вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  Поліп у матці: причини, діагностика та лікування

  Поліп у матці: причини, діагностика та лікування

  Маткові поліпи – доброякісні новоутворення в порожнини матки, що виникають внаслідок розростання клітин ендометрію. На початковому етапі цей процес, як правило, проходить безсимптомно.

  При наявності декількох утворень або збільшення їх до великих розмірів можуть проявлятися такі симптоми:

  • кровотечі, не пов`язані з менструальним циклом (кров`янисті, мажучі виділення);
  • порушення менструального циклу;
  • рясні кровотечі під час місячних;
  • виділення, білі;
  • переймоподібні болі внизу живота;
  • больові відчуття або кров`янисті виділення під час або після статевого акту.

  Також можливий прояв більш серйозних патологій, таких як:

  • самоаборти і невиношування вагітності;
  • безпліддя.

  Симптоми не є специфічними і властиві іншим гінекологічних захворювань, тому поліпи часто виявляють в ході детального огляду або коли проводиться діагностика і лікування безпліддя.

  Що таке поліпи?

  Кожен місяць в жіночому організмі відбувається оновлення внутрішнього шару матки (ендометрію). На початку циклу відбувається його підготовка для прийняття та успішної імплантації бластоцисти (заплідненої яйцеклітини). У цей період ендометрій має оптимальну товщину і структуру. Якщо ж бластоцисти немає і вагітність не настає, відбувається відшарування верхнього шару ендометрію і вихід непотрібних тканин під час менструації. Після чого організм знову починає підготовку слизової оболонки до нового циклу. Якщо під час цього процесу відбувається збій, то виникають різні патологічні прояви, в числі яких поліпоз ендометрію.

  В залежності від клітинної морфології (складу клітин) поліп ендометрію може бути: залозистим (із задіянням залоз), фіброзним (з фіброзних волокон), залізисто-фіброзні (з залученням обох тканин), аденоматозним (з змінених залізистих клітин, що переростають в злоякісні). Окремо виділяють плацентарні – виникають із залишків плаценти при важких пологах або аборті через неповне вискоблювання. Візуально він схожий на своєрідний гриб – скупчення вузлуватих тканин на тонкій ніжці, якій поліп кріпиться до стінки матки.

  Причини поліпів в матці?

  Ця патологія є досить поширеною і виникає у 8-20% жінок (в залежності від віку та групи ризику). На сьогодні немає точної причини, що впливає на зміну структури і переродження клітин ендометрію. Однак виділяють ряд факторів, що безпосередньо впливають на частоту виникнення захворювання. Серед них порушення гормонального фону, зокрема, підвищення рівня естрогену (внаслідок порушення роботи яєчників).

  Також на ймовірність утворення поліпів матки впливають:

  • дисфункція надниркових залоз;
  • захворювання щитовидки і печінки;
  • генетична схильність;
  • діабет 1 і 2 типу;
  • зайву вагу;
  • хронічне підвищення тиску;
  • неврози;
  • хронічні інфекції статевої системи;
  • часті аборти.

  Тому простої відповіді на питання, що робити, щоб не росли поліпи в матці е, немає. Але, для того, щоб знизити ймовірність даного захворювання, необхідно регулярно проходити гінекологічний огляд, контролювати свій менструальний цикл і не забувати про лікування захворювань, що сприяють виникненню поліпів.

  Як швидко росте поліп в матці, залежить від особливостей організму і каталізують факторів в кожному конкретному випадку.

  Чи потрібно видаляти поліп в матці або допоможе медикаментозне лікування

  Діагностувати наявність поліпів може лікар гінеколог на підставі проведеного обстеження і використанням УЗД. На підставі діагностики приймається рішення про подальше лікування.

  Якщо поліпи мають мінімальні розміри і не приносять жінці ніякого дискомфорту, то, найімовірніше, буде рекомендовано спостереження за перебігом захворювання без будь-яких маніпуляцій.

  Медикаментозне лікування застосовується при одиночних випадках поліпом мінімальних розмірів і коли намагаються відстрочити хірургічне втручання у жінок, які ще не народжували.

  Якщо ж поліпи ендометрію значні або в ході спостереження відзначено їхній ріст, то пацієнту буде рекомендовано проведення гістероскопії – малоінвазивного хірургічного втручання.

  Метою даної маніпуляції є як більш точна діагностика, так і видалення поліпів. Гістероскоп являє собою прилад з гнучкою трубкою і камерою. Його вводять через шийку в порожнину матки для проведення медичних маніпуляцій.

  Через те, що поліпоз ендометрію може бути передвісником онкологічних захворювань, віддалені тканини направляють на гістологічне дослідження, з метою визначення його злоякісності.

  Гістероскопія або операція з видалення поліпів у матці займає близько 20 хвилин, виконується під наркозом (в клініці Лада ми використовуємо медикаментозний сон) не залишає шрамів. Також можливе призначення підтримувальної медикаментозної терапії для завершення лікування на розсуд лікаря, щоб запобігти повторні поліпи в матці.

  Спосіб життя після видалення поліпа в матці не припускав обмежень. По завершенню процедури можливі болі внизу живота і кров`янисті виділення. Протягом тижня вони пройдуть самі. На два тижні рекомендується виключити статеве життя, купання у ванній і відкритих водоймах.

  Через час потрібно повторити перевірку у гінеколога і УЗД, щоб виключити рецидив.

  Якщо своєчасно вилікувати поліп в матці, наслідки від нього будуть мінімальними.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]