вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Ембріологія

  Ембріологія

  Велике значення в боротьбі з лікуванням безпліддя має ембріологія. Саме цей розділ репродуктивної медицини займається роботою з найціннішими клітинами (ооцитами та сперматозоїдами) і ембріонами (від запліднення до перенесення в організм жінки).

  Основне завдання лікаря ембріолога – чітка і правильна робота з біологічним матеріалом, строгий облік і контроль всіх процесів, дотримання протоколів роботи.

  Роботу фахівця можна розділити на чотири основні етапи:

  1. Оцінка якості клітин, підготовка до запліднення:

  Лікар ембріолог проводить експертну оцінку якості ооцитів (яйцеклітин) і сперматозоїдів, згідно з встановленими протоколами та методами. Основний критерій оцінки – здатність цих клітин до запліднення.

  У яйцеклітин оцінюється ступінь зрілості (зріла / незріла) і якість за морфологічними ознаками.

  У сперматозоїдів оцінюється в першу чергу морфологія (найчастіше це оцінка по Крюгеру), а також обсяг насінної рідини, загальна кількість сперматозоїдів і їх рухливість.

  Також на етапі оцінки проводиться ряд тестів (ГСТ тест, тест-контакт, MAR-тест і т.д.)

  Підготовка до запліднення містить відбір, очищення та спеціальну підготовку репродуктивних клітин до подальших маніпуляцій.

  2. Протоколи ЕКЗ.

  Зараз в Україні все більше розвивається процедура ЕКЗ. Ембріологія в даній частині роботи фахівця містить проведення маніпуляцій in vitro. Тобто запліднення поза тілом. Основним методом, використовуваним в сучасній репродуктивній медицині, є метод ІКСІ (інтраплазматична ін’єкція сперматозоїда в яйцеклітину). Говорячи простими словами, ембріолог вводить одиничний (раніше відібраний) сперматозоїд в клітинний простір яйцеклітини. Всі маніпуляції проходять з використанням надточних мікроскопів.

  3. Моніторинг розвитку ембріона і маніпуляції з ним.

  Один з найважливіших етапів протоколів ЕКЗ. Після запліднення яйцеклітину поміщають в клітинку планшетного інкубатора, де і відбувається розвиток ембріона. Лікар ембріолог спостерігає за цим процесом, проводячи оцінку розвитку ембріона.

  На 5 день розвитку ембріон називається «бластоциста». На цьому етапі найчастіше відбувається процес перенесення ембріона в організм мами. І саме в цей період проводиться дві основні маніпуляції з ним.

  Лазерний хетчінг – надсечення оболонки ембріона для того, щоб йому було легше «вилупитися» і прикріпитися до стінок матки для подальшого розвитку.

  Трофектодермальна біопсія (ТЕБ) – вилучення декількох клітин трофектодерми для проведення передімплантаційного генетичного тестування, для визначення ймовірності генетичних порушень майбутнього малюка.

  4. Кріоконсервація і зберігання клітин.

  Не всі отримані клітини та ембріони використовуються відразу. Якісь запасаються в прок (Програми накопичення яйцеклітин або зберігання насінної рідини), якісь отримують в більшій кількості, ніж треба на даному етапі (після пункції або запліднення). Для збереження життєздатності та репродуктивних функцій клітини піддаються вітрифікації (швидкому заморожуванню в рідкому азоті при температурі -196 ° С). Заморожені таким чином клітини можуть зберігатися невизначену кількість часу без будь-яких змін.

  У нашій клініці працюють фахівці з усіх напрямків, наприклад ви можете записатися на прийом до лікаря андролога.

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]