вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  Кріоконсервація: переваги методу в репродуктології

  Кріоконсервація: переваги методу в репродуктології

  Програма екстракорпорального запліднення передбачає стимуляцію овуляції для освіти максимальної кількості життєздатних яйцеклітин. В результаті, як правило, вдається отримати більше здорових ембріонів, ніж необхідно для підсаджування. Багато пар вирішують зберегти надлишок для повторних протоколів ЕКО на випадок, якщо такі будуть потрібні. Адже поки репродуктивна медицина не дає 100% гарантії, що вагітність настане з першої спроби. Крім того, в майбутньому пара може зважитися на народження другої дитини.

  Для таких ситуацій в сучасних клініках доступна послуга кріозаморозки або консервації біоматеріалу. За бажанням пацієнтів можуть бути проведені паркан і зберігання яйцеклітин, сперматозоїдів, а також ембріонів.

  Етапи кріозаморозки

  Для початку варто розібратися, що собою являє дана процедура ДРТ. Кріоконсервація – це особливий метод зберігання біологічного матеріалу протягом тривалого часу. Шляхом впливу низькими температурами в клітинах зупиняють всі життєві процеси, але при цьому їх структура і функції не порушуються. Таке заморожування дозволяє в майбутньому повністю відновити біологічний матеріал.

  Кріоконсервація проводиться в кілька етапів.

  1. Відбір найбільш якісних ембріонів.
  2. Дегідратація. Це дозволяє уникнути згубної для клітин кристалізації льоду. Згідно з методом вітрифікації ембріон спочатку поміщають в буферну суміш на 10 хвилин, а потім в кріопротектор. Його проникаюча формула дозволяє замістити воду і захистити клітини під час заморозки.
  3. Ембріони поміщаються в спеціальні трубки – кріоносії. Їх опускають в каністри, а потім в судини Дьюара з рідким азотом. У цих кріосховищах дотримується особливий температурний режим: -196⁰С.

  ЕКО кріо-ембріонами дозволяє знизити навантаження на жіночий організм. Немає потреби проводити повторну стимуляцію суперовуляції. Це полегшує підсаджування з точки зору стану ендометрію і гормонального фону жінки. Плюс можна проводити кріо-ЕКО в природному циклі.

  Процедура консервації доступна для різних видів біоматеріалу. Успішно зберігаються ембріони. Також можливе заморожування яйцеклітин. У цьому випадку жінка може відкласти вагітність і при цьому зберегти молодість своїх статевих клітин. Аналогічно може бути заморожена сперма. Іноді кріоконсервація – це єдиний вихід, як можна зберегти репродуктивне здоров`я, наприклад, після лікування променевої або хіміотерапією. Кріоконсервація і ЕКО штучне запліднення – методи, що дають шанси в раніше безнадійних ситуаціях.

  Найбільш поширеною кріо-технологією сьогодні є вітрифікація. Це найефективніший метод консервації, при якому біоматеріал охолоджується надшвидкої – до 20 000 ⁰С /сек. Клітини стають стеклообразними, відсутність в них точок кристалізації льоду робить процедуру максимально безпечною. Рідкий азот чи не порушує життєздатність ембріонів. Він “зупиняє час”, сповільнюючи всі біологічні процеси.

  Термін зберігання може бути будь-яким. 10 років кріозаморозки – відома практика, після якої була не раз зареєстрована успішна вагітність. Ефективність консервації вітрифікації становить 98-100%. На даний момент результативність ЕКЗ з кріо-ембріонами практично досягла показників “свіжих” протоколів.

  Кріоконсервація ембріонів: плюси і мінуси

  Процедура має наступні переваги.

  1. Висока ймовірність успішного зачаття. У деяких випадках кріо-перенесення – єдиний вихід.
  2. Відсутність необхідності в повторних стимуляціях овуляції. Зниження навантаження на жіночий гормональний фон дозволяє краще підготуватися до здорової вагітності.
  3. Економія на повторних протоколах ЕКО, в тому числі на покупку додаткових препаратів.
  4. Профілактика гіперстимуляції яєчників. Це одне з серйозних наслідків суперовуляції.
  5. Збільшення репродуктивного віку. Замороження дозволяє зберегти молоді яйцеклітини для майбутніх спроб завагітніти, коли оваріальний резерв буде природним чином знижений.
  6. Профілактика безпліддя як наслідки онкотерапіі.
  7. Участь у донорській програмі. Пара, заморозила ембріони, завжди може передати їх іншим безплідним сім`ям.

  Єдиний мінус процедури – недолік знань про неї в суспільстві. Тому багато хто поки не користуються послугами кріосховище, хоча потребують цього.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]