вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  Еректильна дисфункція та порушення фертильності

  Еректильна дисфункція та порушення фертильності

  Порушення ерекції часто супроводжується істотною зміною якості життя чоловіка. Як правило дана проблема, як і порушення фертильності, може мати загальні вихідні причини. Планування самостійного зачаття при наявності еректильної дисфункції просто неможливо. Дані проблеми турбують епізодично, і мають психологічні та фізіологічні чинники. Кожен з них розглянемо детальніше. До психологічних причин еректильної дисфункції відносяться:

  1. депресія,
  2. надмірна втомлюваність,
  3. астенія,
  4. тривога;

  До фізіологічних факторів належать:

  • · патологічні зміни кровонаповнення статевого члена;
  • · порушення нервової чутливості статевого члена ;
  • · зміна в крові рівня статевих гормонів.

  У разі психогенної еректильної дисфункції якість роботи інших органів і відділів організму не спостерігається, тому безпліддя у таких чоловіків – рідкісне явище. В інших випадках, порушення ерекції не є прямою причиною безпліддя, і виникає за віковими причинами.

  Залежно від ступеня еректильної дисфункції і її патології, терапевтична тактика може відрізнятися:

  • · У разі відсутності інших сексуальних порушень і нормальних показників спермограми, ерекція може відновитися при використанні деяких препаратів (на кілька годин після прийому таблетки), і чоловік зуміє зачати дитину природним шляхом.
  • · У разі наявності гіпогонадизму або вікового андрогенного дефіциту, рекомендується застосування препаратів тестостерону – найчастіше в ін’єкційній формі. Дана терапія сприяє нормалізації гормонального фону в крові, а також відновленню ерекції і якості сперми.
  • · При відсутності динаміки від застосування препаратів для нормалізації ерекції, але при високій якості сперми, сприяти проведенню статевого акту можна шляхом введення інтракавернозних ін’єкцій або за допомогою ЛВТ-терапії.
  • · У тих випадках, коли ерекція відсутня і її неможливо відновити консервативними методами, застосовується метод біопсії яєчка або його придатків, для подальшого використання отриманих сперматозоїдів в протоколі ЕКЗ із застосуванням методу ІКСІ.

  Варто відзначити, що випадки безпліддя з порушенням ерекції в молодому віці, при хороших показаннях спермограми, вкрай рідкісні. Найчастіше наступ даної проблеми пов’язано з віковими змінами, які впливають і на фізіологію, і на якість насінної рідини. У таких випадках дуже ефективно зачаття з використанням репродуктивних технологій.

  Порушення статевого потягу і безпліддя

  При зниженні лібідо чоловік може здійснити статевий акт, за умови збереження ерекції. Інше питання в тому, що найчастіше пригнічення лібідо є наслідком зниження рівня андрогенів. Що впливає не тільки на статевий потяг, але і значно погіршує якість сперми. Така зміна потрапляє під визначення – ендокринне безпліддя. Для усунення цієї проблеми застосовується замісна терапія препаратами тестостерону.

  До інших причин зниження статевого потягу відносяться:

  • · гіперпролактинемія;
  • · гіпотиреоз;
  • · ожиріння 2-3 ступеня;
  • · цукровий діабет;
  • · важка соматична патологія.

  Після проходження терапії найчастіше лібідо відновлюється. Якщо цього не відбувається, показано ЕКЗ.

  Порушення оргазму і безпліддя

  Основною причиною порушення оргазму у чоловіків є вікові фізіологічні зміни, з природним згасанням фертильності, а також будь-які хворобливі відчуття під час оргазму. У другому випадку, найчастіше відмова від статевої близькості викликана страхом перед неприємними відчуттями. При не своєчасному вирішенні проблеми, даний фактор тільки посилюється, що може привести до психогенної еректильної дисфункції та зниженню статевого потягу.

  Ретроградна еякуляція і безпліддя

  Ретроградною еякуляцією називається стан, коли насіннєва рідина чоловіка в процесі еякуляції потрапляє у власний сечовий міхур, а не зовні (наприклад, в піхві партнерки).

  До причин цього явища відносяться:

  • · Непрохідність сім’явивідних шляхів.
  • · Неповноцінне скорочення шийки сечового міхура під час оргазму.

  Непрохідність сім’явивідних шляхів – виникає в слідстві перенесених хірургічних втручань, перенесеного запального процесу або при вродженому дефекті розвитку.
  Порушення скорочення шийки сечового міхура розвивається як ускладнення від оперативного втручання, при прийомі деяких медичних препаратів, а також в результаті цукрового діабету.

  Найчастіше призначається хірургічне лікування, яке здатне відновити процес еякуляції. Однак часто чоловіки не готові до цього виду лікування через страхи або небажання відчувати дискомфорт, пов’язаний з операцією і періодом реабілітації. У таких випадках для зачаття рекомендовано вдатися до допоміжних репродуктивних технологій.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]