вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  Причини безпліддя у жінок: фізіологічні та психологічні аспекти

  Причини безпліддя у жінок: фізіологічні та психологічні аспекти

  Безпліддя це неможливість до вагітності протягом 12 місяців за умови наявності статевих контактів не менше одного разу на п`ять-сім днів без використання контрацептивів. За статистикою близько 5% пар не можуть завести дітей. Причиною безпліддя можуть бути як фізіологічні, так і психологічні чинники. Практично в будь-якому випадку можливе лікування. Розглянемо їх по-окремо.

  Фізіологічні причини безпліддя

  Всесвітня Організація Охорони здоров`я виділяє 22 причини викликають безпліддя. Їх поділяють на абсолютні і відносні. Безумовно і на жаль, до абсолютних відносять причини, пов`язані з невиліковними захворюваннями, вродженими вадами в репродуктивній системі, відсутністю сперматозоїдів в спермі, хірургічними втручаннями та травмами, які зробили процес зачаття неможливими.
  Більш того, всі інші причини відносять до відносних, а отже, завагітніти можна і навіть потрібно. Основними причинами безпліддя у жінок прийнято вважати:

  • Патологія матки. Різновидів патології дуже багато, але так як вони всі ставляться до одного органу, то їх об`єднують в одну причину. Одні з найбільш частих патологій матки, це ендометрит, поліпоз, міоми, внутрішньоматкові перегородки.
  • Проблеми з фаллопієвих трубами, такі як непрохідність мул і їх повна відсутність. Непрохідність виникає в слідстві спайок. А ось відсутність, як правило, через хірургічного втручання з яких-небудь причин.
  • Перитонеальна причина безпліддя. Одна з найпоширеніших у жінок. Полягає в наявності спайок в малому тазу. Причини можуть бути різні, від запальних процесів до ендометріозу.
  • Ендометріоз, як причина. Полягає в розростанні ендометрія понад норму. В даному випадку слід зауважити, що він ланцюговою реакцією може викликати появу і інших причин. Тим самим ускладнивши процеси лікування. Своєчасна діагностика запобігає цьому.
  • Імунологічні причини. До них відносять все, що пов`язано зі сприйняттям жіночим організмом сперматозоїдів.

  Крім того, для більш оптимального лікування жіноче безпліддя розділять на 3 види:

  • Ендокринне безпліддя. Найпоширеніше і пов`язане з гормональними порушеннями. Зустрічається в трьох формах – Ановуляторне, Недостатність лютеїнової фази і Синдром лютеинизации неовулірующего фолікула. Причинами можуть бути порушення в роботі гіпофіза, надниркових залоз, щитовидної залози або яєчників.
  • Маточне безпліддя. До цього виду відносять всі порушення пов`язані з дефектами матки. Як вроджені, так і придбані.
  • Трубно-перитонеального безпліддя. Сюди відносять всі проблеми, пов`язані з фаллопієвих трубами і спайками малого таза. Так як зазвичай причини пов`язані між собою, то і відносять їх до одного виду. Причинами можуть бути і дисбаланс чоловічих і жіночих гормонів, і ендометріоз, і запалення.

  Психологічні причини безпліддя

  Як відомо, все, що відбувається в організмі залежить від команд, які дає мозок. Саме тому, будь-які Ваші або вашого партнера переживання, страхи, навіть дитячі потрясіння можуть їм сприйматися як небажання зачаття або позбавлятися від зародка при ваших марних спробах. На сьогоднішній день в медицині введено термін неясного генезу – це коли здача аналізів і первинне обстеження показують відсутність негативних факторів і абсолютне здоров`я обох партнерів. В цьому випадку психологічна консультація необхідна в першу чергу, так як вона може допомогти без подальшого звернення до репродуктивної медицини і великих грошових витрат уникнути проблем безпліддя.
  Дослідження показали що 85% пар заводять дитини протягом першого року активного статевого життя, 95% – протягом наступного року. Деякі пари піддають себе стресам, якщо у них нічого не виходить по закінченню декількох місяців, тим самим ще сильніше збільшуючи становище. В першу чергу потрібно побороти в собі такі симптоми, якщо вони є:

  • сильні стресові ситуації на роботі;
  • психологічне потрясіння пов`язане з негативною подією в житті (аварія, смерть близького, стихійне лихо);
  • відсутність віри в свого партнера, як батька майбутніх дітей;
  • постійний тиск і закиди з боку родичів за відсутність вагітності;
  • депресія в будь-яких її проявах.

  Звичайно, не все так просто, але впевненість в собі, в своїх силах і бажання досягти результату призводять до бажаної вагітності частіше, ніж Ви можете собі уявити. А в інших випадках Вам допоможе персонал клініки репродуктивного здоров`я “Лада”!

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]