вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  Як підготуватися до ЕКО, щоб вийшло з першого разу?

  Як підготуватися до ЕКО, щоб вийшло з першого разу?

  Підготовка до ЕКЗ: етапи

  1. За рік:

  Безумовно, треба розпочати з дотримання здорового способу життя та харчування батьків, виключити куріння (особливо пасивне), алкоголь. Потрібно уникати стресів, психологічної перенапруги, надмірної концентрації у лікуванні.

  1. За півроку:

  Необхідно нормалізувати масу тіла: позбутися зайвих кілограмів, але залишити запаси для зростання та розвитку майбутньої дитини. Якщо вам вдасться виробити стиль здорового харчування та способу життя, це збільшить шанси народити здорову дитину.

  1. За 3-4 місяці:

  Обстеження для ретельного визначення стану здоров’я. Воно має бути повноцінним та всебічним для обох партнерів. Також проводяться гормональні обстеження та дослідження для виявлення ризику передачі генетичних захворювань та імунологічної несумісності.

  1. За 3 місяці:

  Не варто забувати про вітаміни, особливо рекомендовані до прийому під час майбутньої вагітності. Вони відрізняються підвищеним вмістом фолієвої кислоти, дефіцит якої в організмі вагітної жінки на ранніх термінах може призвести до вад розвитку.

  1. За 2 місяці:

  Вибір лікувальної програми кожної конкретної подружньої пари залежно від клінічної ситуації. Це може бути як медикаментозне рішення, і застосування допоміжних репродуктивних технологій.

  1. З перших днів менструального циклу:

  За індивідуально складеним планом пацієнтці призначають стимулюючі препарати. Вони змушують розвиватися у яєчниках кілька яйцеклітин, які будуть використані для штучного екстракорпорального запліднення поза організмом у циклах ЕКЗ.
  І так як збільшити шанси на вдале ЕКЗ Ви вже знаєте. Дуже важливо дотримуватися всіх порад лікаря та своєчасно приймати ліки. Це безпосередньо впливає на успіх протоколу.

  1. Протягом приблизно двох тижнів:

  Лікар за допомогою дослідження УЗД фолікулометрії стежить за зростанням фолікулів та дозріванням яйцеклітин. Це робиться для того, щоб своєчасно скоригувати призначення та досягти максимального результату. У певний день циклу проводиться пункція яєчників фолікулів (витяг яйцеклітин з яєчників).

  Процедура ЕКЗ: як проводиться

  1. День пункції:

  У цей день чоловік здає сперму для запліднення отриманих яйцеклітин поза організмом. Перед заплідненням сперма обробляється для відділення активно рухливих сперматозоїдів, звільнення від насіннєвої плазми, лейкоцитів та інших елементів сперми, які зменшують ймовірність запліднення. Дуже важливо зробити пункцію саме у призначений час, інакше яйцеклітини будуть втрачені. Ця процедура проводиться під наркозом (медикаментозний сон).

  1. День Х:

  Далі розповімо, як проходить ЕКО. Ембріолог вводить сперматозоїди чоловіка у зрілі яйцеклітини, отримані під час пункції. Після цього запліднені клітини переміщають до спеціального інкубатора для подальшого розвитку.

  1. На 5-6 день розвитку ембріонів:

  Далі зрілі ембріони переносяться пацієнтці до матки, де вони мають імплантуватися. Найчастіше проводиться перенесення одного ембріона, інші кріоконсервують. Пацієнтці призначаються препарати, які допомагають ембріонам закріпитися до стінок матки і розвиватися далі для здорового перебігу подальшої вагітності. Ця процедура безболісна та легко переноситься пацієнтами.

  1. Після перенесення ембріонів:

  Який день після перенесення приживається ембріон?

  Прикріплення ембріона може статися протягом 3-12 днів. Дуже важливо дотримуватися максимального спокою та позитивного настрою. Особливо протягом перших тижнів. Не рекомендовані фізичні та психологічні навантаження, дальні поїздки, сауна, купання у морі.

  Iнформацію підготували

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]