вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  Не виходить завагітніти. Чому?

  Не виходить завагітніти. Чому?

  Питанням «Чому не виходить завагітніти?» за статистикою задаються близько 9-14% жінок. 

  Розглянемо,які перешкоди можуть виникати на шляху у вагітності? Причини безпліддя можуть бути чисто фізіологічними, тобто зумовленими станом організму жінки або чоловіка. Важливі і психологічні причини безпліддя, а також безпліддя неясного генезу (тобто безпліддя, причину якого не вдається встановити в ході діагностичних заходів), поєднані форми безпліддя. Отже, з яких причин не виходить завагітніти? Ми розглянемо як причини з боку жінок, так і чоловіків.

   Не виходить завагітніти Порушення менструального циклу. В цілому нерегулярні менструальні цикли можуть призводити до проблем з овуляцією і не завжди небезпечні, необхідно розібратися, що саме викликає порушення. Для лікування нерегулярних циклів – особливо у жінок, у яких не виходить завагітніти, потрібно пройти повне обстеження, для призначення відповідного лікування, і препаратів, які допоможуть вирішити проблему.

  Фіброзні новоутворення матки. Це доброякісні пухлини, розташовані в матці або шийці матки. Наскільки вони можуть впливати на можливість настання вагітності, залежить від їх розміру та місця розташування. Як правило хірургічне втручання не потрібно. Не всі гінекологи напевно скажуть, чи можуть фіброми викликати безпліддя. Тим не менш, важливо мати уявлення про заподіяний ними збиток.

  Гормональний фон. Приблизно в 30% випадків причиною неможливості завагітніти у жінок є порушення в роботі ендокринної системи. Основним симптомом такого виду безпліддя є стійка відсутність овуляції або її нерегулярність. Інакше кажучи – у жінки через порушення гормонального фону відбувається збій в дозріванні яйцеклітини і її вихід з фолікула. Причиною цього порушення може бути патологія центральної нервової системи, щитовидної залози і надниркових залоз.
  Безпліддя, обумовлене гормональними факторами, лікується медикаментозно, і, як стверджують провідні фахівці клініки “Лада”, при точній причині гормонального дисбалансу в організмі і правильному призначеному лікуванні має хороший прогноз.

  Причина криється в психології. Часто причиною того, що не виходить завагітніти, є психологічний стан жінки. Чим довше жінка не може завагітніти, тим більшого психологічного стресу піддається її організм. Виходить замкнуте коло. У таких випадках з питанням «Чому не можу завагітніти?» потрібно звернутися не тільки до репродуктолога, але і до психолога, який допоможе жінці визначити найбільш сильні джерела хронічного стресу і позбутися від них. Швидше за все, знадобиться також допомога ендокринолога, який допоможе збалансувати гормональний фон в організмі.

  Чоловічий фактор. Причиною того, що не виходить завагітніти, може бути і чоловічий фактор. Чоловіче безпліддя легше діагностується, ніж жіноче: досить зробити аналіз сперми (спермограмму), щоб дати вірну оцінку запліднюючої здатності сперматозоїдів.
  Результати лабораторних досліджень покажуть не тільки здатності чоловіка до зачаття дитини, але наявність в його організмі інфекційних, ендокринологічних, імунних захворювань, генетичних і онкологічних патологій.

   

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]