вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Статті >>

  Чоловіча розмова про чоловічі страхи при ЕКЗ

  Чоловіча розмова про чоловічі страхи при ЕКЗ

  Страшно буває всім, особливо коли це стосується близьких людей, сім`ї, дітей. В останньому випадку страхи збільшуються в рази, тому що до них додається ще й велика відповідальність.

  Як лікар з багаторічним досвідом можу сказати, що багато чоловіків, переступаючи поріг клініки репродуктивної медицини, відчувають той чи інший вид побоювань.

  Отже, чого ж найчастіше бояться чоловіки, коли мова заходить про заплановане появі дітей за допомогою ЕКЗ?

  👎Страх, що «хтось із оточення сім`ї дізнається про ЕКЗ».

  Чоловіки бояться осуду або нерозуміння. Це навіть більше удар по чоловічому самолюбству. «Я не зміг сам, зі мною щось не так». На жаль, іноді чоловік настільки не готовий до таких переживань, що він сам не приходить в клініку або довго уникає необхідності здавати насінну рідину, відмовляючись вірити, що його аналізи можуть бути неспроможні. Але поки він продовжує боятися, пара втрачає дорогоцінний час, який, на жаль, грає проти репродуктивного здоров`я.

  👎Страх, що «при заплідненні яйцеклітини матеріал« переплутають »і« дитина буде не мій ».

  Боротися з цим страхом потрібно за допомогою знайомства з лікуючим лікарем і методами роботи клініки. Треба сказати, що наші ембріологи завжди йдуть назустріч парам і, в разі необхідності, дають детальну, розгорнуту консультацію з усіма роз`ясненнями. Це абсолютно нормально, що ви хочете гарантій, ви маєте повне право. Тому, якщо вас дійсно мучить цей страх, попросіть вашого репродуктолога про консультації з ембріологом.

  👎Страх, що «не вийде».

  Цей страх, звичайно, знайомий обом партнерам, особливо після довгих років лікування і невдалих спроб стати батьками. На мій погляд, тут надзвичайно важливий відкритий і чесний діалог з лікарем, повна довіра йому і дотримання всіх рекомендацій і призначень. На сьогоднішній день наша клініка має в своєму арсеналі достатню кількість вузьких фахівців, обстежує сімейну пару на предмет виявлення можливої ​​причини безпліддя або невиношування вагітності, вживає всіх необхідних заходів щодо усунення тих чи інших знайдених причин і, відповідно, з дуже високою ймовірністю може прогнозувати настання вагітності .

  👎Страх, що «не вистачить коштів для досягнення мети» і чоловік «підведе сім`ю».

  Так, довести процес до результату і не зійти з дистанції – велика відповідальність з боку чоловіка. Тут потрібен чіткий, раціональний підхід, правильна розстановка пріоритетів і мотивація. Дорогу здолає той, хто йде. Мій досвід показує, що більшість ЕКО-батьків досить сильно змінюють підхід до життя за цей період і переоцінюють свої витрати.

  Безпліддя ніколи не було виключно жіночою проблемою. Це міф, придуманий чоловіками, які в силу своїх страхів або невизнання проблеми відкладають консультацію фахівців. Тому я раджу всім чоловікам не втрачати часу і для виключення діагнозів не відкладати візит до уролога в довгу шухляду.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]