вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  Несумісність пари для зачаття

  Несумісність пари для зачаття

  Згідно зі статистикою Всесвітньої Організації Охорони Здоров`я, близько 100 млн пар в світі страждають від безпліддя. Цей показник зростає щороку. В Україні кожна п`ята сім`я має проблеми репродуктивного характеру. У ряді випадків безпліддя викликане несумісністю. Її нескладно перевірити. Допоможуть спеціальні тести на сумісність з хлопцем або чоловіком. Перш за все на етапі зачаття необхідно пройти тест-контакт, в рамках якого аналізується матеріал з шийки матки після статевого акту, і МАР-тест для перевірки чоловічого еякулята. Також варто здати кров з вени, щоб зіставити групу і резус-фактор.

  Основні причини несумісності партнерів

  Перш ніж поставити такий діагноз, лікарі проводять ретельна діагностика беспліддя, щоб виключити хвороби і патології. Несумісність підлог проявляється як у відсутності вагітності при регулярних статевих відносинах протягом року, так і в багатьох викидні. Ситуацію можуть викликати різні чинники. Залежно від цього виділяють основні типи несумісності.

  1.Імунологічна.

  Вона ж біологічна. Її діагностують у 10% пар. Імунологічна несумісність перевіряється посткоїтальних тестом і МАР-тестом. Вона полягає у виробленні організмом антитіл, які атакують статеві клітини. Проблема може бути як жіночої, так і чоловічої.

  У першому випадку імунна система жінки сприймає сперматозоїди як чужорідні тіла і знищує їх. Вагітність малоймовірна, але можлива. В цьому випадку антитіла продовжує боротися, але тепер уже з ембріоном. Через ушкодження відбувається викидень або завмирання плода. Причини імунологічних патологій можуть бути різні. Це слабкий імунітет, алергія на насінну рідину, аборти в минулому, тривале використання презервативів.

  Чоловічий організм також може виробляти антиспермальні антитіла. У нормальній ситуації статеві клітини захищає гематотестикулярний бар`єр. Але він може бути порушений через інфекційних та онкологічних хвороб, неопущення яєчок, раку, операцій в минулому і інших чинників.

  Несумісність пари для зачаття

     

  2. Генетична.

  Існують патології, коли організм жінки відторгає запліднену яйцеклітину як чужорідний набір генів. Генетична несумісність подружжя найчастіше виникає в результаті відмінності резус-факторів.

  Розберемося в питанні докладніше.

  Вплив резус-фактора на зачаття і вагітність можна відразу проаналізувати, якщо вчасно здати аналізи. Конфлікт найбільш небезпечний на етапі виношування малюка.

  Резус-фактор – це білок, який може бути присутнім на поверхні еритроцитів. Він буває позитивним, коли на оболонці червоних кров`яних тілець є антиген D, або негативним, коли такого з`єднання немає. Якщо у партнерів різні значення, може виникнути конфлікт. Тоді імунна система матері сприймає “чужі” білки як інфекцію і намагається від них позбутися. Найчастіше резус-конфлікт з`являється під час другої вагітності, коли організм жінки вже встигає виробити антитіла для атаки.

  Вплив групи крові на зачаття і виношування не настільки значно. Тому головне перевірити резус-фактори.

  Можлива також інша генетична несумісність – HLA. Вона пов`язана з лейкоцитарним антигеном. Для нормального протікання вагітності HLA-детермінанти батька і матері повинні бути максимально різними. Якщо подібність занадто велике, жіночий організм відторгає генний матеріал чоловіки. При великому відсотку збігів діагностують повну несумісність, при середньому – часткову. У другому випадку проблема вирішується медикаментозно.

  3. Несумісність по мікрофлорі.

  Всього 2-3% пар ставлять такий діагноз. Під час овуляції жіноча мікрофлора повинна стає безпечною для сперматозоїдів. Але іноді цього не відбувається. Мікрофлора піхви зберігає свою патогенність, продовжуючи знищувати генний матеріал партнера.

  Як завагітніти?

  Перш за все потрібно визначити причини безпліддя. Для цього в першу чергу відвідайте репродуктолога, пройдіть загальне обстеження. Партнеру знадобляться послуги уролога. Виключивши всі інші причини, приступайте до перевірки сумісності. Ми вже згадували, як це зробити. Потрібно перевірити сумісність крові для зачаття. Також необхідно пройти посткоїтальний тест для визначення імунологічних реакцій на сперму. Його проводять в період овуляції через 9-24 години після статевого акту. Можливо, знадобиться 2-3 тести протягом декількох циклів.

  Коли діагноз буде поставлений, можна починати лікування несумісності подружжя. Воно залежить від типу порушень.

  При імунологічних проблемах призначають антигістамінні і імуносупресивні препарати або імуностимулятори. У деяких випадках для підвищення чутливості жіночого організму до сперми лікарі рекомендують тимчасове використання презервативів. Також деколи призначають внутриматочное введення генного матеріалу чоловіки або штучне запліднення.

  При відсутності сумісності крові батьків також рішенням може стати екстракорпоральне запліднення. В особливо складних випадках звертаються до послуг сурогатної матері.

  У будь-якій ситуації досвідчені компетентні лікарі знайдуть оптимальний рішення, як подолати несумісність. Головне – довіритися професіоналам.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]