вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  Планування вагітності – грамотна підготовка до зачаття

  Планування вагітності - грамотна підготовка до зачаття

  Потрібно прояснити, що таке планування вагітності і які заходи потрібно провести в цей період.

  Наскільки необхідний етап планування вагітності?

  Планування вагітності – це Ваше рішення про те, що ви хочете дитини, а також комплекс заходів щодо поліпшення стану здоров`я майбутніх тата і мами. Починати слід як мінімум за 3-4 місяці до передбачуваного зачаття. Саме таку кількість часу буде потрібно на проходження обстежень у профільних лікарів і внесення змін в образ життя і харчування. Якщо виявлені які-небудь захворювання, наприклад, статевих інфекцій, додайте до цього терміну час на оздоровлення. При такому плануванні можна з великою ймовірністю розраховувати на сприятливий перебіг вагітності і народження здорової дитини. Причому цей факт вже давно не заперечується.

  Проходимо медичне обстеження при плануванні вагітності.

  В першу чергу, майбутнім татам і мамам потрібно переконатися у відсутності інфекцій, які передаються статевим шляхом, і хвороб, які блокують зачаття. Для цього необхідні візити до гінеколога і уролога. Якщо ви знаєте про спадкові захворювання, якщо майбутній тато старше 40 років або жінці за 35, корисно буде звернутися до генетика. Консультації інших фахівців призначаються за результатами аналізів і досліджень.

  Ведемо здоровий спосіб життя і позбавляємося від шкідливих звичок.

  Планування вагітності виключає куріння, регулярний прийом спиртних напоїв, прийом наркотиків. Подібні звички послаблюють імунну систему організму і ведуть до ряду хронічних захворювань. Також, вони негативно позначаться на розвитку плоду вже з перших днів зачаття, тому міняти спосіб життя слід заздалегідь. Необхідно враховувати, що відмова від шкідливих звичок спочатку викликає стрес, який краще пережити до настання вагітності.

  Позитивний настрій, дотримання режиму сну і відпочинку, помірне фізичне активність, прогулянки на свіжому повітрі, збалансований раціон харчування – всі ці нехитрі складові здорового способу життя стають особливо важливі для майбутніх батьків. Їм належить в найближчі роки пережити масу різноманітних випробувань, і постійна турбота про своє здоров`я повинна стати корисною звичкою, яку вони згодом прищеплять своїй дитині.

  Правильний раціон харчування при плануванні вагітності.

  Здоров`я дитини залежить від харчування не тільки вагітної і годуючої жінки, але і від раціону обох батьків ще на етапі планування вагітності. Крім того, жінка в перший місяць ще не знає про свою вагітність, а формування ряду життєво важливих систем дитячого організму вже починається. Тому слід завчасно запобігати дефіцит окремих поживних речовин, мінералів і вітамінів. Лікарі часто рекомендують починати прийом вітамінно-мінеральних комплексів з фолієвою кислотою за 3 місяці до передбачуваної вагітності.

  Безумовно, самостійно складно осмислити і підібрати правильні дозування різних вітамінів і мікроелементів. Особливо складно контролювати їх споживання з їжею, тим більше що зміст нутрієнтів може коливатися в залежності від теплової обробки і ряду інших чинників.

  Вибираємо вітамінні препарати при плануванні вагітності.

  При плануванні вагітності, а також на різних її терміни потреба у вітамінах і мінеральних речовинах різна. Причому важливо не тільки компенсувати недолік нутрієнтів, але і запобігти їх передозування. Саме тому рекомендується приймати комплекси, створені спеціально для кожного етапу вагітності. Препарат повинен містити 100-відсоткову норму фолієвої кислоти, йоду, лютеїну, а також фізіологічні дози необхідних мікро- і макроелементів, які сприяють зниженню ризику самовільного викидня на ранніх термінах, вроджених внутрішньоутробних вад розвитку серцево-судинної і нервової систем плода, а також повноцінному розвитку нервової системи, мозку і інтелекту майбутнього малюка. Вам вирішувати, чи варто віддавати перевагу біологічно активним добавкам, або лікарських препаратів. Лікарські препарати мають більш яскраво виражений терапевтичний ефект, підтверджений клінічними випробуваннями. У будь-якому випадку, перш необхідно проконсультуватися з лікарем і прочитати інформацію в інструкції по застосуванню або в листку вкладиші.

  Якщо після закінчення року планована вагітність не наступила, необхідно звернутися в профільну клініку. Сучасна медицина виліковує багато випадків як жіночого, так і чоловічого безпліддя. В крайньому випадку, можна скористатися методами штучного запліднення (ЕКЗ, ІКСІ і т.д.).

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]