вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  КРІОЗБЕРІГАННЯ В ЕМБРІОЛОГІЇ, ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ І ЕВОЛЮЦІЇ, НОВІТНІ ДОСЯГНЕННЯ

  КРІОЗБЕРІГАННЯ В ЕМБРІОЛОГІЇ, ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ І ЕВОЛЮЦІЇ, НОВІТНІ ДОСЯГНЕННЯ

  В даний час більше 4 мільйонів дітей народжені завдяки розвитку такого напрямку в медицині як допоміжні Репродуктивні Технології (ДРТ). В Україні ця цифра досягла 40000 дітей. І з кожним роком зростає з геометричною прогресією. Цьому сприяє стрімкий розвиток науково-практичних та соціальних аспектів пов`язаних з лікуванням безпліддя. Один з найважливіших чинників поліпшення ефективності спроб ЕКЗ є криоконсервация гамет і ембріонів.

  Сама ідея збереження і використання гамет виникла досить давно, про що свідчать перші дані, що з`явилися ще в 18 столітті в Італії. L. Spallanzani в 1776 р Помітив що при використанні в якості консерванту звичайний сніг, сперматозоїди зберігали свою рухливість після відтавання. У 1866 році J. Mantegazza запропонував створити банк сперми, для солдатів йдуть на війну. У 1938 році проф. F. Jahnel (Німеччина) запропонував Кріоконсервувати чоловічі гамети в рідкому азоті при температурі -196 ° С, а так само в рідкому гелії при температурі -299 ° С. Виявилося, що після розморожування сперматозоїди зберігають життєздатність.

  Одним з ключових факторів успіху в кріоконсервації біологічного матеріалу стало відкриття речовин володіють протектівнимі властивостями. Один з найбільш ефективних протекторів для заморожування сперми є гліцерин. З цього моменту почалося широке використання кріоконсерванти (кріопротекторів) для збереження життєздатності клітин у багатьох галузях медицини.

  У 1953 році були зроблені перші вдалі спроби народження дитини після застосування кріоконсервації сперми.

  Трохи пізніше, в 1972 р, були зроблені успішні заморожування ембріонів ссавців. D. Whittighem повідомив про народження живого потомства у мишей після перенесення кріоконсерації ембріонів.

  У 1983 р була проведена вдала процедура ЕКЗ після кріоконсервації і відтавання ембріонів людини, в Нідерландах народилися монозиготних близнюки. Після цього криоконсервация ембріонів набула широкого застосування в усьому світі.

  Існує два основні методи заморозки ембріонів: повільна заморозка (ембріони занурюються в середу з кріопротекторів і протягом двох годин температура знижується до -198 ° С). Даний метод знайшов своє застосування і довгі роки давав порівняно хороші результати. У той же час, з 1985 року почав розвиватися другий метод заморозки – швидка заморозка (вітрифікація). Даний метод має на увазі занурення ембріонів з кріопротекторів в рідкий азот і швидкість охолодження досягає 2500 ° С / хв.

  Тільки недавно вітрифікація зробила прорив щодо виживання і подальшої імплантації ембріонів. Успіх забезпечений новими протоколами вітрифікації Kitazato і Kuwayama. Процедура вітрифікації полягає в двох етапах: 1 прееквілібрація (занурення ембріонів в середу з етиленгліколем або ДМСО) тривалість процедури до 15 хвилин для заміщення внутріцітоплазмотіческой рідини на кріопротектор. Потім ембріони занурюються в непроникаючі кріопротектори (сахароза).

  Вітрифікація ембріонів або повільна заморозка – що ефективніше

  Процедура відтавання виконується в 3 етапи. Перший – приміщення ембріонів в розчин сахарози. Другий етап – зменшення концентрації сахарози. Третій етап – відмивання в середовищі не містить протектори і приміщення в культуральне середовище.

  Дані, з приводу вітрифікації, говорять про її надійності і подальшу перспективу поліпшення результативності протоколів ЕКО.

  Існує безліч досліджень де брали участь достатня кількість пацієнтів які пройшли процедуру перенесення ембріонів після вітрифікації, більше 15 000 чоловік, при цьому виживаність ембріонів склала більше 92%, а імплантація ембріонів становить понад 53%.

  У той же час, для порівняння наведу кілька досліджень повільної заморозки і вітрифікації:

  B. Balaban і співав. опублікував свої дослідження де порівнювався виживання ембріонів

  Вітрифікація                             Повільна заморозка

  Кількість ембріонів                                          234                                                   232

  Ті, що вижили ембріони                                222 (94,8%)                                   206 (88,7%)

  100% вижили бластомери в ембріонах       173 (77,9%)                                    106 (51,4%)

  А також дослідження Gary D. Smith Ph.D. в якому були заморожені ооцити

  Вітрифікація                              Повільна заморозка

  Кількість ооцитів                                           349                                                    238

  Ті, що вижили ооцити                                   281 (81%)                                      159 (67%)

  Виживання ооцитів через 4 години             260 (75%)                                      155 (65%)

  Запліднення                                                  200 (77%)                                      104 (67%)

  Розвиток ембріона на другу добу               168 (84%)                                        74 (71%)

  Біохімічна вагітність                                    22/48 (46%)                                    5/30 (17%)

  Клінічна вагітність                                       18/48 (38%)                                    4/30 (13%)

  КРІОЗБЕРІГАННЯ В ЕМБРІОЛОГІЇ, ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ І ЕВОЛЮЦІЇ, НОВІТНІ ДОСЯГНЕННЯ

  Як ми можемо бачити з даних досліджень, вітрифікація статистично достовірно дає кращі результати по виживаності та імплантації ембріонів. Так само заморозка ембріонів дає значно кращий результат ніж заморозка ооцитів. При цьому, з останніх даних можна з упевненістю сказати, що ефективність циклу підвищується при вітрифікації бластоцист.

  Висновки: Підводячи підсумки вище сказаного, репродуктологія порівняно молода наука, але в даний момент є однією з найбільш затребуваних і актуальних напрямків в медицині. За останні 10 років було проведено удосконалення методик лікування пацієнтів, у ці новітні методики входить заморожування, зберігання і відтавання як гамет, так і ембріонів. За результатами вагітностей і народження здорової дитини вітіріфікація дає можливість проводити предімплантаціонний генетичний скринінг, а так же підготувати ендометрій пацієнтки до найбільш високого шансу імплантації, що увелічіват шанси на вагітність і пологи.

  Синенко Віталій ВолодимировичКРІОЗБЕРІГАННЯ В ЕМБРІОЛОГІЇ, ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ І ЕВОЛЮЦІЇ, НОВІТНІ ДОСЯГНЕННЯ
  клінічний ембріолог

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]