вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  Хто такий лікар-ембріолог?

  Хто такий лікар-ембріолог?

  Важливу роль в репродуктивній медицині грає лікар-ембріолог. Робота цього фахівця має колосальне значення для лікування безпліддя. Ембріолог працює в основному в лабораторії, вхід до якої строго обмежений навіть для співробітників клініки з міркувань санітарних норм і зважаючи на специфіку діяльності. Пацієнти практично не перетинаються з цим лікарем, тому можуть недооцінювати його внесок в терапію. При цьому від компетентності та досвідченості фахівця багато в чому залежить успіх репродуктивної терапії.

  Що вивчає ембріологія?

  Розберемося в основах. Ембріологія – наука, яка вивчає закономірності розвитку ембріона. Цей відділ біології охоплює ембріогенез всіх істот. Медична ембріологія присвячена особливостям розвитку ембріона людини. В область наукових знань потрапляють різні аспекти формування плоду: функціональні, метаболічні, фізіологічні та інші.

  Чим займається біолог-ембріолог?

  Спеціаліст виконує основну роботу по штучному заплідненню. Він проводить підготовку статевих клітин. Його завдання під час пункції – знайти і здійснити правильний забір яйцеклітин. Після цього фахівець поміщає ооцити в спеціальну підтримуючу середу. При необхідності ембріолог видаляє допоміжні клітини. Паралельно лікар перевіряє якість сперматозоїдів, обробляє чоловічий статевий матеріал, готує його до запліднення.

  Методологія процедури може відрізнятися.

  1. Стандартне ЕКО. Запліднення наближене до природного. Лікар готує спеціальну суспензію зі сперматозоїдів. Яйцеклітини поміщаються в цю середу на кілька годин. Запліднення відбувається без участі лікаря в інкубаторі.
  2. ICSI (в тому числі з TESA, TESE заходами). Ембріолог проводить аналіз і вибирає найбільш рухливий сперматозоїд зі здоровою морфологією. За допомогою мікроінструментів лікар примусово вводить його всередину яйцеклітини. При TESA і TESE підходах проводиться більш ретельний відбір сперматозоїдів з додатковими обстеженнями.

  Розміри жіночої статевої клітини складають приблизно 1/10 мм. яйцеклітина дуже чутлива до зовнішнього впливу, особливо до проникнення. Тому процедура ICSI вимагає найвищої обережності. Проводити її може тільки висококваліфікований лікар-ембріолог.Після безпосередньо запліднення починається процес культивування ембріонів. Для цього в спеціальних чашках потрібно створити особливий мікроклімат з регульованими температурою, вологістю і складом повітря. Культивування триває 5-7 днів. Протягом усього цього часу необхідні ретельне спостереження та оцінка якості ембріонів. Лікар-ембріолог аналізує відповідність фізіології дозрівання нормам. В процесі фахівець налагоджує мікроклімат, змінює чашки, підтримує оптимальне середовище.

  Після успішного культивування ембріолог і лікар-репродуктолог проводять підсаджування здорових ембріонів в порожнину матки. Для полегшення імплантації при необхідності може бути проведений допоміжний хетчінг.

  При заплідненні використовується тільки один ембріон. Решта при бажанні батьків можна піддати заморожуванню. Процедуру кріоконсервації також проводить лікар-ембріолог.

  Підсумуємо області відповідальності фахівця. Ось які репродуктивні процедури проводить лікар-ембріолог:

  • обстеження і оцінка якості батьківського біоматеріалу: сперматозоїдів і яйцеклітин;
  • лабораторне запліднення;
  • підтримка і аналіз розвитку ембріонів;
  • допоміжний хетчінг;
  • біопсія ембріона;
  • кріозаморозка .

  Пацієнтам потрібно знати наступне. Першим майбутньої дитини бачить саме лікар-ембріолог, що робить фахівця одним з найважливіших учасників репродуктивного лікування.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]