вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  Хронічні захворювання статевих органів як фактор безпліддя

  Хронічні захворювання статевих органів як фактор безпліддя

  Запальні захворювання органів малого таза – найбільш часто діагностуються гінекологічні проблеми. Їх викликають вірусні та мікробні збудники, які потрапляють в організм статевим шляхом, через інші органи, а також через неправильне дотримання гігієни. Головна небезпека запальних захворювань в тому, що гостра форма досить швидко переходить в хронічну. Наслідки у цього найсерйозніші: стійкі порушення менструальних функцій, патології інших органів, печінки, нирок, нервової системи, хронічні тазові болі і безпліддя.

  Хронічні гінекологічні захворювання: види і методи лікування

  За типом збудника хвороби діляться на 2 види.

  1. Специфічні захворювання. Це хвороби, що передаються статевим шляхом. До них відносять гонорею, герпес, хламідіоз, уреаплазмоз, трихомоніаз, гонокок, ВІЛ, мікоплазмоз та інші. Можливо поєднання відразу декількох інфекційних збудників.
  2. Неспецифічні захворювання. Це все решта хвороби, які викликані патологією вагінальної мікрофлори і іншими факторами. Сюди відносять цистит, бактеріальний вагініт, ендометрит та інші. Причини можуть бути різні. Запальні захворювання вражають фаллопієві труби, яєчники, також можуть бути патологіями матки і її шийки. Важливо вчасно поставити діагноз і почати лікування, щоб попередити перехід хвороби в хронічну форму.

  Чи не в кожному випадку гінекологічного захворювання симптоми проявляються досить гостро. Єдиними ознаками часто бувають порушення менструального циклу і невеликий дискомфорт. Захворювання з нечіткою симптоматикою можна діагностувати тільки шляхом лабораторних обстежень. Тому важливо не пропускати обстеження у гінеколога .

  Лікування хронічних запальних захворювань матки та інших органів малого таза передбачає курс антибіотиків. Препарат призначають на основі результатів лабораторних обстежень мазка флори, крові і сечі. Антибактеріальна терапія при хронічних захворюваннях має більш тривалий характер, ніж на початкових етапах хвороби. При необхідності курс призначається повторно, в тому числі із заміною основного діючого препарату.

  Паралельно прописують пробіотики для нейтралізації негативного впливу антибіотиків на інші органи. Також можуть призначатися препарати для дезінтоксикації організму і полегшення симптоматики.

  Урологічні захворювання у чоловіків, які можуть стати хронічними

  Не менш небезпечні запальні процеси та для чоловічого здоров`я. Консультація уролога на регулярній основі дозволить не допустити хронічних захворювань статевої системи, які також призводять до безпліддя.

  Чоловікам слід побоюватися таких хвороб:

  • простатиту – запалення передміхурової залози;
  • циститу – порушень в сечовій системі;
  • епідидиміту – хвороби придатка яєчка;
  • уретриту – ураження слизової сечівника.

  Хронічну форму мають загальні захворювання, що передаються статевим шляхом, такі як герпес, хламідіоз та інші перераховані. Для їх діагностики та лікування також звертаються до лікаря-уролога.

  Спеціаліст проводить первинний огляд. Основні методи діагностики урологічних захворювань включають лабораторні дослідження крові, сечі, спермограму та інші тести. Також може бути проведено внутрішній огляд за допомогою ендоскопа та ультразвукової діагностики.

  Як запобігти ускладненням у вигляді безпліддя?

  Перш за все важливо регулярно проходити огляди у фахівців. Клініка “Лада” пропонує послуги компетентних досвідчених лікарів. Планові обстеження гарантують виявлення хвороб на ранніх стадіях навіть в тому випадку, якщо захворювання протікає безсимптомно.

  Другий аспект профілактики хронічних захворювань – правильне лікування хвороб. Важливо рано діагностувати стан, щоб своєчасно почати терапію. Необхідно чітко дотримуватись рекомендацій лікаря, в тому числі щодо дотримання дієти. Лікування повинно проводиться для обох партнерів, якщо це ЗПСШ. Важливо пройти повний курс лікування, продовжуючи приймати препарати і після усунення симптомів. Рішення про завершення терапії приймає лікар на основі результатів контрольних тестів.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]