вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  Інсемінація при непрохідності маткових труб

  Інсемінація при непрохідності маткових труб

  Внутрішньоматкова інсемінація – це один з методів штучного запліднення, який найбільш близький до природного зачаття. В матку жінки вводять спеціально підготовлену сперму. Сперматозоїди рухаються по маткових трубах до яйцеклітини, щоб запліднити її. Тобто подальший процес такий же, як при природному зачатті.

  Инсеминация протипоказана при непрохідності фаллопієвих труб. Овуляція при цьому зберігається. Але сперматозоїд не може досягти яйцеклітини. При частковій непрохідності зростає ризик позаматкової вагітності. Тому перш ніж проводити процедуру штучного запліднення, необхідно провести ретельне обстеження.

  Симптоми непрохідності маткових труб

  Патологія практично ніяк не виявляється. Саме тому підготовка до інсемінації, крім іншого, передбачає проведення аналізів на прохідність.

  Симптоми забитих труб у жінки неспецифічні, їх можна пояснити іншими порушеннями. це:

  • болю в нижньому відділі живота поза циклом;
  • хвороблива менструація;
  • неприємні відчуття при статевому акті;
  • виділення;
  • субфебрильна температура.

  І, звичайно, головним симптомом непрохідності є відсутність вагітності протягом року при регулярному статевому житті без контрацепції.

  Штучна інсемінація проводиться після перевірки прохідності труб. Для діагностики використовуються різні методи.

  1. УЗД. Ехосальпінгографія полягає у введенні фізрозчину в порожнину матки. Лікар спостерігає за рухом рідини за допомогою УЗД, визначаючи місця, де потік порушується.
  2. Метросальпінгографія. У порожнину матки вводять рентгеноконтрастне речовина. Потім роблять знімок, за яким лікар оцінює розподіл рідини в порожнині малого тазу. Розчини, що застосовуються в рамках процедури, все є, що містять йод, тому попередньо потрібно виключити алергію.
  3. Лапароскопія з хромогідротубації. Діагностична операція дозволяє не тільки виявити непрохідність, але і відразу усунути її, якщо це можливо. За допомогою лапароскопа лікар оглядає зовнішні стінки труб. Потім він вводить в порожнину матки стерильний розчин і спостерігає за прохідністю шляхів.

  Якщо лікар виявить патології, проводити инсеминацию не можна. Як завагітніти при непрохідності маткових труб? Є два шляхи. Жінці з непрохідністю може бути призначена інша програма штучного запліднення. Лікарі, як правило, рекомендують ЕКО. У деяких випадках ефективним буде лікування непрохідності маткових труб. Як правило, відновлення проводиться шляхом лапароскопії. Після повного одужання можливе проведення ВМІ.

  Інсемінація при непрохідності маткових труб

  Як робиться штучна інсемінація?

  За допомогою УЗД лікар відстежує дозрівання фолікулів. Коли вони досягають 18-19 мм в діаметрі, проводиться процедура ВМИ. У момент овуляції через гнучкий катетер в порожнину матки вводиться спеціально підготовлена ​​сперма: очищена і концентрована. Можна використовувати біоматеріал партнера або донора. Чоловік може здавати сперму в будь-який час завдяки послузі кріоконсервації.

  Побачити присутність яйцеклітини у фолікулі за допомогою УЗД неможливо. Її діаметр становить 150 мк. Тому ймовірність успішного запліднення нижче, ніж у інших методів. Для підвищення шансів завагітніти при ВМІ можуть призначатися стимулятори овуляції, які запускають множинний зростання фолікулів. При цьому підвищується ризик багатоплідної вагітності.

  Процедура інсемінації безболісна. Після її проведення жінка проводить 15-20 хвилин в горизонтальному положенні, а потім повертається до звичного життя. Через 2 тижні ефективність ВМІ перевіряють за допомогою аналізу на рівень хоріонічного гонадотропіну.

  Як підготуватися до інсемінації?

  Перш за все обом партнерам потрібно відмовитися від алкоголю і нікотину, уникати стресів і сильного фізичного навантаження. На 3-7 днів перед процедурою варто утриматися від статевих відносин.

  Є ряд аналізів для інсемінації. Чоловік здає кров і проходить спермограмму. Жіноче обстеження більш ретельне. Крім перевірки прохідності маткових труб, майбутній мамі потрібно:

  • пройти огляд у гінеколога з взяттям мазків з піхви, цервікального каналу та уретри;
  • здати кров і сечу на аналіз;
  • провести фолікулометрія;
  • перевірити рівень статевих гормонів;
  • отримати висновок терапевта про стан здоров`я.

  Всі ці аналізи призначаються також і при плануванні природної вагітності. При підготовці до процедури інсемінації жінці необхідно кілька разів відвідати репродуктолога для відстеження овуляції.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]