вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  Кріоконсервація яйцеклітин і сперматозоїдів: як, кому, навіщо?

  Кріоконсервація яйцеклітин і сперматозоїдів: як, кому, навіщо?

  Кожен день вчені шукають і вдосконалюють методи, що дають можливість людям, які ще недавно вважалися безплідними, виносити і народити власну дитину. Одним з таких способів є кріоконсервація. Суть технології полягає в глибокому заморожуванні клітин в рідкому азоті при температурі -196 oC з можливістю подальшого розморожування і використання. Всі біологічні процеси в клітинах зупиняються, життєвий цикл завмирає, і це дає можливість тривалого зберігання матеріалу до того моменту, коли він буде потрібний. Найбільш ефективним і безпечним методом кріоконсервації є швидкісне заморожування – вітрифікація. Цей метод дає можливість уникнути основної небезпеки заморожування – утворення кристалів льоду, які можуть пошкодити клітини під час відтавання.

  Кріоконсервація яйцеклітин і сперматозоїдів: як, кому, навіщо?

  Замороження яйцеклітини рекомендуються при наступних є факторах як медичного, так соціального характеру. Серед них:

  – якщо жінка зіткнулася з функціональною недостатністю або необхідністю видалення яєчників (щоб в майбутньому народити свою біологічну дитину)

  – пацієнткам з онкологічними захворюваннями – перед проведенням хіміотерапії і променевої терапії, оскільки вони ведуть до втрати якості репродуктивних клітин

  – якщо жінка хоче з тієї чи іншої причини відстрочити момент настання вагітності без втрати репродуктивного потенціалу.

  Однак важливо пам`ятати, що жіночі клітини дуже чутливі до процесу заморожування, а, отже, ефективність кріоконсервації ооцитів нижче, ніж результати заморожування ембріонів.

  Кріоконсервація сперми показана в наступних випадках:

  – якщо чоловікові доведеться пройти складне лікування або коли чоловік працюють на шкідливих виробництвах

  – якщо партнер не може фізично бути присутнім в клініці в день проведення ЕКО

  – коли показники спермограми не відповідають вимогам при олігоспермії (недостатній кількості сперматозоїдів) і астенозооспермії (їх малої рухливості). В цьому випадку сперма здається кілька разів з перервами і заморожуванням для накопичення необхідної кількості активних сперматозоїдів.

  Варто відзначити, що кріоконсервація сперматозоїдів є надійним захистом від передачі різних захворювань в їх непроявленої стадії.

  Кріоконсервація яйцеклітин і сперматозоїдів: як, кому, навіщо? Кріоконсервація містить в собі кілька етапів:

  Зберігання біоматеріалу може тривати за бажанням пацієнтів від декількох місяців до декількох десятків років. На якість яйцеклітин і сперматозоїдів термін зберігання не впливає. Тому Ви знову зможете стати батьками в будь-який момент, варто тільки захотіти!

  Більше інформації про нас Ви зможете знайти тут.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]