вул. Середньофонтанська, 19В

Пн-Пт 08:00-18:00

 • UA
 • ru
 • en

 • Записатися на прийом
  Головна >> Репродуктивна медицина >>

  Пункція фолікулів. Методи знеболювання

  Пункція фолікулів. Методи знеболювання

  Ми розповімо про пункції фолікулів і методах знеболювання.

  Один французький вчений сучасності сказав: “Кого жодного разу не вводили в наркоз, той ніколи не лікувався”.

  знеболювання при пункції фолікулів

  Ще лікарі стародавнього світу намагалися знайти дієві методи знеболювання, пробуючи різні методи, і не рідко на собі.

  В Єгипті втирали в шкіру Мемфісу камінь (вид мармуру) з оцтом, в результаті чого виділялася вуглекислота, і виникало місцеве охолодження. Гіппократ з метою знеболювання давав дихати випарами конопель, а в II столітті н.е. знаменитий китайський лікар Хуа То під час операцій давав пацієнтам в якості анестезії винайдену їм суміш вина і розтертої в порошок конопель.

  знеболювання при пункції фолікулів1

  У середні століття для знеболювання почали застосовувати «сонні губки», це був своєрідний інгаляційний наркоз. Губку просочували сумішшю опіуму, блекоти, соку тутової ягоди, салату-латуку, болиголова, мандрагори, плюща. Після цього її висушували. Під час операції губку змочували, і хворий вдихав пари.

  Однак анестезіологія як наука народилася в 19 столітті і її батьком вважається американець Вільям Мортон. Тим часом наука про репродуктології бере свій витік з кінця 19 століття, а з середини 20 століття активно впроваджується в життя. До цього часу методи анестезії удосконалюються і на сьогоднішній день ми використовуємо місцеве і загальне знеболювання при багатьох маніпуляціях в репродуктології, наприклад при пункції фолікулів.

  знеболювання при пункції фолікулів2

  Пункція фолікулів – це процес отримання з яєчників готових для запліднення яйцеклітин спеціальною голкою з УЗД датчиком. Вся процедура триватиме не більше півгодини, але в силу того, що маленький прокол робиться через піхву, однією з найбільш чутливих зон людського тіла, пункція небезболісним, тому зазвичай застосовується знеболення у вигляді короткочасного наркозу. Це потрібно для забезпечення максимально можливого зручності як пацієнтці, так і лікаря для якісного проведення забору всіх дозрілих яйцеклітин. Існують деякі рекомендації щодо даної процедури. Так, наприклад, за кілька днів до пункції необхідно утримуватися від статевих контактів. Протягом декількох днів до і після пункції фолікулів рекомендується вживання в їжу великої кількості білків і рясне пиття, а також виключення продуктів, що сприяють бродінню і здуття (борошняне, овочі, фрукти). Напередодні не рекомендується щільна вечеря, а на процедуру пункції слід прийти натще.

  Варто відзначити, що короткочасна загальна анестезія хоча і є золотим стандартом, але все ж може бути застосована не у всіх. Протипоказання до наркозу з боку серцево – судинної системи виникають при гострому інфаркті міокарда, який трапився не більше шести місяців тому, в разі серцевої недостатності, посилення задишки, слабкості і наростання набряків на ногах. З боку дихальної системи протипоказання до наркозу можуть бути викликані загостреннями бронхіальної астми, хронічного бронхіту і пневмонії. У цих випадках перевагу віддають місцевим обезболиванию.

  Пункція фолікулів не повинна сприйматися пацієнтками як хірургічна операція. Пункція ближче за своєю суттю до процедури взяття крові з ліктьової вени, ніж до хірургічного втручання, незважаючи на наркоз. Маніпуляція проводиться під контролем УЗД, тому ризик пошкодження оточуючих яєчник тканин, в тому числі нервів або кровоносних судин, практично виключений.

  Після пункції знадобитися спокій і спокій, а також терпіння, адже далі Вас чекає довгоочікуване материнство.

  знеболювання при пункції фолікулів3

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Клиника репродуктивного здоровья "Лада"
  ул. Среднефонтанская, 19В, ЖК «Чудо-город» 65039 Украина, г.Одесса
  (0482) 373747, [email protected]