вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  Куріння знижує фертильність

  Куріння знижує фертильність

  Куріння в тисячі разів знижує фертильність

  Нові дослідження показують, як згубно може вплинути на здатність зачати щоденне або навіть нерегулярне вживання сигарет.

  Ще до того, як наступила вагітність, токсини, що знаходяться в тілі курця, можуть надати великий вплив на процес зачаття дитини. В ході досліджень з`ясувалося, що куріння сигарет знижує рухливість сперматозоїдів у чоловіків, і навіть якщо у таких пацієнтів відбувається успішне зачаття, у їхніх дітей чоловічої статі буде знижена концентрація сперматозоїдів, коли ті стануть дорослими.

  Португальська систематичний огляд впливу куріння на репродуктивну функцію жінок показав, що складові тютюну негативно впливають на дозрівання оваріальних фолікулів, такий ефект частіше спостерігається при штучному заплідненні (ЕКО). Матка жінки, що палить також менш сприйнятлива до зачаття.

  Куріння під час вагітності або грудного вигодовування може поставити під загрозу чоловічу репродуктивну систему. Австралійські вчені довели, що куріння під час вагітності або грудного вигодовування може нашкодити чоловічої репродуктивної системи і позначитися на якості сперми майбутнього хлопчика.

  Сьогодні чоловіки в віці від 30 до 40 років страждають від наслідків нікотинового отруєння, яке вони отримали в утробі матері. Зараз кожна восьма мати курити під час вагітності або грудного вигодовування, але в 70-80-ті роки 20 століття це число було значно вище, так як ще було невідомо про негативні наслідки куріння.

  Під час експерименту австралійські вчені використовували мишей, які до пологів вдихали сигаретний дим, кількість якого для людини еквівалентно однієї викуреної пачці. Дослідивши приплід цих мишей, вчені виявили, що у самців вироблялося набагато менше сперми, яка, до того ж, була низької якості. Незважаючи на те, що дослідження проводилося тільки на гризунах, вчені говорять, що його результати застосовні до жінок. “Ми вже знаємо, що куріння під час вагітності шкодить знаходиться в материнській утробі дитині. Такі діти часто народжуються вже ослабленими і уразливими перед хворобами, – говорить професор Ейлін Маклафлін, співзасновник науково-дослідного центру Університету Ньюкасла в Новому Південному Уельсі. – У нашому дослідженні використовувалися миші, яких піддали дії сигаретного диму, щоб зімітувати куріння під час вагітності та годування груддю. Отримані нами результати показали, що у народжених від “кращих” матерів мишенят було менше сперми, і вона була більш низької якості – в еякуляті переважали сперматозоїди аномальної форми, які були недостатньо рухливими і не зв`язувалися з яйцеклітинами. Таким чином, ми вперше змогли переконливо довести, що куріння під час вагітності пошкоджує репродуктивні органи плода, в результаті чого вони виробляють пошкоджену сперму “. Дослідники підкреслили, що шкідлива звичка матерів впливає і на тих чоловіків, які в зрілому або підлітковому віці ніколи не торкалися до сигарет.
  Навіть якщо куріння не перешкоджає зачаттю, хімічні речовини, які циркулюють в кровоносній системі курці, мають негативний вплив на здоров`я плоду.

  В ході одного дослідження в Польщі з`ясувалося, що у матерів, що палять під час вагітності, підвищений ризик викиднів, передчасних пологів і передчасного відшарування плаценти, а також великі ризики затримки розвитку плода і більш низький коефіцієнт народжуваності. Дослідження у Великобританії показало, що жінки, які палять рідше вагітніли і у них були вищі шанси на викидень, ніж у некурящих. В ході цього ж дослідження з`ясувалося, що оксид вуглецю в організмі курця знижує рівень кисню для плода, що підвищує ризик викидня. Зниження рівня кисню також призводить до проблем в розумовому розвитку дітей.
  Якщо ви сподіваєтеся народити здорову дитину, зараз найкращий час, щоб позбутися від цієї звички!

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]