вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  Дисфункції яєчників: причини та симптоми

  Дисфункції яєчників: причини та симптоми

  Яєчники – це одночасно репродуктивний орган і заліза, що виконує функції ендокринної системи. Вона відповідальна за вироблення статевих гормонів і дозрівання яйцеклітин. До дисфункцій яєчників відносять різні порушення в їх роботі, викликані ендокринними розладами, запальними процесами, інфекціями, операціями. Їх природа не обов`язково патологічна. Зниження функцій яєчників може бути пов`язане з віковими змінами: ювенільні порушення відбуваються в період підліткової перебудови статевої системи, клімактеричні – під час менопаузи.

  Як визначити порушення роботи яєчників?

  Перш за все необхідний огляд гінеколога . Планові відвідування цього фахівця дозволяють діагностувати будь-які захворювання на ранніх термінах, в тому числі дисфункцію яєчників. Ознаки порушень в основному пов`язані з дисбалансом гормонального фону. Це такі:

  • менструальні зміни: затримки або почастішання регулярних маткових кровотеч, безладність циклу, рясні або мізерні виділення;
  • повна відсутність менструації протягом півроку і більше без наявності вагітності;
  • кровотечі поза менструального циклу;
  • болю і дискомфорт внизу живота і /або в поперековому відділі;
  • важко протікає ПМС з ускладненнями;
  • шкірні проблеми, оволосіння за чоловічим типом, посилена пітливість.

  Для діагностики порушень гінеколог проводить ультразвуковий огляд. Жіночі органи малого таза можна оглянути трансабдоминально (через черевну стінку) або трансвагинально – за допомогою внутрішньовагинального датчика. Також лікар призначає ряд лабораторних аналізів гормонів в крові і сечі: пролактину, фолітропіну, ЛГ, прогестерону й естрогену. Потрібно здати також мазок на флору для виключення статевих інфекцій. Можливо знадобиться гістероскопія з подальшим гістологічним і імуно-гістохімічним дослідженням ендометрію. В особливо складних випадках проводять лікувально-діагностичну операцію – лапароскопію.

  Причини дисбалансу статевих гормонів неоднозначні та можуть бути різними, в тому числі й не репродуктивного характеру. Тому в рамках діагностики часто проводяться також загальні обстеження, такі як МРТ, КТ, електроенцефалограма. Для виключення цукрового діабету визначають рівень глюкози в крові.

  Захворювання, до яких може привести порушення функції яєчників

  Хоча симптоматика не завжди явно виражена і не обов`язково доставляє сильний дискомфорт пацієнтці, ігнорувати її не можна. Причина в серйозних ускладненнях, які можуть мати порушення гормональних функцій яєчників. це:

  • онкологічні захворювання молочних залоз і органів малого таза;
  • стійкі порушення менструального циклу;
  • нездатність до виношування;
  • безпліддя.

  Тому в клініці “Лада” приділяють так багато уваги перевірці функцій яєчників, в тому числі і при звичайному плановому огляді. Діагностика жіночого безпліддя починається з обстеження статевої системи і аналізу менструального циклу. З великою ймовірністю фахівцям вдається виявити причини нездатності до зачаття саме в цьому напрямку.

  Як відновити роботу яєчників – методи лікування

  Існують різні форми порушень: легкі, середні і важкі. Важливо також визначити, чим викликані патології. Якщо порушення спровокували інфекційні захворювання та запальні процеси в статевих органах, пацієнтці призначають курс антибактеріальної терапії. Досить часто, після такої терапії функції яєчників відновлюються самостійно.

  Якщо проблеми викликані ендокринними порушеннями, проводиться гормональна терапія, яка може бути спрямована на усунення причин захворювання або мати симптоматичний характер. У другому варіанті призначаються препарати покликані нормалізувати загальний фон і відновити організм.

  В особливо складних випадках призначають хірургічне лікування. Оперативне втручання може знадобиться при виявленні пухлин, міом, кіст, ендометріозу і т.д.

  Якщо дисфункція викликана зовнішніми факторами, такими як стрес, ожиріння, шкідливі звички, терапія полягає в корекції харчування і раціону, введення вітамінів, помірних фізичних навантажень з обов`язковою консультацією психолога та інших фахівців.

  Рішення про те, як поліпшити роботу яєчників у жінки, може приймати тільки лікар. Самолікування небезпечно не тільки ризиком розвитку серйозних ускладнень, здатних завдати шкоди здоров`ю, але і незворотними наслідками, в тому числі безпліддям.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]