вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  Нові репродуктивні методики ICSI / PICSI

  Нові репродуктивні методики ICSI / PICSI

   

  З тих пір, як лауреат Нобелівської премії Роберт Едвардс відкрив запліднення in vitro (IVF запліднення в пробірці), щоб допомогти безплідним парам подолати їх проблеми, вчені продовжували розробляти цей метод з метою його поліпшення. Класичний IVF як і раніше досить поширена процедура згідно з європейськими реєстрами допоміжних репродуктивних технологій, однак тепер, за наявності медичних показань, пацієнт може скористатися двома новими методиками: ICSI (інтрацитоплазматична ін`єкція сперматозоїдів) і PICSI (фізіологічна інтрацитоплазматична ін`єкція сперми). Давайте дізнаємося більше про кожну з них.

  Існує безліч випадків безпліддя, викликаних комбінованими (чоловічими і жіночими) або тільки чоловічими факторами безпліддя. Це означає, що сперматозоїди у таких пацієнтів вражені патологічним процесом і можуть містити генетичні проблеми або бути патологічної форми рухливості. При класичному заплідненні in vitro клінічні ембріологи культивують ооцити разом зі сперматозоїдами протягом певного часу, в деяких випадках це може призвести до негативних наслідків.
  Наприклад, можлива ситуація, коли морфологічно або генетично поганий сперматозоїд запліднює ооцит. Зрідка виникають ситуації, коли більш одного сперматозоїда беруть участь в процесі запліднення. В обох ситуаціях це може привести до генетичних аномалій у ембріонів, які можуть виражатися у вроджених аномаліях або захворюваннях майбутнього плода.

  Нові репродуктивні методики ICSI / PICSI

  Щоб запобігти цьому, можна використовувати перераховані вище методи. Вони дуже схожі, але зрозуміємо головне: це запліднення, яке виробляється і контрольоване безпосередньо ембріологом. Ооцити донора або передбачуваної біологічної матері поміщають в краплі спеціальної середовища, а сперматозоїди поміщають в окрему середу всередині тієї ж лабораторної чашки. Під інвертованим мікроскопом, який вбудований в станцію ICSI, Ваш клінічний ембріолог вибирає кращі сперматозоїди, відповідно до морфологічної оцінки якості і «ін`єцирує» їх, за допомогою системи мікроманіпуляторів в цитоплазму ооцита, один сперматозоїд в один ооцит. Ця процедура не травматична для ооцитів, завдяки пластичності клітин, і дозволяє запобігти аномальне запліднення більш ніж одним сперматозоїдом або патологічними сперматозоїдами.

  [ytp_video source=”cVmQsv8tVMw”]

   

  Існує невелика модифікація цього методу, яка називається PICSI. Щоб зрозуміти це, необхідно заглибитися в деякі основи репродуктивної біології: щоб запліднити ооцит, тільки невелика частина сперматозоїда повинна потрапити всередину цитоплазми, а саме – вміст головки сперматозоїда. Під час звичайного запліднення перед тим, як сперматозоїд потрапить в ооцит, ооцитом починається процес під назвою “капацитація”, основним результатом якого є розм`якшення мембрани головки сперматозоїда і успішне проникнення через мембрани ооцита. Процес капацитации запускається через контактування сперматозоїда з деякими хімічними речовинами, одне з яких називається «гіалуронова кислота». Через деяких генетичних або придбаних проблем сперматозоїди втрачають можливість запустити капацитации і не можуть успішно запліднити ооцити. Щоб подолати це, Ваш клінічний ембріолог буде використовувати PICSI: цей метод дуже схожий на звичайний ICSI, але крапля зі сперматозоїдами наноситься на гіалуронову кислоту, яка заздалегідь додана в спеціальні лабораторні чашки. Сперматозоїди, які здатні зв`язатися з гіалуроновою кислотою, рухаються на місці, потім вони можуть бути забрані ембріологом для запліднення ооцитів за допомогою «ін`єкції» в яйцеклітину. Це допомагає вирішити деякі проблеми чоловічого безпліддя і допомогти парам отримати довгоочікуваного і здорову дитину в свою сім`ю.

  [ytp_video source=”5dJJT_He1oY”]

   

  Ваш лікар-репродуктолог в клініці “Лада”, разом з клінічним ембріологом допоможуть вибрати правильний метод лікування безпліддя у відповідності з Вашою медичною історією.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]