вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  До якого віку можна робити ЕКО?

  До якого віку можна робити ЕКО?

  Екстракорпоральне запліднення або ЕКЗ – один з найефективніших методів репродуктивної медицини. Зачаття “в пробірці” виявилося рішенням для багатьох пар з діагнозом безпліддя. До нього вдаються навіть в самих, здавалося б, безнадійних випадках. Ось як відбувається штучне запліднення.

  Методом пункції з яєчника матері здійснюють забір яйцеклітин. У лабораторії фахівці запліднюють ооцити сперматозоїдами батька. Ембріони дозрівають в спеціальному інкубаторі під наглядом лікарів, потім їх переносять в порожнину матки.

  ЕКЗ в молодому віці

  Високий рівень розвитку сучасних репродуктивних технологій і професіоналізм клінік запліднення робить неможливе можливим. Сьогодні жінка може завагітніти за допомогою ЕКЗ і виносити здорового малюка після 40 і навіть після 50. Але потрібно розуміти, що ймовірність успіху в цьому випадку набагато нижче, ніж якщо проводити штучне запліднення в більш молодому віці. Тому так важливо не втрачати час, якщо вагітність відсутня протягом року регулярного статевого життя. Чим раніше зробити ЕКЗ, тим вище шанси на успіх.

  Жіноча репродуктивна функція зберігається в середньому до 55 років за відсутності менопаузи. Але оптимальним віком для ЕКЗ вважається період від 18 до 35 років. Саме в цей час організм жінки найбільш підготовлений до вагітності та пологах. Ефективність успішного зачаття по протоколу ЕКЗ з першої спроби становить навіть вище ймовірності завагітніти природнім шляхом. Показник залежить від віку:

  • до 25 років – 75%;
  • 25-29 років – 61%;
  • 30-35 – 62%.

  ЕКЗ нерідко призначають жінкам до 35 років. Головні показання до цієї процедури такі:

  • гормональні збої в організмі;
  • непрохідність маткових труб внаслідок хірургічного втручання або фізіологічних патологій;
  • запальні захворювання;
  • полікістоз;
  • ендометріоз;
  • безпліддя неясного генезу;
  • несумісність партнерів;
  • порушення природних процесів виділення сперми у батька.

  ЕКЗ призначає лікар-репродуктолог після проведення ретельного обстеження пари.

  Складнощі при екстракорпоральному заплідненні

  Штучне зачаття – складна процедура, яка складається з декількох етапів. На кожному можуть виникати певні складнощі.

  1. Стимуляція суперовуляції. За цикл в яєчниках виробляється 1 яйцеклітина, дуже рідко 2. Для проведення екстракорпорального запліднення необхідно збільшити вироблення ооцитів. Тому жінці призначають гормональну стимуляцію. Успіх залежить від стану здоров`я. Тому перед входом до протоколу варто пройти ретельне обстеження. Якщо оваріальний резерв знижений і перша стимуляція не дала результатів, процедуру можна повторити.
  2. Пункція яєчників. На 13-15 день циклу ооцити готові до забору. Лікар пунктує яєчники крізь черевну порожнину. Забір здійснюється спеціальним вакуумним відсмоктуванням. Клітини поміщають в живильне середовище. Потім проводиться забір сперми у чоловіка. При необхідності сперматозоїди заморожують до певного терміну. Проблеми на даному етапі можуть бути пов`язані з якістю яйцеклітин. Як правило, допомагає медикаментозне лікування. У дуже рідкісних важких випадках пара може вдатися до донорським біоматеріалів.
  3. Запліднення. Процедуру виконує лікар-ембріолог в лабораторних умовах. Найчастіше застосовується протокол ІКСІ для збільшення шансів на успіх. За рекомендацією репродуктолога запліднюється кілька яйцеклітин. Головна складність полягає в кількості матеріалу. Якщо яйцеклітина одна, лікар вдається до введення самого якісного сперматозоїда всередину ооцита за допомогою мікроінструментів.
  4. Дозрівання ембріонів. Запліднені яйцеклітини 5 діб дозрівають в планшетному інкубаторі під постійним наглядом. Кожен день фахівці фіксують розвиток ембріонів. Важливо відстежити всі початкові етапи розвитку. Не завжди бластоциста розвивається правильно, в такому випадку не можна отримати якісний ембріон, готовий до перенесення в матку. Тоді необхідно повторити протокол з більш якісними клітинами.

  У деяких випадках додатково проводиться передімплантаційна діагностика. Вона дозволяє виявити генетичні та хромосомні порушення до перенесення зародків в матку. Показання: генетичні фактори у батьків, попередні самоаборти тощо. Рішення приймається до початку протоколу.

  • Підсадка ембріонів матері. Процедура проводиться за допомогою м`якого катетера, який вводять в канал шийки матки. Перенесення здійснюється в період, який називається “імплантаційним вікном”. Наскільки успішним буде перенесення, залежить від безлічі факторів: якості ембріонів, фізичного і психологічного стану матері, готовність ендометрію. Тому в деяких випадках доводиться повторювати протокол штучного зачаття.

  Існують також загальні протипоказання для ЕКЗ:

  • фізичні і психологічні захворювання;
  • новоутворення: злоякісний і доброякісні;
  • рак сечостатевої системи;
  • запалення;
  • венеричні хвороби.

  Більшу частину цих проблем можна вирішити грамотним лікуванням.

  Вікові обмеження: до якого віку жінка може завагітніти?

  Ми вже говорили про те, що ЕКЗ після 35 має менше шансів на успіх. Це відбувається через виснаження овариального резерву. З кожним роком виробляється все менше якісних ооцитів, шанси стати генетичною матір`ю нижче. Важливо не пропустити момент.

  Найкраще проводити ЕКЗ до 42-43 років. Тоді шанси на успіх досить високі. Але і після цього віку стати мамою можливо. Є різні шляхи, як підвищити шанси на успішну вагітність. Один з них – використовувати донорські яйцеклітини. Досвідчений лікар допоможе підібрати індивідуальне рішення.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]