вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  Для чого необхідне дуплексне сканування вен нижніх кінцівок?

  Для чого необхідне дуплексне сканування вен нижніх кінцівок?

  Ультразвукове дуплексне сканування вен нижніх кінцівок – один із найкращих методів діагностування проблем варикозу або тромбозу.

  За допомогою даного методу можна оцінити не лише якість кровотоку, а й провести діагностування стану судин, їх стінок та геометрії.

  Коли може бути призначене це дослідження:

  • Аневризми (розтягування або витончення стінки судин).
  • Атеросклероз (відкладення жирів та кальцію на судинних стінках).
  • Тромбоз глибоких вен (утворення згустків крові у судинах).
  • Варикоз (патологічне розширення та деформація судин)
  • Посттромботичний синдром (після видалення тромбів, після догляду за станом здоров’я)

  Тромбоз – це?

  Зупинимося на одній із патологій – тромбозі.

  Це дуже небезпечне захворювання, адже відрив тромбу може призвести до летального випадку або значного погіршення здоров’я.

  Тромб – прижиттєвий потік крові, що утворюється в кровоносних судинах, він складається з фібрину та клітин крові. Утворюється внаслідок патологічних змін стінок судин чи змін властивостей крові.

  Причини утворення тромбів

  Є три основні фактори тромбозу:

  1. Ушкодження стінки судини (внаслідок травми, при операціях і неправильному харчуванні (утворюються холестеринові бляшки), інфекції, під час підняття тяжкості, пологів тощо. буд.).
  2. Порушення згортання крові (схильність до підвищеної згортання). Зміни зсідання крові можуть виникати через порушення обміну речовин або гормонального дисбалансу.
  3. Застій крові. Це відбувається, коли людина залишається в одному положенні протягом тривалого часу (наприклад, за комп’ютером, у кріслі літака або в ліжку).

  Сучасні методи УЗДС судин нижніх кінцівок дозволяють точно оцінити наявність та стан тромбів. При діагностиці тромбу в нозі (скануванні вени) лікар трохи натискає на м’язові тканини, що передають навантаження на судини. Якщо тромбу немає – просвіт вени максимально зменшиться, за наявності – він залишиться незмінним.

  Ось кілька прикладів.

  Норма:

  “Клапани візуалізуються як тонких структур. Велика підшкірна вена в ділянці сафено-феморального сполучення при компресії змикається повністю, стінки товщиною 0,74 мм, у просвіті патологічних включень не виявлено.”

  Для чого необхідне дуплексне сканування вен нижніх кінцівок?

  Тромбоз:

  “На межі верхньої та середньої третини лівого стегна у просвіті великої підшкірної вени візуалізується неоднорідна структура помірно підвищеної ехогенності тканини (тромб). Діаметр БПВ до 7,15 мм, при компресії стискається до 4,45-5,89 мм.”

  Для чого необхідне дуплексне сканування вен нижніх кінцівок?

  При УЗДС вен нижніх кінцівок можна побачити стан кровотоку.

  “Велика підшкірна вена зліва діаметром 7,89 мм, просвіт візуалізується ехогенною масою неоднорідної структури (тромб), компресії не піддається. При ЦДК візуалізується колірний потік дрібними одиничними фрагментами.”

  Для чого необхідне дуплексне сканування вен нижніх кінцівок?

  Як бачите, все дуже виразно візуалізується. Тому на консультації лікаря УЗД після проходження доплерографії, Ви отримаєте чітку картину стану здоров’я ваших судин і зможете запобігти значним проблемам зі здоров’ям.

  Iнформацію підготували

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]