про урологічні захворювання

  Про урологічні захворювання

  Якими захворюваннями займається уролог

  До проблем сечостатевої системи, на яких спеціалізується уролог, відносяться:

  • Хвороби сечовивідних шляхів і сечового міхура: цистит, уретрит, сечокам’яна хвороба, різні проблеми з сечовипусканням (затримка або нетримання сечі, часті походи в туалет і ін.), Дисплазія сечового міхура.
  • Хвороби нирок: гломерулонефрит, пієлонефрит, гідронефроз, нефроптоз та ін.
  • Захворювання чоловічої репродуктивної системи: простатит, епідидиміт, орхіт, баланопостит, захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ) – хламідіоз, папіломи-вірусну інфекцію, уреаплазмоз, мікоплазмоз, герпес і інші проблеми.

  У яких випадках звертаються до уролога

  Виявлення у себе одного або відразу декількох наведених нижче симптомів свідчить про необхідність відвідування уролога.

  • проблеми з сечовипусканням;
  • зміна запаху, кольору і об’єму сечі;
  • наявність виділень з уретри;
  • печіння і свербіж;
  • болю або відчуття дискомфорту (внизу живота, в попереку, в області промежини, в паху і статевих органах);
  • будь-які видимі зміни насіння (у чоловіків);
  • зміна зовнішнього вигляду статевих органів;
  • травма сечостатевих органів.

  Візит до лікаря відкладати не можна: чим раніше почати боротьбу з недугою, тим швидше і легше можна впоратися з проблемою.

  Консультація уролога.

  Довірча і приємна обстановка, гарантія комфортного лікування. Залежно від ваших скарг, а також за результатами огляду лікар визначить, які саме аналізи і дослідження слід призначити для уточнення діагнозу і призначення оптимальної схеми лікування.

  Уретроскопія і цистоскопія – це високоефективні методи візуальної діагностики, які використовуються для оцінки стану уретри і сечового міхура. Крім ендоскопічних досліджень, в урології також активно застосовується УЗД передміхурової залози. За допомогою УЗД досліджується стан простати, сечового міхура, нирок і інших органів. При необхідності проводиться рентгенографічне дослідження, магнітно-резонансна томографія або комп’ютерна томографія.

  До найбільш використовуваним діагностичним методам ставляться лабораторні дослідження, такі як загальний аналіз крові, аналіз крові на наявність інфекцій, що передаються статевим шляхом, аналіз сперми, бакпосев, аналіз виділень з простати та ін.

  Лікування урологічних захворювань.

  Використовуються сучасні методи як консервативного, так і оперативного лікування урологічних захворювань. Відмінні результати показують такі фізіотерапевтичні методи (лазерна та ультразвукова терапія). Застосування в комплексному лікуванні різних фізіотерапевтичних процедур (на додаток до медикаментозного лікування) дозволяє ефективніше боротися з недугою, гарантує повне одужання, скорочує терміни лікування, а також зводить до мінімуму ймовірність рецидиву.

  Оптимальним методом лікування ряду урологічних захворювань є хірургічна операція. Хірургічне лікування хвороб, в залежності від складності та масштабності втручання, може проводитися як в умовах стаціонару, так і амбулаторно.

  Хірургічне лікування урологічних захворювань

  • при сечокам’яній хворобі: літотрипсія – видалення каменів з нирок, уретеролітотріпсіі – видалення каменів з сечоводів, цістолітотріпсія, або дроблення і видалення каменів сечового міхура,
  • в разі новоутворень органів сечовидільної і репродуктивної системи злоякісного і доброякісного характеру проводиться їх видалення ,, в тому числі видалення аденоми простати і простатектомія – видалення передміхурової залози.
  • при нетриманні сечі;
  • в разі аномалій розвитку органів сечостатевої системи у чоловіків і органів сечовиділення у жінок.
  • А також інші андрологічні оперативні втручання: гидроцеле, варикоцеле, фімоз, френулотомія, папіломи і кондиломи.

  Також можна проводити операцію при парафімозі, здійснювати реконструктивну і естетичну хірургію зовнішніх статевих органів, лікувати різні травми органів сечостатевої системи.

  Схема усунення будь-яких проблем і лікування захворювань, незалежно від їх етіології і локалізації, визначається в індивідуальному порядку. Будь-який випадок є унікальним, тому тільки такий підхід на всіх стадіях (діагностика, складання ефективної схеми лікування, контроль) дасть найкращий результат. Наші лікарі мають високу кваліфікацію, великий досвід роботи за своєю спеціальністю і готові до вирішення найскладніших завдань.

  Сечокам’яна хвороба або уролітіаз – це захворювання, яке характеризується утворенням каменів в органах сечової системи (нирки, сечоводи, сечовий міхур).

  Найпоширеніша форма уролітіазу – нефролітіаз, тобто утворення каменів в нирках. Захворювання може зустрічатися в будь-якому віці, але частіше у дорослих (незалежно від статі).

  Сечокам’яна хвороба у дітей найчастіше виникає внаслідок вад розвитку сечових шляхів і нефрона.

  Залежно від переважання хімічної речовини в складі каменів виділяють кілька видів уролітіазу: кальцієвий, уратний, оксалатний і змішаний.

  Придбані форми захворювання зазвичай є наслідком:

  • вживання питної води з високою жорсткістю;
  • авітамінозів (нестачею вітамінів А, В, Д);
  • вживання в їжу великої кількості тваринного білка, рафінованого цукру;
  • прийому ряду лікарських препаратів, що створюють передумови до утворення каменів;
  • гіподинамії, обумовленої тривалим постільною режимом і т. Д.

  Захворювання може розвинутися на тлі порушення обміну речовин, деяких системних захворювань, при яких може спостерігатися підвищений вміст кальцію або сечової кислоти в крові.

  Діагностика сечокам’яної хвороби

  Діагностика сечокам’яної хвороби, крім лабораторних аналізів, включає в себе різні інструментальні види дослідження. Ультразвукове дослідження дає можливість виявити камінь і визначити його локалізацію, розміри, кількість.

  Крім цього, обстеження дає можливість виявити можливі ускладнення: обструкцію сечовивідних шляхів, наявність запального процесу, а також встановити вид і форму уролітіазу.

  Симптоми захворювання

  Основний симптом захворювання – сильні болі різної інтенсивності, в залежності від локалізації і розмірів каменю. Іноді біль може бути настільки нестерпним, що вимагає застосування знеболюючих засобів.

  Ниркова колька провокується фізичними перевантаженнями і запальними захворюваннями сечової системи. При порушенні відтоку сечі з ниркової балії і верхньої третини сечоводу біль може локалізуватися в ділянці нирок, віддавати в стегно і пахову область. Якщо камінь знаходиться в нижній третині сечоводу, то біль може віддавати в статеві органи, з’являються помилкові позиви до сечовипускання. Іноді під час ниркової коліки в сечі виявляється кров.

  ПРО ЛІКУВАННЯ СЕЧОКАМ’ЯНОЮ ХВОРОБИ

  • Медикаментозне лікування – застосовується, як правило, на ранніх стадіях захворювання, тобто при незначних порушеннях.
  • Безопераційне лікування:
  1. Лікарський літоліз – безопераційне розчинення деяких видів каменів. Дана методика повинна проводитися суто під контролем уролога, так як при неправильному лікуванні можна не тільки не розчинити камені, але і спровокувати їх подальше зростання.
  2. Дистанційна ударно-хвильова літотрипсія (ДУВЛ) – безконтактний метод дроблення каменів. Під час процедури спеціальний прилад за допомогою рентгенівського і / або ультразвукового наведення, націлює на камінь ударну хвилю, виробляючи велику кількість шокових ударів низької інтенсивності. В результаті цього відбувається його фрагментація або повне руйнування, оскільки відходять самостійно через природні сечові шляхи.
  • Хірургічне лікування:
  1. Контактна літотрипсія (КЛТ) – ендоскопічне руйнування і видалення перемістилися з нирки в сечовід каменів, а також каменів нирки і сечового міхура через уретру або сечовий канал без розрізів і проколів. Операція проводиться з використанням ультратонких безпечних гнучких ендоскопів (Уретероскопія) і лазерних систем ефективного контактного дроблення каменів. Камені сечового міхура руйнуються через спеціальний уретроцистоскопии за допомогою ультразвукової, механічної і лазерної енергії.
  2. Перкутанная або черезшкірна нефролітотомія / літотрипсія / літолапаксія – видалення великих і важкодоступних каменів нирок, аж до гігантських каменів понад 5 сантиметрів в діаметрі, через міні-доступи – кілька невеликих проколів в поперековій області.
  3. Лапароскопические і робот-асистував операції при сечокам’яній хворобі кістах нирок, нефроптоз (опущення нирки). Це мінімально травматична хірургія – доступ до проблемній зоні здійснюється через 3 маленьких (5-10 мм) розрізу внизу живота. Терміни реабілітації при таких операціях набагато менше, в порівнянні з порожнинними втручаннями.

  Запишіться на консультацію до лікаря-уролога клініки “Лада” і отримаєте рекомендації та план лікування для свого захворювання!

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]