вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  Мультіфолікулярні яєчники – планування вагітності

  Мультіфолікулярні яєчники - планування вагітності

  Зазвичай жіночі яєчники містять 3-7 фолікулів (мішечків, де зріє яйцеклітина), з яких повністю дозрівають 1-2. Мультіфолікулярні зміни яєчників передбачає збільшення фолікулів до 8-10, що є відхиленням. Це не окреме захворювання, але сигнал про можливу наявність якоїсь патології.

  Мультіфолікулярні яєчники – причини появи

  Спровокувати мультіфоллікулярність яєчників можуть різні фактори:

  • різкий набір або скидання ваги;
  • сильний або затяжний стрес;
  • грудне вигодовування;
  • період статевого дозрівання;
  • ожиріння;
  • спадковість;
  • діабет та інші захворювання ендокринної системи;
  • синдром полікістозних яєчників.

  МФЯ не супроводжуються конкретними симптомами або хворобливими відчуттями. Їх, як правило, виявляють випадково при проведенні УЗД органів малого таза. Єдиною ознакою може бути відсутність менструації до шести місяців. Це пов`язано з тим, що через велику кількість фолікулів жоден з них не досягає розміру домінантного, і зріла яйцеклітина з фолікула не виходить, не настає овуляція. Або, вірніше, настає ановуляція.

  Як полікістоз і мультіфолікулярні яєчники перешкоджають зачаттю?

  МФЯ і вагітність – не взаємовиключні поняття. Завагітніти при такому стані можна. Але є ймовірність, що процес зачаття буде гальмуватися. І якщо місячні відсутні, то овуляція просто не настане.
  Варто також відзначити, що іноді мультіфоллікулярність супроводжується гормональними змінами, які є причиною безпліддя. В такому випадку слід знайти кваліфікованого лікаря, який допоможе впоратися з цією проблемою. Краща в місті Одеса гінекологія в клініці Лада допоможе знайти патологію і способи її усунення.

  Як проходить вагітність при МФЯ?

  В даному випадку підвищується ризик завмирання плода і викидня. Тому потрібне постійне спостереження гінеколога і консультації рекомендованих їм лікарів.

  Як вилікувати мультіфолікулярні яєчники?

  Діагностується змінений стан при проведенні УЗД органів малого таза. Ехоскопічні мультіфолікулярні яєчники видно відразу. Також лікар може призначити томографію головного мозку, щоб виключити захворювання гіпофіза, в якому утворюється гормон, який відповідає за збільшення фолікул. Також потрібно здати аналіз крові на гормони.
  Терапія безпосередньо цього стану не потрібно, лікувати потрібно супутні патології. Основна мета – відновити менструальний цикл. Для цього призначається курс гормонотерапії, прийом вітамінів. Можлива додаткова стимуляція яєчників.

  Діагностична лапароскопія (метод хірургічного втручання) проводиться лише при полікістозі.

  Відновлення циклу займає до півроку. Якщо за результатами цього завагітніти природним шляхом не виходить, рекомендується штучна інсемінація або ЕКЗ.

  При діагнозі мультіфолікулярні яєчники психосоматика грає ключову роль. Стрес є одним з каталізаторів для такого стану, а проблеми із зачаттям і нормальним протіканням вагітності виступають додатковим емоційним фактором. Для позитивного результату лікування важливі спокій, позитивний настрій і кваліфікований лікар.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]